Те, як королева Єлизавета ІІ підтримала українських біженців, зворушило весь світ

8 вересня 2022 року пішла з життя королева Єлизавета II. Згадуємо її промовистий та зворушливий жест підтримки українців, який голосно прозвучав на весь світ

У червні 2022 Велика Британія святкувала платиновий ювілей Королеви на троні. З цієї нагоди ведмежа Паддінгтона запросили до Букінгемського палацу на чаювання з Королевою. Її Величність влаштувала ведмедикові теплу гостину. У своєму офіційному інстаграм-акаунті королівська сім’я поділилася світлиною королеви, яка вибрала для церемонії жовто-блакитне вбрання.

Коли йдеться про королівську родину, тут немає нічого випадкового: кожен публічний прояв – це послання світові. Світлину, а також відео про чаювання ведмедика з королевою опублікували 4 червня, у Міжнародний день безневинних дітей, що стали жертвами військової агресії. І тут важливо знати, що історія ведмедика – більше ніж просто вигадка.

Образ ввічливого, доброго Паддінгтона став невіддільною частиною британської культури. Його придумав англійський письменник Майкл Бонд у 1958 році. Наприкінці 1930-х – початку 1940-х Бонд побачив єврейських дітей-біженців, що прибули до Великої Британії, рятуючись від нацистського жаху. "Всі діти мали етикетку на шиї з іменем та адресою, а також невеликий футляр або пакет з усіма їхніми цінними речами, — казав Бонд в інтерв’ю The Telegraph. – Немає сумнішого видовища, ніж біженці". У 2014 на великі екрани вийшов фільм британського режисера Пола Кінга "Пригоди Паддінгтона". Нагадаємо, що в українському прокаті його озвучував Президент Зеленський.

Образ ведмедика Паддінгтона певним чином уособлює образ дітей, що лишилися без опіки через війну. "Будь ласка, подбайте про цього ведмедика. Дякую", — йшлося в бірці на шиї Паддінгтона, коли на вокзалі його знайшла та прихистила британська родина Браунів. У цьому контексті жовто-блакитне вбрання Королеви набуває особливого сенсу, адже Велика Британія стала країною, що прийняла тисячі українських біженців.

На гостині в Палаці ведмедик поводився чемно: запропонував королеві сендвіч з мармеладним джемом, який він "завжди тримає поруч про всяк випадок". "Я теж тримаю свій поруч", – відповіла королева, дістаючи з сумочки сендвіч. "З Ювілеєм, Ваша Високосте, – сказав ведмедик. – І дякую за все". Дякуємо за все, Ваша Величносте.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.