
Як їзда на велосипеді впливає на наше здоров'я
Велосипед називають ідеальним видом міського транспорту, адже з одного боку він не забруднює навколишнє середовище, а з іншого – підтримує наше здоров'я. Без велосипедних доріжок сьогодні неможливо уявити європейське місто – від Стокгольма і Амстердама до Мілана і Барселони. У Києві велосипедний рух лише набирає обертів. Українці охоче використовують їх для проведення вільного часу, але ще не звикли застосовувати, як засіб пересування на постійній основі. До Міжнародного дня велосипеда, який відзначають 3 червня, vogue.ua розповідає, як катання на велосипеді впливає на наше здоров'я.

Для тих, у кого робота передбачає постійне сидіння, а обідня кава з колегами завжди супроводжується десертом, катання на велосипеді стане найкращим способом підтримувати себе у формі. За час 30-хвилинної велопрогулянки в середньому темпі (10-15 км/год) згорає 200 калорій. На перший погляд це небагато, адже за одне сайкл-тренування спалюється 600 калорій, але при їзді в офіс і з нього саме зникнуть 400 калорій в день, а це і є та сама булочка з кавою.

Безсоння з кожним роком стає більш поширеним та часто набуває хронічної форми. Цією проблемою перейнялися в Стенфордському університеті. Американські вчені провели дослідження, яке показало – у пацієнтів, які каталися 20-30 хвилин на день на велосипеді, покращилася якість сну, його тривалість стала на годину довшою, а процес засинання скоротився вдвічі.

Катання на велосипеді в міських умовах підвищує концентрацію і уважність. Постійно потрібно стежити за рухом навколо – від світлофорів до маневрів машин, що проїжджають повз, і пішоходів, що перебігають дорогу, і це теж стимулює роботу мозку. Крім уваги їзда на велосипеді підвищує і інші когнітивні функції мозку, наприклад, креативність, адже таке катання – це аеробна вправа, що підвищує кисневі процеси в мозку.

Їзда на велосипеді – це кардіонавантаження, що підвищує витривалість серцевого м'яза і зміцнює його. Дослідження показують, що у велосипедистів, які проїжджають не менше 30 кілометрів на тиждень, ризик розвитку серцевих захворювань знижується на 50%. Ще один плюс на користь велоспорту – ним можуть займатися і люди із зайвою вагою, адже відсутній надмірний тиск на коліна, як це є при бігу.

Велосипед – чудова можливість прокачати м'язи ніг і сідниць. Тут все залежить від положення під час їзди. При катанні сидячи насамперед працюють передні м'язи ніг, а якщо піднятися під час їзди, то включаються сідниці і задня поверхня стегна. Прокачуються вони і при їзді в гору, що в Києві зовсім нескладно організувати.

Ще в розділі BODY
Популярне

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.