Схоже, пандемія перетворила багатьох з нас на фанатів історичних серіалів, які часом допомагають сховатися від сьогоднішніх новин. Спеціально для шанувальників жанру ми вибрали серед величезного розмаїття п’ять стильних костюмованих драм, де образи й стиль героїв відіграють ключову роль.
Не надто реалістичний, але дуже ефектний серіал "Велика" в загальних рисах описує сходження Катерини Великої (Ель Фаннінг) до влади в Росії XVIII століття. Серіал вийшов на Hulu у 2020 році й миттєво зачарував аудиторію, здебільшого завдяки тому, що це яскрава сатира. На початку серіалу Катерина постає перед нами як молода німецька принцеса, що мрійливо розгойдується на оповитій квітами гойдалці, і гучно святкує свої казкові королівські заручини. Але коли вона приїздить до двору, її романтичні уявлення про шлюб швидко руйнуються. Наприклад, у першій серії майбутній чоловік знайомить її зі збереженим трупом своєї матері (що зберігається в складній скляній вітрині в повних регаліях). Так само ексцентричний гардероб героїв. На розкішні костюми їхню авторку, Емму Фраєр, надихнули силуети, що їх вона побачила на виставці Christian Dior у музеї Вікторії й Альберта. Спершу Катерина носить романтичні сукні з парчі, але незабаром її гардероб еволюціонує від пастельних суконь до вбрання андрогінного крою з коштовним камінням. Тим часом її чоловік Пітер (у виконанні Ніколаса Голта) виявляє надзвичайний несмак у ролі імператора, одягненого в плетіння з перлів (належить, звісно, його покійній матері) і величезну кількість анімалістичних принтів.
Понад 70 мільйонів осіб у всьому світі подивилися "Корону" — історичний серіал, що розповідає про правління королеви Єлизавети. Для Netflix він став революційним проєктом: за чотири сезони серіал здобув 26 номінацій на "Еммі" (і вісім разів став лауреатом), виграв три "Золоті глобуси" і показав, що Netflix може випускати продукт, гідний Голлівуду. Серіал розповідає про життя королеви, починаючи з її весілля в 1947 році до наших днів; а більшу частину костюмів у шоу зробила вручну команда під керівництвом художниці Емі Робертс. Серіал славиться точністю й відповідністю історії не тільки через висвітлені в ньому події, а й завдяки костюмам: наприклад, у нещодавно випущеному четвертому сезоні модну пресу захопило, як команді вдалося відтворити фірмовий образ прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер у 1980-ті. Легендарний синій костюм Тетчер, пишна укладка, великі сонцезахисні окуляри, перлинні сережки й темно-сині туфлі — що ж, Джилліан Андерсон у кадрі не відрізнити від її прототипа.
Про костюми принца Чарльза в "Короні" і в житті читайте в нашій статті за посиланням.
Якщо потрібно вибрати один сучасний серіал, який навчив чоловіків одягатися стильніше, то це точно "Гострі козирки". Серіал присвячений кримінальному світу британського Бірмінгема на початку XX століття, а головну роль — главу гангстерського угруповання "Гострі козирки" Томаса Шелбі — грає Кілліан Мерфі. Автори серіалу, що ґрунтується на історії реального кримінального угруповання, спробували передати не тільки своєрідний кодекс честі гангстерів, а і їхню манеру вдягатися. Брати Шелбі носять строгі твідові костюми-трійки темних відтінків, пальта до підлоги й незмінні пласкі козирки. За їхнім стилем можна простежити не тільки, як змінювалася чоловіча мода в ті роки, а і як зміна соціального статусу головних героїв впливала на їхній зовнішній вигляд.
Оригінальний британський мінісеріал, що розповідає про зародження англійського футболу. Його автор — видатний письменник, режисер і сценарист Джулліан Феллоуз, найгучніший проєкт якого ви точно дивилися — це "Абатство Даунтон". Події серіалу відбуваються в 1870-х і розповідають про двох яскравих гравців з протиборчих команд. У Британії Феллуоза називають королем костюмованих драм, і в "Грі родом з Англії" цей його талант реалізований сповна: герої не тільки бігають полем в ефектній спортивній білизні, а й задають тон на чоловічі зачіски й бороди. Багато футболістів можуть похвалитися екстравагантною стрижкою, подібною до зачіски британського бізнесмена й брата герцогині Кембриджської, Джеймса Міддлтона, ніби вони щойно вийшли з модної перукарні.
Ще один витвір короля костюмованих драм Джуліана Феллоуза названо в честь Белгравії, багатого району Лондона, а описувані події відбуваються в XIX столітті. У центрі історії — складнощі у взаєминах двох сімейств: заможної родини Тренчардів і аристократичної династії Белласісів, представників яких пов’язує трагічна любовна історія. Автор костюмів Джеймс Кіст чудово розбирається в історичному кіно (у його фільмографії — "Титанік", "Містер Селфрідж", "Скандальна леді У", "Вікторія"), тому герої "Белгравії" вдягнені з історичною точністю. Дами носять характерні чепчики й капелюхи-капори, важке вбрання з парчі й оксамиту, а чоловіки — котелки, костюми-трійки і обов’язкові тростини.