Засновниця бренду Solo for Diamonds Юлія Кушер — про етичні діаманти, технології та нові проєкти
За сім років компанія Solo for Diamonds зробила Україну важливим гравцем на світовому ринку вирощених діамантів. "У світі нас знають як компанію, що вирощує найбільші й найчистіші діаманти. Хочеться, щоб українці пишалися досягненнями своєї країни у сфері інновацій", – каже Юлія Кушер, засновниця бренду ювелірних прикрас із вирощеними діамантами Solo for Diamonds.

Гемологиня за освітою, Юлія у 2015 році стала комерційною директоркою стартапу Alkor-D – компанії, що вирощує діаманти в лабораторних умовах. На цій посаді її головним завданням було не тільки продавати інноваційний продукт, а й подолати упередження щодо цінності вирощених каменів. За словами Кушер, десять років тому клієнти й чути не хотіли про культивовані солітери. Сьогодні компанія володіє найбільшим у Європі алмазним виробництвом, розташованим у Києві, та постачає продукцію ювелірним брендам у всьому світі. У 2021 році Кушер заснувала Solo for Diamonds – власний ювелірний бренд з українськими вирощеними діамантами.

Технологія виготовлення алмазів відома ще з 1950 років, однак знадобилося пів століття, щоб удосконалити її та отримати камінь такої високої ювелірної якості. Першими істотних результатів досягли в Японії. На початку 2000-х вченим вдалося виростити алмаз методом CVD – коли атоми вуглецю перетворюються на плазму, яка осідає у вигляді коштовного каменю. Однак у цього методу був суттєвий недолік – з часом такі діаманти набували сірого відтінку. Українські фахівці обрали досконалішу, хоч і дорожчу технологію HPHT, що відтворює умови, за яких у надрах Землі формуються натуральні алмази: температура 1200–1500 °C і тиск 60 000 атмосфер. Камінь вагою 10–20 каратів у лабораторії можна отримати за 10–14 днів – у природі цей процес тривав би від 900 мільйонів до понад чотирьох мільярдів років. Такі алмази є ідентичними до природних за властивостями та складом, але їхній провенанс не порушує етичних питань, пов’язаних із руйнуванням екосистем та експлуатацією робочої сили.

"Ми перемогли у цьому двобої, – каже Юлія. – Навіть консервативний ринок весільних каблучок сьогодні обирає лабораторні діаманти. У США вісім із десяти проданих обручок – саме з етичним каменем".
Нова амбіція команди Кушер – підкорити вітчизняний ринок весільних каблучок. Одна з найгучніших ініціатив – колекція Solo By, до створення якої долучилися відомі українці. Обручка за дизайном військового пілота F-16 Вадима Ворошилова (позивний Karaya) силуетом нагадує літак, а засновниці бренду Gunia Project, дизайнерки Наталія Каменська та Марія Гаврилюк обрали форму розімкненої каблучки, натхнену давньою українською нашийною прикрасою – гривною. Саме ці моделі, поряд із класичними варіантами з одним центральним діамантом, сьогодні в топі продажів.

У колекції Solo By є каблучки з білого золота із розсипом чорних діамантів на боковій шинці. Їх розробила пара українських військових – Анастасія та Олексій (прізвища не розголошують із міркувань безпеки. – Прим. авт.), які познайомилися під час реабілітації в центрі Superhumans і одружилися. Восени в межах проєкту Solo By вийде колаборація з Еліною Світоліною. Найтитулованіша тенісистка України в січні цього року стала першою амбасадоркою бренду.

Нова ініціатива Solo for Diamonds – послуга з оновлення дизайну прикрас: для діамантів бренду тепер можна замовити нову оправу. "Ця ідея виникла, коли ми побачили, що наша обручка виставлена на продаж, бо її власниця розійшлася з нареченим. І ми подумали: дечому в житті, наприклад, нашим діамантам, варто дати другий шанс і продовжити роман із каменем".
Замовити свій примірник Vogue Ukraine Leaders 2025 можна за посиланням.