КУПИТИ КВИТКИ

Холодна пора для шкіри: секрети ефективного догляду

Сьогодні вночі в Україну приходять морози. Як доглядати за шкірою, щоб відчувати мінімум дискомфорту, розповідають експерти.

Реклама.

Максимальне живлення

"Для захисту від таких агресивних факторів, як низькі температури, холодне повітря та УФ-випромінювання, важливо використовувати живильні засоби", — каже Єлизавета Куртяк, засновниця мережі клінік MediSkin. В очищенні потрібно віддавати перевагу м’яким засобам, які зберігають водно-ліпідну мантію. Гліцерин чудово утримує вологу, вітаміни А, С і Е виступають потужними антиоксидантами, допомагаючи вирівняти тон шкіри, боротися з пігментацією та нейтралізувати дію вільних радикалів. Гіалуронова кислота забезпечує глибоке зволоження, стимулює вироблення колагену й еластину, роблячи шкіру м’якою.

Щоб сальні залози працювали належним чином, активні компоненти проникали в глибокі шари епідермісу, а ороговілі частинки не забивали пори, важливо регулярно проводити пілінг обличчя. Узимку шкіра часто пересушується та лущиться, утворюючи дрібні лусочки, яких можна легко позбутися завдяки ексфоліації. Для безпечного й ефективного відлущення варто обирати гомаж або крем-пілінг.

Хоча взимку сонячне випромінювання менш інтенсивне, захист від ультрафіолету залишається обов’язковим. Окрім того, зимовий догляд часто включає кислоти та ретинол, які підвищують чутливість шкіри до світла. Тому етапом нанесення SPF нехтувати не варто, додає Єлизавета.

Зволоження

"Без якісного зволоження взимку існує великий ризик лущення, почервоніння шкіри і появи зморщок, викликаних зневодненням, – переконана засновниця Krasota Clinic Анна Яцевська: – Закономірне рішення – додати до догляду сироватки для інтенсивного зволоження на основі гіалуронової кислоти".

Анна наголошує, що в їх використанні є тонкощі: їх потрібно наносити на вологу шкіру. "Очістіть шкіру зі своїми улюбленими засобами (взимку краще обирати м'якші формули), нанесіть тонік і не чекайте повного висихання, а одразу переходьте до нанесення сироватки", – каже Яцевська.

Ще одна важлива порада: сироватку з гіалуроновою кислотою потрібно "закрити" кремом. В зимовому догляді чудово працюватиме засіб з трьома типами компонентів:

  • спрямовані на гідратацію – компоненти натурального зволожувального фактору шкіри (наприклад, амінокислоти, сечовина, натрій РСА, полісахаріди, молочна кислота);

Денний відновлювальний зволожувальний крем Daily Repair Moisturizer, Bella Aura
Крем-кушон з амінокислотами Grand Amino Cushion Cream, HoliFrog
  • спрямовані на відновлення епідермально-ліпідного шару і пом’якшення шкіри (наприклад, кераміди, фосфоліпіди, сквалан);
Крем-бальзам Molecular Barrier Recovery Cream Balm, Allies of Skin
  • направлені на формування захисної мікроплівки, яка слугує додатковим бар’єром, перешкоджає випаровуванню вологи і подразненням (наприклад, ланолін, олія таману, воски, силікони).

Відновлювальний крем Emolia, RejudiCare

Зимові лайфгаки для домашнього догляду

Після холодного дня гаряча ванна часто здається найкращим способом розслабитися. Проте гаряча вода пересушує шкіру. Щоб цього уникнути, можна додати до ванни рисові бомбочки — вони пом’якшують воду та захищають шкіру від втрати вологи.

Для гарного зволоження після ранкового душу можна наносити легке молочко для тіла на вологу шкіру, а ввечері використовувати насичений баттер або крем із додаванням олій.

Регулярне застосування масок — виважений спосіб додатково живити шкіру взимку. Маски для обличчя на основі олій, гіалуронової кислоти та екстрактів натуральних інгредієнтів забезпечують інтенсивне зволоження, залишаючи шкіру м’якою і доглянутою.

Харчування для здоровʼя шкіри

Основним елементом, що забезпечує зволоження зсередини, є вода. Вона допомагає підтримувати еластичність шкіри, очищає від токсинів і дарує здоровий вигляд. "Важливо пити не менше 1,5 літра на день, а також можна додавати зелений чай — він багатий на антиоксиданти", — радить Єлизавета.

Деякі продукти можуть значно покращити вигляд шкіри, стимулюючи кровообіг та підвищуючи її пружність. Наприклад, авокадо містить корисні омега-кислоти, що підтримують зволоження, а гранат допомагає боротися з віковими змінами. Багаті на вітаміни С та А цитрусові, морква і броколі стимулюють вироблення колагену і допомагають уникнути появи пігментації. Для підтримки здорової шкіри також корисно вживати зелені овочі, як-от шпинат, що містить фолієву кислоту, і насіння чіа, яке уповільнює процеси старіння.

Час для інтенсивних процедур

"Оскільки зменшення впливу ультрафіолету робить шкіру менш вразливою до пігментації, зима — це найкращий період для глибоких процедур", — каже Єлизавета Куртяк, засновницею мережі клінік MediSkin. Тож можна безпечно проводити ті, що спрямовані на усунення складних дефектів: рубців, пошкоджень або целюліту. Одними з найефективніших методик є мікроголковий RF (радіочастотний ліфтинг) і лазерне шліфування шкіри. У поєднанні вони дають значно кращий результат, забезпечуючи ущільнення тканин і довготривалий ефект. За один сезон можна пройти 2–3 процедури кожного виду, досягнувши помітного покращення текстури шкіри. Перед процедурою важливо підготувати тіло. Лімфодренажні процедури допоможуть покращити циркуляцію. Поєднання мікроголкового RF із прогріванням тканин сприяє швидшому відновленню шкіри, а ін’єкційні методики (PRP-терапія, полінуклеотиди, екзосоми) допоможуть загоїти шкіру та стимулювати її оновлення.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.