Діло молодих: показ Valentino Menswear пройшов у міланському університеті
Валентино Гаравані представив свою першу чоловічу колекцію в Мілані в 1985 році – майже через 40 років П’єрпаоло Піччолі повернувся до міста, відкривши Тиждень чоловічої моди в Мілані колекцією The Narratives. Місцем проведення шоу дизайнер вибрав сад Ла Статале державного університету Мілана, який розмістився в красивій будівлі епохи Відродження. Студентів, які спостерігали за показом з лоджії внутрішнього дворика, також чекав живий виступ інді-музиканта d4vd.
Вибір місця був обумовлений бажанням порушити елітарність модних ланцюгів і розпочати дискусії, щоб дати старт змінам в індустрії. Роздуми про те, як чоловіча ідентичність представлена та визначена за допомогою кодів моди, – це те, про що була колекція Valentino Menswear весна-літо 2024.
"Сигнали сили та успіху наразі визначали ідею маскулінності, — сказав він на прес-конференції після шоу. – Але я вважаю, що справжня влада і сила полягає в свободі демонструвати власну крихкість і чутливість". Саме з цієї причини, за його словами, його так привабив роман "Маленьке життя" Ханьї Янагіхари – рожеві примірники книги були розіслані як запрошення на шоу для гостей. "Інтимність і людяність чотирьох персонажів-чоловіків, їх відкрита вразливість і стійкість були для мене зворушливими і надихаючими", — срозповідає Піччолі. Цитати зі сторінок Янагіхари можна було побачити на чорному костюмі та джинсах.
Саме шоу було зосереджено на тому, як Піччолі пом’якшив класичні чоловічі речі, зробивши їх значно легшими та приємнішими. Він експериментував над правилами пошиття одягу, пом’якшуючи пропорції квадратних блейзерів, замінюючи штани короткими шортами та спідницями, вишиваючи квіти на лацканах або друкуючи об'ємні квіти на легких піджаках і сорочках прямого крою. Мистецьке чуття Піччолі до живописної палітри також проявилося на подіумі — м’ятно-зелений, малиновий, бірюзовий і яскраво-рожевий, що чергуються з чорним і білим — підкреслювало відчуття жаги до життя.
Піччолі вважає, що його обов’язок як дизайнера полягає не лише в тому, щоб дати життя прекрасним творінням, а й "сказати щось значуще на більш глибокому рівні". Ось чому постановка вистави в університеті Ла Статале, який є потужним активатором освіти та знань, була важливою для нього. З цією метою Valentino спонсоруватиме студентські стипендії, зробивши значну пожертву університету; на састейнбл-фронті матеріали, що були використані для створення подіуму, також будуть перероблені. Дуб також буде висаджено в міланському громадському саду Порта-Венеція – Піччолі та Valentino прагнуть й далі дотримуватися такого відповідального підходу у своїй роботі, а також надихати цим інших колег.