КУПИТИ КВИТКИ

7 театральних прем'єр, які не можна пропустити в березні

Іван Уривський ставить "Макбета" Шекспіра, в Молодому театрі — пластична вистава про українських амазонок у причорноморських степах, а в Театрі на Лівому березі —"Король Лір". Розповідаємо про найцікавіші театральні прем'єри березня.

"Макбет"

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка

Реклама.

1 і 13 березня

"Ця вистава виникла з відчуття сьогоднішнього дня", — так каже про "Макбета" режисер Іван Уривський. Зірковий тетаральний режисер Іван Уривський, відомий своїми постановками "Конотопська відьма", "Калігула" та "Хазяїн", вперше взявся за Шекспіра, і оразу за Макбету — трагедію про шотландського короля Макбета та страшну спокусу владою. У виставі режисер та актори міркуватимуть, чим зараз є інфернальне в житті людини; яких формах приходять демони і відьми до людини цифрового суспільства?

У ролі Макбета — Акмал Гурєзов та Олександр Рудинський, його полководця Банко грають Віталій Ажнов та Іван Шаран, а леді Макбет втілять Мальвіна Хачатрян та Тетяна Міхіна.

"Праматері степів"

Київський національний академічний молодий театр

6 березня

"Праматері степів" — пластично-драматична вистава про силу, свободу та любов. Ця історія, поставлена режисеркою Ніною Змерзлою, розгортається у причорноморських степах VII століття до н.е. У її центрі косачки — горді амазонок, які живуть за власними законами. Але що станеться, коли одна з них, молода Амага, піде проти традицій, шукаючи не лише свободи, але й справжнього кохання? У виставі через пластичні рішення зображено протистояння косачок з воїнами-скіфами, а музику для "Праматерів степів" написав актор і музикант Ілля Чопоров, зірка мюзіклу "Кабаре", що йде в Молодому театрі.

"Як стихне шуру-буря зла"

Театр на Подолі

7 і 8 березня

Вистава режисера Річарда Нельсона занурює нас в історію українського театру. В основі історії — процес репетицій Леся Курбася та його трупи вистави "Макбет" в 1920-ті роки, який став першою постановкою Шекспіра українською мовою. Репетиції тривають в сільській місцевості, і поки Курбас і більшість трупи відвідують виставу місцевого театру, поставлену на їхню честь, шість молодих жінок — чотири акторки, піаністка й танцівниця — залишаються разом із дітьми. Під час вечері, яку вони готують із виручки за їх виступ, жінки розмовляють, жаліються, жартують, кепкують із себе, сміються, репетирують танці з вистави — і все це, переживаючи біль, розбиті серця, страх і розгубленість, та водночас відчуваючи глибоку потребу бути разом.

"Тату троянди"

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

10 березня

Фото: Марія Кучеренко

Одна з найяскравішихх вистав сезону — "Тату троянди" за п'єсою Теннессі Вільямса у постановці Дмитра Богомазова та Андрія Самініна. П’єса "Татуйована троянда" американського драматурга Теннессі Вільямса, автора культового твору "Трамвай "Бажання"", розповідає чуттєву історію однієї італійської родини, що мешкає в Луізіанні. Головна героїня Серафіна важко переживає смерть чоловіка, що загинув 18 років тому, та живе, зачинившись від всього світу. Проте коли її 18-річна донька йде з дому та починає своє життя, у домі Серафіни з’являється молодий чоловік Альваро, і ця зустріч все змінює…

"Тату троянди" — дебют на великій сцені студентів акторського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, майстерні Дмитра Богомазова. Молоді актори грають пристрасно, легко, чарівно — якщо ви хочете познайомитися з майбутнім українського театру, радимо не пропустити "Тату троянди".

"Зомбі"

Дикий театр

13 і 14 березня

У Дикому театрі поставили апокаліптичну комедію "Зомбі". Ось як розповідають про цю постановку у театрі: "Зомбі-апокаліпсис накрив світ, цілі цивілізації зникають, проте в українському селі Малі Піструнці досі живуть своїм життям, повним драматичних і буденних подій. Коли зомбі дійшли села, мешканці їх зустріли не тільки зі здивуванням, а й з притаманними їм традиціями. Чи постраждають селяни? Є такий варіант. Чи постраждають зомбі? Безсумнівно.

Режисер вистави — Дмитро Усов.

"Король Лір"

Київський театр драми і комедії на Лівому березі

15 і 16 березня

Ця весна пройде під знаком Шекспіра: поки Уривський репетирує в Театрі Франка "Макбета", у Театрі на Лівому березі режисер Дмитро Захоженко взявся за "Короля Ліра". Затьмарений власним его король Лір вирішує поділити королівство між трьома доньками. Для цього він влаштовує конкурс: чим пишніше кожна з дочок висловить свою любов, тим кращу частину володінь отримає від батька. Та це не розповідь про спадкову монархію, не щоденники королівської сім’ї, і тим більше не казка про квітуче королівство. Це історія про жорстоку реальність, яка приходить на зміну солодким ілюзіям. Адже парад улесливості і лицемірства обертається катастрофою для цілої країни.

У ролі короля Ліра — Олег Стефан, його доньок грають у двох складах Анастасія Карпенко, Анастасія Пустовіт, Поліна Василина, Анна Романова, Маргарита Цимбал, Анастасія Нестеренко, а у ролі Кента — Андрій Ісаєнко та Дмитро Соловйов.

"Місяць"

Національна оперета України

28 і 29 березня

Одна з найяскравіших режисерок України Тамара Трунова, відома своїми постановками "Погані дороги", "Усі найкращі речі" та "Дім" в Театрі на Лівому березі, ставить в Національній опереті оперу Карла Орфа "Місяць". В її основі — метафорична казка братів Грімм про те, як чотири хлопці вкрали в іншій країні місяць, принесли її в рідні краї та повісили на дереві. Все життя вони збирали з мешканців плату за місячне світло.

"Це захоплива, непередбачувана та зовсім не дитяча музична подорож від зародження протизаконної авантюри до сумних наслідків і, зрештою, світлого та справедливого фіналу", — розповідають у театрі.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.