RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Фейсбілдинг: що потрібно знати про фітнес для обличчя

21 березня 2020

Фейсбілдинг знову популярний – і не тільки тому, що він вписався в тренд на wellness і ЗСЖ. Про те, чому він знову на вершині, і чи дійсно він допомагає поліпшити зовнішність, vogue.ua поговорив з засновницею школи фейсбілдинга Євгенією Баглик.

Про передісторію

Сьогодні всі захопилися ЗСЖ; всі бігають, правильно харчуються, вибирають натуральне і органічне, слухають лекції з генетики і anti-age. Люди одержимі тим, щоб відтермінувати старіння. Мода йде із заходу, де багато знаменитостей відмовляються від гіалуронової кислоти і ін'єкцій нейротоксинами. У цю концепцію фейсбілдинг вписується відмінно. Він не змінює зовнішність, не блокує міміку, просто тонізує м'язи – і гармонізує риси обличчя. В інтерв'ю Дженніфер Лопес і Дженніфер Еністон зізнаються, що практикують фітнес для обличчя. Які саме вправи вони роблять – невідомо, але вигляд вони мають молодий, і цілком натуральний. 

Фейсбілдинг з'явився не вчора; мода на нього виникає хвилями. Все почалося в першій половині XX ст., коли пластичний хірург Рейнхольд Бенц придумав для своєї подруги, вже не юної балерини, комплекс вправ, який би допоміг їй залишатися красивою ще довго. Ніхто не знає, чи так це було насправді, все це – маркетингова легенда.

Наступна хвиля слави фейсбілдинга настала в 80-х, коли косметолог Керол Маджіо популяризувала гімнастику для обличчя в США. Дорослі клієнти, які приходять до нас на тренування, кажуть, що вони збирали вирізки з журналів радянських часів, де були вправи.

Про суть методу

Сенс фейсбілдинга – робота з м'язами обличчя. Їх треба тренувати так само, як м'язи тіла, і не допускати, щоб вони втрачали тонус, ставали млявими. Є різні школи: хтось фокусується на агресивному «закачуванні» м'язів, комусь ближче зняття затискачів і повне розслаблення. У мене комплексний підхід. Власне, я і створила свою методику, тому що перепробувала все сама і оцінила слабкі місця. Мені 31, я практикую вправи близько 10 років і часто чую, що мої чітко промальовані вилиці – результат резекції грудок Біша. Ніяких операцій я, звичайно, не робила. Все – результат регулярних вправ.

@jenyabaglyk

Про цілі та результати фейсбілдинга

Головна мета – prevention, запобігання старіння. У нас на заняттях багато зовсім ще молодих людей. Приходять ті, хто схильний до птозу, до появи другого підборіддя, до зморшок. Результати фейсбілдинга особливо добре помітні, якщо обличчя вже «попливло».

Набряклість зменшується всього через кілька тренувань: від роботи м'язів активується струм лімфи, і обличчя стає менш набряклим. Фейсбілдинг допомагає окреслити вилиці, загострити контур підборіддя, промальовувати кут нижньої щелепи, який часто «пливе» з віком. Вправами реально підтягти щоки і підняти брови. Розгладити горизонтальні і вертикальні заломи на лобі. Підняти опущені куточки рота. Найскладніше з центром обличчя, адже тут багато м'язів, і з зоною навколо очей. Але в середньому вже через 2,5 місяці стабільних занять помітні зміни всіх зон.

Про мімічні патерни

Ми вчимо клієнтів міняти мімічні патерни, в результаті вони припиняють морщити лоб, кривитися, сміятися так, щоб перенапружувати носогубну зону. Адже щоденна міміка залишає відбитки: якщо постійно морщити брови, то рано чи пізно з'явиться залом. Тому на заняттях ми працюємо з мімічною картою, де учасники відзначають свої звички: морщити лоб, підтискати куточки губ і т.д. На кожну звичку є спеціальна вправа. Всім клієнтам я раджу контролювати міміку під час занять спортом: всі кривляння і гримаси залишають слід. Працює дитяча страшилка: «Не кривляйся, а то таким і залишишся».

Про доведену ефективність

Суспільство ділиться на тих, хто вірить в результати фізичних вправ для м'язів обличчя, і тих, хто заперечує їх користь. У другій категорії – пластичні хірурги і фахівці з ін'єкцій. Що, загалом, зрозуміло. Проте, вчені періодично проводять дослідження, які доводять користь тренувань. Ми бачимо результати на своїх учнях. Вони настільки вражають, що ми вийшли на ринок США, де наші відеоуроки англійською продаються онлайн.

