Ознаки того, що шкіра втрачає колаген

Колаген — ключовий елемент для збереження краси, і його нестача помітна неозброєним оком. Є п’ять ознак, які прямо свідчать про зниження вироблення колагену.

Колаген — це основний білок в організмі людини, який становить близько 30% усіх білків у тілі та 70% білків шкіри. Він також є ключовим компонентом й волосся, нігтів, суглобів, кісток і зв'язок, забезпечуючи їм міцність, еластичність і пружність. Після 25 років вироблення колагену уповільнюється; після 30 років організм втрачає приблизно 1–2% колагену щороку. Дослідження підтверджують, що протягом перших 5 років менопаузи кількість колагену зменшується на 30%.

"З часом клітини, відповідальні за синтез колагену, стають менш активними. Крім того, на вироблення колагену впливають численні чинники: навколишнє середовище, дієта, стрес, гормони, від яких особливо залежить стан жіночої краси під час менопаузи, — пояснює Мерседес Абаркеро Сересо, фармацевтка та керівниця наукових проєктів L'Oréal Dermatological Beauty España. — Наше тіло є збалансованою системою, і колаген постійно розщеплюється та утворюється знову. Але деякі звички можуть прискорити цей процес та призвести до того, що ознаки старіння з’являться раніше".


5 явних ознак втрати колагену

Як уповільнити втрату колагену


Цього процесу неможливо уникнути, але його можна сповільнити. І ось що треба робити.

Чи допомагають колагенові креми?


Так, але креми не сприяють виробництву колагену. "Молекули колагену, які використовують у косметиці, мають високу молекулярну масу, тож їхнє поглинання обмежене поверхневим шаром шкіри. Вони впливають тільки на якість шкіри та покращують її текстуру", — каже Мерседес Абаркеро Сересо.

За матеріалами: Vogue.es

Популярне на VOGUE