Настав довгоочікуваний сезон голих ніг. Як підготуватися до нього, щоб почуватися впевненіше і виблискувати кісточками і стегнами в літньому вбранні.
Ми всі в редакції — впевнені в собі жінки, які приймають себе з усіма перевагами і недоліками. Але — на жаль — нам теж знайоме відчуття, коли ноги здаються болісно блідими після затяжної зими. Кур'єри косметичних сайтів вивчили дорогу до редакції: автозасмага, "рідкі колготки", олії, скраби і засоби для зволоження доправляються до нас регулярно. Про те, як створити ефект засмаги, ми писали тут і тут.
Ось покрокова інструкція, щоб змусити шкіру сяяти.
Не обов'язково застосовувати засоби у форматі скрабу — особливо тим, хто має схильність до варикозу. Чудово впорається з поліруванням засіб на основі АНА-кислот. Чудовий лосьйон є, наприклад, у Biologique Recherche — він такий же чудодійний, як Р50 для обличчя, лише призначений для тіла.
На Cult Beauty можна знайти лосьйон для тіла Ameliorate, в складі якого — АНА-кислоти, що розчиняють зв'язки між відмерлими клітинами, а також гліцерин, комплекс молочних білків і лактат натрію, які глибоко зволожують і покращують еластичність шкіри. Засіб чудово підходить і для тих, хто страждає на фолікулярний кератоз.
Якщо взимку, під джинсами, шкіра могла здаватися (і бути) сухуватою, то літні сукні не залишають місця для маневру. Є кілька ключових моментів, що стосуються зволоження: по-перше, варто відмовитися від гарячого душа (гаряча вода безжально руйнує гідроліпідну мантію шкіри). По-друге, використання мила, гелів і олій для душа, інших миючих засобів краще звести до мінімуму. У книзі "Б'юті-мінімалізм: Чим небезпечний гіпердогляд за шкірою і що робити, щоб не нашкодити собі" її автор, Сенді Скотницький, докладно пояснює, чим загрожує нестримне застосування миючих засобів.
На щастя, ми засвоїли, що санскрін — головний засіб у наших косметичках (особливо в розпал сонячного сезону). І, звісно, це не додає нашим тілам засмаги. Імітувати її допомагають засоби з тимчасовим забарвлюючим ефектом. Автозасмаги зазвичай побоюються, тому що часто вона лягає плямами або патьоками. Проблеми легко уникнути, якщо наносити її спеціальною рукавичкою. Рукавичку достатньо прати після кожного застосування: вона швидко висихає і дуже полегшує процес. До того ж, позбавляє від доказів — помаранчевих долонь і кутикул.
На ніжних ділянках тіла (внутрішня частина передпліччя, стегон, шия), а також на ділянках з огрубілою шкірою (лікті, коліна, п'яти) автозасмага лягає яскравіше, тому для них достатньо мінімальної дози засобу.
Засіб, який надає шкірі сяяння і лиску, найчастіше випускається у вигляді олії — з мерехтливими часточками, як у Chanel, Acqua di Parma, так і без них, як у Dior.
Є і більш сяючий формат — хайлайтери для тіла. В Україні вони не особливо поширені, але їх люблять іноземні блогери: Huda Beauty, Fenty Beauty, Patrick Ta, можна замовляти онлайн.
На гомілку, уздовж кісточки, можна нанести хайлайтер або тіні-ветерани з перламутровим блиском, які займають місце в косметичці, але розлучатися з ними шкода.
Макіяж для тіла — звичайна справа для знаменитостей, які виходять на червоні хідники. Це не означає, що його не можна повторити в реальному житті. Тональний засіб темного або рудого відтінку (є підозра, що багато хто з нас робили подібні помилки) можна сміливо наносити на ноги. Як і у випадку з тональними засобами для обличчя, попереднє зволоження необхідне. Хороший трюк — додати кілька крапель рідкого хайлайтера у свій звичайний крем для тіла.
Сонцезахисний засіб улітку — питання особистої дерматологічної безпеки. Тим, хто використовує кислоти або ретинол у догляді за тілом, їхнє застосування обов'язкове. Важливий пункт: захищати від сонця потрібно всі відкриті ділянки тіла і обличчя. Будь-який вплив сонця може загострити пігментацію. Умовно, якщо обгоріли плечі, то пігментні плями можуть з'явитися на вилицях — у тих зонах, де є підшкірні поклади меланіну.