Про генетичні особливості старіння

Обличчя покрите м'язами, які утворюють своєрідний каркас. Коли вони втрачають тонус, обличчя починає опускатися. До цього особливо схильні слов'яни, у яких багато м'яких тканин, щільний жировий прошарок, а нижня щелепа не дуже потужна. Чим вона менша, тим гірше тримає тканини. У скандинавів, наприклад, можуть бути зморшки, але птозу майже немає – щелепа масивна, жирової тканини мало. У африканців розвинені вилицеві кістки – і обличчя завдяки цьому довго залишається молодим.

Про те, які вправи потрібні всім

Я б рекомендувала рухати вухами – це стимулює кровообіг і дає ефект ліфтингу: в минулому столітті акторкам скотчем заклеювали вуха за волоссям, щоб візуально підтягнути обличчя. Корисно витріщати очі, щоб зміцнити верхні повіки і надати відкритість погляду. Також я б рекомендувала натискати язиком на верхнє і нижнє піднебіння, адже під'язична зона у більшості людей інертна. Тут збирається жир, особливо, якщо людина не займається спортом.

Про тренування

Кожному підбирають свій комплекс вправ. Перші два місяці рекомендуємо займатися кожного дня, щоб максимально стряснути м'язи (причому в нижній частині обличчя може бути крепатура: тут м'язи могутніші). Кожні два місяці ми порівнюємо фото «до» і «після», аналізуємо, що підтяглося, а над чим ще треба працювати. Коли результат досягнутий, переходимо на тренування для підтримування через день, тричі на тиждень. Зони, які хочеться підтягувати, продовжуємо тренувати щодня. І ось так поступово виходимо на плавний режим, 2-3 тренування в тиждень.

Про те, як поєднуються пластичні операції, фейсбілдинг і уколи краси

Займатися після пластики (особливо після ліпосакції підборіддя) рекомендовано – щоб довше зберегти результат. Багато клієнтів займаються і з філлерами, і з ботоксом. Але важливо пам'ятати, що ін'єкції нейротоксинів розсмоктуються від занять швидше. Так що якщо людина хоче зберегти ефект уколів, вона не навантажує м'язи в зоні ін'єкцій. З філлерами взагалі немає проблем. Заняття з ними потрібні, бо філери – це зайва вага. Вони збільшують обличчя, тягнуть його вниз. Зміцненням м'язів ми підтримуємо обличчя і знижуємо ризик птозу.

Про те, чи можна перекачати м'язи

«Перекачати» – в сенсі отримати рельєф обличчя як у Шварценеггера, – не вдасться. Але ввести м'язи в гіпертонус – легко. Коли вони затиснуті, блокується струм лімфи, порушується кровообіг. Тому навантаження треба контролювати – і займатися з тренером.

Про те, як швидко позбутися втомленого вигляду

Допомагають статичні вправи, коли напружується кілька м'язів відразу і завдяки цьому відбувається сильна притока крові. Наприклад, зафіксувати лоб, сильно підняти брови, «натягнути» вуха і зафіксувати положення на десять секунд. Три повторення – і м'язи будуть у тонусі. Швидко зняти напругу з носо-губної зони можна, якщо округлити губи, як при вимові букви «О». Допомагає навіть просто понадувати щоки: обличчя відразу набуде кольору.

Про те, що працює краще: масажери чи фейсбілдинг

Це все одно, що порівнювати LPG і присідання. Звичайно, присідання ефективніше. Але будь-який масаж – пасивний вплив на м'язи, активація кровообігу і лімфотоку. І це краще, ніж нічого. А в ідеалі треба поєднувати обидві методики. Я і сама ходжу на масаж до фахівця (самомасаж може нашкодити).

@jenyabaglyk

Про те, чи може фейсбілдинг нашкодити

Нашкодити можна, якщо невірно робити вправи. У моїй методиці, наприклад, кожен рух робиться з фіксацією, щоб, поки тренується один м'яз, не скорочувався інший. Протипоказань теж майже немає. Потрібна обережність тим, у кого проблеми в шийному відділі (перенесені травми, переломи, зміщення хребців) або захворювання щитовидної залози.

фитнес · Коронавирус ·

Ще в розділі Шкіра

Популярне