VOGUE UA CONFERENCE 2019FASHION & BUSINESS 7 листопада
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Міфи і правда про ботокс

10 січня 2019

З одного боку, ін'єкції препаратів на основі нейротоксинів стали такими ж звичними, як масаж. З іншого - навколо ін'єкцій витає неймовірна кількість міфів. Їх коментує експерт з ін'єкцій, лікар-дерматокосметолог Андрій Ваганов-Дашков

"Ботокс" атрофує м'язи

З рухливими мімічними м'язами, активність яких і блокують за допомогою нейротоксину, нічого страшного від ін'єкцій не відбувається. Вони майже повністю відновлюються, коли дія нейротоксину закінчується (це може статися через три місяці і через рік - все залежить від неврологічних особливостей пацієнта і від дози препарату).

Що стосується великих, потужних скелетних м'язів, тут все трохи інакше. Ін'єкції в жувальний м'яз masseter, який починається від виличної дуги і кріпиться до зовнішнього кута нижньої щелепи, призводять до часткового його зменшення, атрофії. І цей ефект лікарі використовують на благо, якщо пацієнт із широким, «азіатським» обличчям хоче звузити його овал.

Постійні дози токсину небезпечні

Є поширена помилка про те, що якщо постійно вводити в організм отруту, можна отримати непередбачувані наслідки. Поспішаю розвіяти цей міф: ботокс і його «однокласники» - найбільш вивчені ін'єкційні препарати в світі. В Україні зареєстровано чотири токсини різних виробників: Америка, Франція, Німеччина і Південна Корея. Всі вони дуже високої якості, приблизно однакові за своєю дією, прекрасно вивчені. Зараз стоїть питання про те, щоби розширити застосування нейротоксинів в медичній практиці. Так, кривошию і блефороспазм ними лікують вже давно. Гіпергідроз, вугрову хворобу, розацеа - з усіма цими проблемами здатні впоратися нейротоксини. Зараз практикують лікування чоловічої алопеції токсином. Він пригнічує 5-альфа редуктазу, за рахунок чого волосся починає рости. У Кореї ним лікують сколіотичну хворобу. Ринок препаратів продовжує розширюватися разом з областю їхнього застосування. До речі, з минулої весни дозволили вводити нейротоксини вагітним і тим, хто годує немовля.

"Ботокс" викликає звикання

Звикання, або, висловлюючись медичною мовою, резистентність до препаратів може виникнути тільки в одному випадку - коли люди постійно і безперервно мікродозами вводять препарат. Все-таки нейротоксин - це отрута, і організм може виробити до нього опірність. Але якщо робити ін'єкції за графіком, не частіше, ніж раз на півроку, то нейротоксини звикання не викличуть. У мене є пацієнти, які вже 10 років роблять ін'єкції, і ніякого звикання і у них не сталося. - Власне, я сам колю ботокс з 30. Зараз мені 42, я перейшов на меншу дозу, і колю всього раз на рік. І все в порядку.

Тим, хто робив ін'єкції, загрожує ботулізм

Є поширений міф про те, що тим, хто робив ін'єкції нейротоксинів, потім особливо небезпечно захворіти на ботулізм - мовляв, тоді протиотрута не подіє. Але правда зовсім в іншому. Якщо людина перехворіла на ботулізм, то ін'єкції не спрацюють. І ніяк не навпаки.

Передозування небезпечне

Це, звичайно, в цілому правда. Але давайте розставимо акценти. Для того, щоби нейротоксини нашкодили, потрібна гігантська наддоза. Щоб вбити препаратом мишу, треба ввести їй близько 30-40 флаконів. П'ятирічним дітям вводять по два флакони, щоби лікувати ДЦП. Токсичного навантаження на організм не відбувається. В середньому монодоза нейротоксину для однієї людини - 50 одиниць, або один флакон.

"Ботокс" вже не той

Багато хто радісно поширює міф про те, що виробники подбали про пацієнтів і стали випускати «розведені» версії своїх препаратів зі слабкою концентрацією. Мовляв, тепер просто неможливо заблокувати міміку, яким би недосвідченим не був лікар. На жаль, від лікаря залежить як і раніше багато. Хоча би тому, що концентрація препаратів не змінилася, просто з'являються нові техніки введення. Саме від них залежить, наскільки живою і природною залишиться міміка. До речі, не всім потрібно зберегти жвавість: політики просять «Frozen», повністю знерухомлене обличчя, щоби приховати емоції.

Ін'єкції може робити косметолог

Безумовно, ін'єкції нейротоксинів стали звичними, як чищення обличчя. І багато хто впевнений: немає сенсу перестраховуватися - можна звертатися до косметолога. Все-таки ні. Краще довірити ін'єкції дерматологові або пластичному хірургові. Хоча би тому, що лікарі здатні зібрати і оцінити анамнез, виявити протипоказання і так далі. Якщо ін'єкції потрібні для лікування головного болю, напруги, то з таким запитом треба йти до невропатолога. Ну і не можна забувати, що нейротоксини - це отрута, хоч і в мікродозах, і треба розуміти, куди і скільки колоти. Постійно змінюються дозування, техніки і точки введення. Зараз ми колемо зовсім інакше, ніж, наприклад, 10 років тому, застосовуємо авторські методики різних лікарів. Наприклад, якщо колоти м'яз фронталіс в техніці мікроін'єкцій (більше проколів, менше дозування), препарат розподілиться краще, і міміка залишиться природною, просто стане менш активною.

"Ботокс" прибере одні зморшки, але викличе інші

Компенсаторна міміка в будь-якому випадку виникне, просто буде не такою активною. Дія ін'єкцій нейротоксину направлена на те, щоби відучити людину від певних гримас, позбавити від звички кривитися - наприклад, супити брови. Це дасть м'язам «відпочити» і дозволить знайти новий мімічний патерн, без надмірних гримас.

Але треба знати, що існує і компенсаторне напруження м'язів, яке виникає поза всяким зв'язком з ін'єкціями. У тих, хто неправильно качає прес і намагається «дотиснути» його, включаючи все тіло, часто перенапружується platysma-підшкірний м'яз, що починається в районі ребер і закінчується в районі щелепи. З розвитком платізми з'являються тяжі, псується овал обличчя, сповзають куточки губ, а область під підборіддям виглядає масивною. До речі, ін'єкціями можна повернути підборіддю красиві обриси.

Insyagram: @vogueua_beauty

Читайте також:

По графику: когда делать инъекции красоты

Хочется и колется: как выбрать клинику, врача и препарат для уколов красоты

инъекции ·

Ще в розділі Б'юті-гід

Популярне