Ін’єкції колагену: міфи та правда

Навколо ін’єкцій — безліч міфів: з одного боку, на міфотворчість впливає швидкий темп розвитку індустрії краси і величезний ринок препаратів. Розвінчуємо головні міфи про ін’єкції колагену в партнерському матеріалі із засновницею клініки Mediskin Єлизаветою Куртяк і косметологом Лесею Дяковер.


МІФ №1. Ін’єкції колагену — процедура тільки для людей з вираженими віковими змінами, а молодій шкірі досить звичайних засобів догляду. Це дійсно так?


Леся: Насправді це міф, адже колаген потрібен усім, незалежно від віку. Наш організм виробляє власний колаген лише до 25 років. І більшість ін’єкційних методик, які ми застосовуємо в косметології, спрямовані саме на стимуляцію вироблення нативного колагену й еластину. Пігментація, фотостаріння, постакне, зневоднення, атравматичні рубці — усе це прямі показання для ін’єкцій колагену. Акне, наприклад, може турбувати і в юності, і в зрілому віці. Ділянки постакне складаються зі сполучної тканини, яка не має ні колагену, ні еластину, тому потрібно стимулювати процес їхнього вироблення, і найліпший інструмент для цього — гетерологічний колаген І типу.

Єлизавета: Важливо знайти справді якісний препарат. Я люблю працювати з колагеном Linerase. Він активізує фібробласт і стимулює його до вироблення колагену — структурних білків, які відповідають за пружність, еластичність шкіри, забезпечує її молодий і здоровий вигляд. У такий спосіб запускається процес біорегенерації, який не тільки усуває зморшки, а й дає змогу впоратися, наприклад, з постакне, розтяжками й віковими змінами.

Єлизавета Куртяк

МІФ №2. Колагенова терапія викликає звикання. Нібито варто лише почати, і доведеться робити такі процедури постійно, щоб шкіра не перетворилася на "зморщене яблуко". Чи можна "підсісти" на ін’єкційний колаген?

Леся:Немає жодної хімічної залежності від ін’єкцій колагену. Я вважаю, що йдеться радше про психологічну залежність пацієнтів, які звикають бачити чудовий ефект від колагенотерапії в дзеркалі. Після процедури обличчя набуває набагато кращого вигляду. Воно ніби наповнюється, стає "живим", свіжим та підтягненим, починає сяяти. Звісно, ефект зменшується згодом; якщо його не підтримувати, шкіра повертається до початкового вигляду. На жаль, неможливо зробити один курс і забути про підтримку результатів на 10 років. Для тривалого результату треба повторювати курси та комбінувати різні методики.

МІФ №3. Якщо захопитися інєкціями, то буде "воскова маска" замість обличчя.

Леся: Я працюю з гетерологічним колагеном Linerase, і він дає найбільш природний результат з усіх відомих мені ін’єкційних препаратів. По-перше, він дуже схожий на власний колаген, який виробляється в організмі людини. По-друге, ін’єкції здійснюються на рівні дерми, ми не зачіпаємо м’язову систему, тому жодного "воскового ефекту" бути не може. Це не філер, який моделює та підкреслює риси обличчя, і не ін’єкції ботулотоксину, який може спричинити порушення мімічних реакцій. Гетерологічний колаген стимулює фізіологію шкіри, використовує регенеративний потенціал, який закладено в клітинах, тому результат після процедури абсолютно природний.

Єлизавета: Додам, що колаген дає набагато кращий ефект, ніж будь-які звичайні філери. Він повертає натуральне сяяння молодої здорової шкіри, не викликає набряків і жодним чином не змінює контури обличчя, тому він досить популярний у нашій клініці.

МІФ №4. Уколи колагену болючі, а від ін’єкцій лишаються сліди.

