Суха шкіра: 7 способів позбутися сухості восени
З настанням холодів шкіра обличчя може стати сухою – з'являється лущення, тьмяний колір, стягнутість або збільшення кількості дрібних зморщок. Vogue зібрав сім простих порад, які допоможуть повернути гладку текстуру
Як пояснює дерматолог Девід Кім, сухість, або ксероз, виникає через нестачу вологи або ліпідів. "Сухість шкіри може бути наслідком безлічі факторів, які впливають на її здоров'я та зволоження", – додає його колега, доктор медичних наук Мішель Генрі. Фактори навколишнього середовища, як-от сухе повітря чи вплив холоду, використання агресивних інгредієнтів для догляду, медичні захворювання та природний процес старіння – все може стати причиною цієї проблеми.
1. Вмивайтеся теплою, а не гарячою водою
Золоте правило краси – уникати гарячого душу або ванні, які можуть викликати запалення і порушити шкірний бар'єр, і неважливо, наскільки заспокійливими вони можуть здаватися. Доктор Мішель Генрі рекомендує вмиватися теплою водою з м'яким очищувальним засобом, призначеним для сухої шкіри.
2. Наносьте крем на вологу шкіру
Найкраще використовувати зволожувальний крем одразу після вмивання, не витираючи шкіру рушником.
3. Шукайте косметику зі зволожувальними інгредієнтами
Зволожувачі бувають різних форм, причому деякі продукти містять більше одного в формулі. Три найпоширеніші форми – це пом'якшувачі, зволожувачі та оклюданти. Пом'якшувальні речовини розгладжують і змащують зовнішній шар епідермісу і містять такі інгредієнти, як кераміди та силікони. Зволожувачі – це інгредієнти, які поглинають воду, такі як гіалуронова кислота, гліцерин, мед і молочна кислота.
А оклюданти запобігають втраті вологи й підтримують шкірний бар'єр, до них відносяться віск, петролатум і олії.
Також варто шукати засоби, які відновлюють шкірний бар'єр, знімають подразнення і запобігають подальшому пошкодженню, але водночас є щадним навіть для найчутливішої шкіри.
4. Обирайте делікатні пілінги
Відлущування не таке вже й шкідливе для сухої шкіри, якщо робити це правильно. Дерматологи рекомендують звернути увагу на м'які хімічні пілінги, як-от молочна кислота. Тримайтеся якомога далі від фізичних ексфоліантів, які можуть ще більше порушити шкірний бар'єр, а також продуктів з гліколевою та саліциловою кислотою, оскільки вони подразнюють суху шкіру.
5. Уникайте агресивних інгредієнтів
Сухість шкіри означає, що шкірний бар'єр дещо порушений, тож агресивні речовини, алергени та подразники з навколишнього середовища можуть завдати їй шкоди. Ментол, спирт, ацетон, ароматизатори та ботанічні олії, парабени, сульфати, будь-які форми ретиноїдів або ретинолу, перекис бензоїлу та інші агресивні ексфоліанти – інгредієнти, з якими слід бути обережними.
Лікарі рекомендують уникати пінних очищувальних засобів, які більше сушать шкіру. Натомість радять очищувальні засоби на основі бальзамів або кремів, які також дбайливо ставляться до шкіри.
6. Не вмивайтеся занадто часто
Навіть якщо ви обрали м’який засіб для очищення шкіри, не варто вмиватися занадто часто.
7. Підсилюйте домашній догляд ін’єкціями бустерів
Бустери для шкіри на основі гіалуронової кислоти, що вводяться безпосередньо в дерму, підвищують рівень зволоження. Вони не збільшують об'єм обличчя, як філери, але надають шкірі сяйва молодості.
Однак, якщо ви будете дотримуватися наведених вище порад, вони вам не знадобляться, бо лікувати суху шкіру найкраще за допомогою дбайливого догляду в домашніх умовах.
Текст: Audrey Noble
За матеріалами vogue.co.uk