Не обов’язково бути кулінаром, щоб асоціювати осінь з найяскравішим овочем сезону — гарбузом. Його солодкість і приємна волокниста текстура поєднуються з найрізноманітнішими смаками, дозволяючи фантазії наважитись на сміливі експерименти. Цієї осені пропонуємо запекти гарбуз, додавши йому трохи контрасту. Ось 3 ідеї, з чим поєднувати гарбуз в цьому сезоні.
Гарбуз їстівний від коренів до верхівки: м'якоть, насіння, квіти — всі його частини корисні і приємні на смак. М'якоть гарбуза насичена каротинами, які важливі для стану зору, а також вітамінами С, К, Е і В. Насіння гарбуза містить необхідний для організму людини цинк, а калорійність не перевищує навіть 30 калорій на 100 грамів. Гарбуз є незалежним овочем, природна солодкість і текстура якого не потребують доповнення. Таку властивість можна вигідно підкреслити солодшими, гострими і кислими продуктами, або додавши текстурний акцент, від хрустких горіхів до рідких соусів. Цієї осені vogue.ua пропонує запекти гарбуз, виділивши його солодкість цими трьома продуктами.
Різкий контраст смаків, які підкреслюють одне одного — відомий тренд у кулінарному середовищі, який можна використовувати як душа забажає на домашній кухні. Ніжна солодкість гарбуза добре поєднується з гостротою чилі, пластівцями морської солі і оливковою олією. Для додаткової копченості краще використовувати сушений або навіть злегка підкопчений чилі. Досить невеликої щіпки перцю і краплі оливкової олії, щоб виграшно відтінити гарбуз. Сіль краще додати в кінці: так вона додасть свіжості ще теплим гарбузовим часточкам і привабливо похрускуватиме в поєднанні з м'якою волокнистою текстурою.
Класика жанру, яка так само часто використовується в приготуванні яблук. Запечений гарбуз з медом і горіхами — це ностальгія за дитинством, атмосферу якого ми в змозі повернути завдяки улюбленим смакам. Гарбуз можна запекти з улюбленими горіхами і медом відразу, або ж полити медом вже при подачі, щоб у ньому збереглися корисні властивості і тягуча текстура. Пряності такому корисному десерту додасть кориця, екстракт ванілі і какао. І, так, не забудьте додати трохи вершкового масла.
Кажуть, для балансу смаків потрібно використовувати кислоту. У випадку з гарбузом (і не тільки), ягоди — гарний варіант. Краще вибирати кислі, злегка терпкі сорти, як-от журавлина, брусниця, смородина або калина, але солодкі ягоди, на кшталт малини і полуниці, теж можуть скласти компанію гарбузу, просто контраст смаків буде відчуватися не так сильно.
Варіантів поєднання ягід з гарбузом безліч: свіжі ягоди для освіжаючого ефекту; варення і джем для поєднання текстур і більш вираженої кислинки; запікати разом з додаванням меду (або будь-якого іншого підсолоджувача), щоб гарбуз ввібрав аромат ягід, а смаки з'єдналися. Не розчарує й поєднання запеченого солодкого гарбуза зі злегка кислим журавлинним соусом. Якщо сподобається так, то і подальші експерименти будуть в радість.