Леся: Процедура досить комфортна для пацієнта і триває всього 30—45 хвилин. Препарат не містить нічого, що могло б викликати сильний біль. Так, є певна пекучість, але я завжди попереджаю пацієнта про можливі відчуття під час процедури. Якщо людина дуже чутлива до подібного втручання і не має алергії на знеболювальні препарати, можна додати анестетик. Якщо в пацієнта є страх безпосередньо перед ін’єкціями, ми можемо нанести анестетик місцевої дії у вигляді крему. Я часто використовую DMK Quick Peel. Він створює ефект псевдотепла та діє як термогенна анестезія. Це допомагає зменшити дискомфорт. Усі мають різні психологічні бар’єри, і це треба враховувати. Одна з переваг колагену Linerase у тому, що папули від ін’єкцій зникають після процедури досить швидко, і пацієнт може відразу повернутися до щоденних справ. У разі потреби можу нанести медичний камуфляж DMK Cosmetics.

Леся Дяковер

МІФ №5. Ін’єкційний колаген тотожній питному.

Леся: Питний колаген ніколи в житті не замінить ін’єкційний за ефективністю. Питний колаген менше засвоюється, ніж ін’єкційний, і дає значно менший результат. Він не може замінити місцеве введення колагену в дерму. Це радше гучний маркетинг. Якщо немає проблем зі шлунково-кишковим трактом, питний колаген засвоюється всього до 3%. Організм спрямує "запчастини" туди, де вони в дефіциті, зокрема на побудову життєво важливих колагенових структур організму — м’язів, зв’язок, серця тощо. Ін’єкційний колаген вводиться безпосередньо в шкіру, де запускаються всі необхідні процеси, та впливає на вироблення власного колагену саме там, де потрібно.

МІФ №6. Колагену багато не буває: що його більше, то кращого ефекту можна досягти.
Леся: У всього має бути міра, звісно, але в моїй практиці не було випадків, коли колагену було забагато. Є рекомендований курс лікування Linerase — 3—4 процедури з інтервалом у два тижні. Але кількість процедур косметолог завжди призначає індивідуально, адже пацієнти різні, інколи стан шкіри потребує інтенсивнішого лікування — наприклад, у разі вираженого фотостаріння, вікового синдрому тощо. Для профілактики досить 1—2 сесій двічі на рік. Крім того, є чітко визначена кількість препарату для однієї процедури — 100 мг. Це клінічно доведене дозування, яке забезпечує максимальний результат і мінімізує побічні ефекти.

Linerase

МІФ №7. Ін’єкційні процедури призначені для жінок.

Леся: Серед моїх пацієнтів багато чоловіків. Якщо досі в суспільстві ще були певні упередження, то цього року стався "бум" на ін’єкційні процедури серед чоловіків. Можливо, причина в тому, що нині маємо вільний доступ до різної інформації та можемо почути різні точки зору щодо косметологічних процедур для чоловіків. А може, просто починає формуватися розуміння того, що йдеться не так про зовнішній вигляд, як про здоров’я та впевненість у собі.

Єлизавета: Часто чоловіки приходять на колагенотерапію в процесі лікування постакне. У них зазвичай рубці грубіші, шкіра щільніша. Такі методи, як лазерне шліфування, досить неприємні, тому більшість пацієнтів обирають саме ін’єкції колагену. Крім того, їм подобається, що результат помітний відразу.

МІФ № 8. Ін’єкційний колаген — панацея від будь-яких вад шкіри.

Леся: Звісно, це міф. Для досягнення максимального результату потрібен комплексний підхід. Я часто комбіную ін’єкції гетерологічного колагену з ферментотерапією та препаратом SuneKOS. Він містить запатентовану формулу із шести амінокислот і гіалуронової кислоти, яка в комбінації з колагеном дає просто приголомшливий ефект. Ін’єкції колагену можна також поєднувати з лазерним шліфуванням і пілінгами — наприклад, у роботі з рубцями постакне. Не варто забувати й про індивідуальний домашній догляд.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.