Культурний фронт: 4 виставки українського мистецтва в Європі цього літа

Виставки українського мистецтва за кордоном гарна нагода говорити зі світом мовою мистецтва. Нижче ми зібрали найважливіші виставки українського сучасного мистецтва, що пройдуть влітку в Іспанії, Нідерландах та інших країнах. Якщо ви зараз перебуваєте в Європі, завійтайте на них та підтримайте українських художників.

Art for Freedom, Марбелья, Іспанія

З 8 по 10 липня в Wadström Tönnheim Gallery

Prometheus, 2021, автор Юрій Коваль

В іспанському місті Марбелья на початку липня покажуть потужну колекцію українського мистецтва. Кураторка проєкту Світлана Старостенко зібрала в Art for Freedom la crème de la crème сучасного українського мистецтва: тут і чи не найпопулярніший український скульптор Назар Білик, і зірка Паркомуни Валерія Трубіна, і фешн-фотограф Іван Цюпка, і авторка неймовірних витинанок Дар'я Альошкіна, чиї ажурні фантастичні полотна-витинанки читачі пам'ятають з виставки Futurespective журналу Vogue UA. Мета Art for Freedom – презентувати сучасну українську культуру у світі та зміцнити професійні зв'язки між іспанськими колекціонерами та актуальним українським мистецтвом. Проєкт представить 26 робіт 15 українських авторів.

The Captured House, Амстердам

З 7 по 14 липня

Автор – Маша Шубіна

"Захоплений дім" – це історія війни в Україні очима 50 сучасних художників. Виставка бере початок з проєкту Artists Support Ukraine, що був ініційований засновницею Port.agency Катєю Тейлор і Володимиром Кадигробом ще у 2014-му, під час війни на сході країни. Проєкт закликає світову культурну спільноту виступити на підтримку України. Це pop-виставка воєнних робіт українських митців, що вже була показана в Італії та Німеччині і далі крокує Європою та світом. Свої антивоєнні роботи представляють українські художники Алевтина Кахідзе, Антон Логов, APL315, Данило Галкін, Юлія Бєляєва, Маша Шубіна, Олексій Золотарьов.

Stages, Відень

З 4 по 29 червня в галереї Albert art

Stages ("Етапи") – спільний проєкт українських художниць Олени Штепури й Ксенії Дацюк та австрійської мисткині Еріки Навас. Художниці познайомилися у Відні, де українські мисткині тимчасово перебувають через війну в Україні. Основна тема проєкту — етапи прийняття неминучого. За допомогою зображення тілесності художниці передають емоційні стани людини – через рух або нерухомість тіла. "Прийняття себе й реальності нині найважчий процес для всіх українців, — говорить художниця Ксенія Дацюк. – Ми маємо навчитися прощати собі інколи нашу бездіяльність, нерухомість, адже кожен із нас боїться, що замало робить для перемоги. Експозиція Stages — про шлях до себе".

"Це Україна: Захищаючи свободу", Венеція

До 7 серпня в палаццо Scuola Grande della Misericordia

Проєкт Лесі Хоменко

Масштабний та дуже ефектний проєкт PinchukArtCentre в рамках супутньої програми Венеційської бієнале. Виставка, що складається з двох частин, підтверджує культурну стійкість України, яка завжди, навіть у найважчі часи, виражалася в здатності критично мислити й творити. Відмовляючись від прямих розповідей про війну, художники водночас глибоко аналізують їхнє значення, походження та вплив. У першій частині представлені монументальні емоційні роботи трьох художниць та художників, які продовжують жити та працювати в Україні, незважаючи на розв'язану Росією війну – це нові роботи Євгенії Бєлорусець, Нікіти Кадана та Лесі Хоменко. Ткож на виставці представлені проєкти зірок сучасного мистецтва, які підтримують Україну: це Марина Абрамович, Олафур Еліассон, JR, Демієн Герст, Такаші Муракамі.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.