КУПИТИ КВИТКИ

Що таке сульфур та чому це — порятунок для шкіри

Сульфур, або сірка, — це природний елемент, який здавна використовують у догляді за шкірою та впізнають за характерним запахом. Сульфур має протизапальні, антибактеріальні та протигрибкові властивості, завдяки яким є ефективним засобом у боротьби з висипаннями. Його головні функції — відлущення шкіри, очищення пор, балансування вироблення жиру та мінімізування запалень. Косметика із сульфуром є порятунком для людей із дерматитом та дуже чутливою шкірою. Тож далі — найважливіше про використання сульфуру в догляді і його феноменальні властивості.

Getty Images
Getty Images

Реклама.

Отже, що таке сульфур?

Сульфур — це мінерал, також відомий як сірка, який міститься в ґрунті, рослинах, харчових продуктах та воді. Сульфур, який використовується у більшості косметичних засобів називається колоїдною сіркою й відрізняється від органічного аналога. "На відміну від природного сульфуру, колоїдна сірка складається з набагато дрібніших частинок, завдяки чому є ефективнішим активним інгредієнтом", — каже дерматолог Шерін Ідріс. Чи означає це також, що колоїдна сірка має приємніший аромат? "У сірки справді специфічний запах, який нагадує тухлі яйця, — визнає Ідріс. — Однак вона дуже ефективна".

Саме через запах більшість доглядових засобів, у складі яких є сульфур, — це маски для обличчя, які зручно використовувати вдома. Втім, прихильники сірчаного мила звикли застосовувати після нього ароматний лосьйон для тіла, який усуває запах сірки.

Чому сульфур корисний для схильної до акне шкіри?

"Сірка є інгредієнтом з антибактеріальними, протизапальними та відлущувальними властивостями", — пояснює доктор Ідріс, додаючи, що сульфур століттями використовували для лікування вугрів та почервонінь. Він допомагає висушити надлишки шкірного сала, очистити пори та запобігти утворенню висипань. Однак надлишок шкірного сала не завжди є єдиною причиною закорковування пор. Це також можуть спричинити відмерлі клітини шкіри, які не злущилися — через них можуть виникнути запалення та висипання. "Сульфур заспокоює почервоніння та запалення, що робить його корисним для чутливої або подразненої шкіри".

З якими інгредієнтами НЕ можна поєднувати сульфур?

Варто уникати нашаровування кількох продуктів, які містять сірку. Це може призвести до надмірної сухості та погіршити наявний стан шкіри. Аби знизити ризик, дотримуйтеся інструкції з використання косметичних засобів та стежте, щоб не було надмірного лущення, роздратування та відчуття стягнутості на шкірі.

З чим іще допомагає сульфур?

Протизапальні властивості роблять сірку відмінним вибором для лікування дерматиту, розацеа та псоріазу. Деякі дослідження показали, що місцеве застосування сірки може бути так само ефективним, як і антибіотики при лікуванні розацеа. На цей час немає єдиної думки, чи є сульфур правильним рішенням для лікування екземи, однак неодноразово повідомлялося про заспокійливі властивості сірки, які полегшують сильний свербіж.

З якими інгредієнтами сульфур ВАРТО поєднувати?

Є три інгредієнти, які експерти радять поєднувати із сіркою. Саліцилова кислота сприяє відлущенню шкіри для більш гладкої текстури, каолінова глина допомагає видалити надлишок жиру та блиску, а екстракт австрійського торфу відновлює гідратацію та є ідеальним інгредієнтом для схильної до вугрів шкіри — зокрема допомагає зменшити видимі ознаки почервоніння, сприяє очищенню й не пересушує шкіру. Поєднайте ці інгредієнти з сульфуром для отримання потужної четвірки.

За матеріалами vogue.com

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.