Інструкція: як отримати компенсацію, якщо ви надали житло переселенцям

Через вторгнення російських військ та розпочату ними війну на території України, мільйони українців були вимушені покинути власні домівки та шукати прихисток у безпечніших регіонах країни. У зв'язку зі стрімким зростанням кількості внутрішньо переміщених осіб в Україні, уряд започаткував соціальну програму "Прихисток", завдяки якій кожен може допомогти переселенцям, які шукають житло. Власники житлових приміщень, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть компенсації від держави.

У межах програми всі власники житлових приміщень можуть надати прихисток внутрішньо переміщеним особам, розмістивши оголошення на сайті програми або надавши інформацію до виконавчого комітету села чи міста. За кожну безоплатно розміщену людину власник житла отримуватиме орієнтовно 450 гривень компенсації.

Алгоритм отримання компенсації

— Власники житла або органи місцевого самоврядування (ОМС) вносять інформацію до вебресурсу "Прихисток" про наявне житло, доступне для розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

— Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб та в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати відповідні заяви до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення.

— Власник житла до 5 числа місяця подає заяву в ОМС, де зазначає кількість днів та кількість розміщених ВПО.

— ОМС до 10 числа подає зведену інформацію у військову адміністрацію.

— Військові адміністрації подають протягом двох робочих днів зведену інформацію у Міністерство розвитку громад і територій України.

— Мінрегіон узагальнює інформацію військових адміністрацій та готує проєкт рішення Кабінету міністрів України про виділення коштів.

— Компенсація здійснюється з коштів державного та місцевих бюджетів (зокрема, резервного фонду бюджету), коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності й господарювання, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших не заборонених законодавством джерел винятково у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами.

— Виплати компенсацій власникам житла здійснюють до 20 числа місяця.

Які ще соціальні виплати передбачені для українців під час війни, читайте в нашому матеріалі за цим посиланням.

Інфографіка

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.