Померла легендарна Джейн Біркін

Сумні новини прийшли з Парижа — у 76 років померла співачка та актриса Джейн Біркін. Видання Le Parisien повідомляє, що Біркін була знайдена у своєму будинку сьогодні вранці. Більше подробиць поки що невідомо.

Джейн Біркін
Джейн Біркін

Джейн Біркін народилася 14 грудня 1946 року в Лондоні, хоча багато хто все життя вважав її французкою — вона стала уособленням невимушеного паризького стилю, а стосунки з Сержем Генсбуром принесли їй додаткову популярність — їх називали однією з найобговорюваніших пар у країні. "Я щойно знялася у Франції у фільмі „Слоган", головну роль у ньому зіграла людина, яку я люблю. Його звуть Серж Генсбур. Він трохи дивний, але я його люблю. Він не схожий ні на кого з моїх колишніх знайомих — досить занепалий, але водночас чистий", — писала вона у своїй біографії "Щоденники мавпочки". Актрисі тоді було 22, і вона тільки пережила розлучення з першим чоловіком, композитором Джоном Баррі, Генсбуру — 41. Також ім'я Джейн Біркін асоціюється з піснею "Я кохаю тебе... Я тебе теж ні". Генсбур написав її ще до знайомства з Джейн Біркін і вперше заспівав із Бріжит Бардо, але дует не склався. Вже пізніше, коли вони з Біркін жили разом у Парижі, він почув, як вона співає у ванній, і запропонував записати разом пісню. Актриса погодилася. Це був 1969 рік: пара поїхала до Лондона, записала там трек на студії — і після цього вони прокинулися знаменитими.

Джейн Біркін і Серж Генсбур
Джейн Біркін і Серж Генсбур

На окрему увагу заслуговують взаємини Джейн Біркін з модою — її ім'я носить одна з найвідоміших сумок у світі Birkin Hermes, хоча сама Джейн просила компанію у 2015 році перестати використовувати її ім'я, оскільки шкіру для виготовлення сумки добувають негуманно. Джейн Біркін стала модним орієнтиром для десятків тисяч жінок — разом з нею вони вчилися носити прозорі сукні, закохалися в сумки-кошики і просто перестали боятися бути собою, наголошуючи на власній індивідуальності, і не звертали уваги на думку оточення.

Усього творча спадщина Джейн Біркін включає десятки фільмів та двадцять музичних алюбомів. У актриси залишилося двоє дітей — доньки Шарлотта Генсбур та Лу Дуайон. Третя дочка, Кейт Баррі, покінчила з собою у 2013 році.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.