Стрижку малет — коли з боків волосся обстрижено коротко, а ззаду збережено довжину, що прикриває шию, — довго називали найпотворнішою зачіскою у світі. Настав час переглянути стереотипи: малет повернувся у новому, глем-рок-прочитанні.
У тизері кампанії білизни Savage X Fenty Vol. 2, представленої на початку жовтня, малету належить важливе місце: зі стрижкою з’являється сама Ріанна. І продовжує головну думку кампейну — "Будь усякою".
Для Ріанни це не перша спроба приміряти малет. У 2013-му вона вже підстригала волосся коротко з боків, залишивши довжину ззаду. Публіка не оцінила.
Сьогодні малет символізує дух свободи — його носять найсміливіші дівчата світу, включно зі співачкою Майлі Сайрус, зіркою "Ейфорії" Барбі Феррейру та обличчям Gucci Дені Міллер.
Помилкою було б думати, що нинішній малет став продовженням моди на олдскульні речі, коли міленіали вдягаються як літні люди. Підґрунтя в малет все ж інше. Якщо заглибитися в історію, то можна згадати, що стрижку носили видатні особистості — Патті Сміт, Джейн Фонда і Шер. Вона була неймовірно популярною в ЛГБТ-ком’юніті і, можливо, стала першим кроком до gender fluidity, розмиття меж між чоловічим і жіночим. Дівчата вибирали малет, щоб підкреслити свою незалежність, силу — і рівноправність із чоловіками.
У перекладі з англійської mullet — означає "кефаль". Очевидно, риб’ячий хвіст — метафора каскаду волосся, яке спадає з потилиці й прикриває шию. Саме за це стрижку цінували рибалки й фермери: волосся захищало шию, влітку — від пекучого сонця, навесні й восени — від холоду. Дивна стрижка так і залишилася б вибором не наймоднішої публіки, але з’явився Девід Бові і його альтер его Зіггі Стардаст, який зробив вогненно-рудий малет головним маркером свого образу. Зачіску приміряло багато музикантів і знаменитостей: Мік Джаггер, Пол Маккартні, Кіт Річардс, а пізніше, у 1980-х, — Джон Бон Джові й Патрік Свейзі.
Business in the front, party in the back — приблизно такий бриф отримували перукарі 1980-х від клієнтів, які приходили, щоб повторити образи зірок. Але справжній бум зачіски трапився в 1990-х і — миттєво зійшов нанівець. А чверть століття потому — як за помахом чарівної палички — все змінилося. Можливо, певну роль у цьому відіграв тріумф серіалу "Дивні дива", де естетика 1980-х препарована з особливою любов’ю.
Неоціненні плюси малет у тому, що він: а) надгендерний, б) личить власникам всіх типів волосся — тонкого, щільного, кучерявого й прямого. Надати текстури й об’єму пасмам можна за допомогою сольового спрею або пудри, а модного лиску, як на цьому зніманні, — за допомогою засобів для догляду і фінішних спреїв або кремів з глянсовим ефектом.
До речі, ще один спосіб make mullet great again — пофарбувати пасма в яскравий колір, від синтетичного блонду, як у Кортні Лав в її найкращі роки й Кари Делевінь у кампанії Savage х Fenty, до неонових відтінків, як у Біллі Айліш.
Малет сьогодні можна побачити в кампейні Gucci, в Instagram культового перукаря Гвідо Палау, у хроніках стритстайлу й на подіумах. І якщо вже говорити про повернення трендів, то по-справжньому модна альтернатива повсюдному (і добряче набридлому) бобу — це саме він, малет з 1980-х, — тільки з довгим чубчиком у стилі Saint Laurent, що надає образу справжнього лиску. І водночас не позбавляє його самоіронії.
Фото: Daniel Archer @Lalaland Artists
Стиль: Harry Lambert @Bryant Artists
Зачіски: Adam Garland
Макіяж: Victoria Martin
Продюсер: Giorgio Tsintoukidis-Dirkx
Диджитал: Sebastian Niespialowski
Асистенти фотографа: Andrew Goss, Samuel McElwee
Асистент стиліста: Ryan Wohlgemut
Кастинг: Max @Julia Lange Casting
Модель: Martina Boaretto Giuliano @VIVA