Весна прийде: краса традицій у новій колекції GUNIA Project

Нова колекція GUNIAProject — це тлумачення традиційного строю, творча реінтерпретація давніх прикрас та аксесуарів. Візуальність колекції розгортається в дослідженні об’єктів декоративно-ужиткового мистецтва. Їхня вигадливість стає рушійною силою для вишивок, принтів та форм GUNIAProject.

У цій колекції ми вперше презентуємо вишиті сорочки. Аничка з помпонами та чорною вишивкою натхнена гуцульськими сорочками з вишитими кокетками ХХст. Силует сорочки Тала наслідує крій чоловічих сорочок Поділля. Франка нагадує Борщівську вишиту сорочку, Килина і Гелена доповнені латунними ґудзиками, а вишита сукня Лукія оздоблена знімною маніжкою. Взори виконані ручним і машинним вишиванням: білим по білому та чорним по білому.

Оксамитова вишита безрукавка — елемент оригінального нагрудного одягу. Вишивка лімітованих фартухів натхнена сюжетами косівських кахель і чернецьким рушником з Черкащини. Естетика цих експонатів стала основою і для візерунків на хустках з козирком та принтів на шовкових хустках. Вишиті орнаменти GUNIAProject — це альтернативне продовження традиції в сучасній уяві. Взори наших вишитих сорочок — це варіації та доповнення різноманітних елементів, зібраних з керамічних кахлів Чернігівщини та буковинської мальованої скрині 1909 року.

Одним з лейтмотивів вишивки став сюжет про Адама і Єву, втілений на чернігівській кахлі XVII—XVIIIст. У побуті кахлі з такими мотивами розміщали по центру печі вдома — це був особливий ритуал для "охорони" оселі. Новітні обереги представлені в лінії прикрас GUNIAProject. Срібні й позолочені кулони приймають форму дулі, дутого хрестика та тризуба. Прикраса "свищик" повторює фігуру однойменного об’єкта, що слугував іграшкою, музичним інструментом та оберегом.

Прообразом для рухливої моносережки-жінки стало фото з Середньої Наддніпрянщині початку ХХст. з архівів Музею Івана Гончара. Чоловічі постаті моносережки і брошки натхнені гуцульськими кахлями. Дизайн історичної прикраси гривни переосмислюється в сережці, каблучці та кольє GUNIAProject. Традиційна криза — нашийна оздоба у вигляді коміра з бісеру — також перевтілюється у кольє. Плетіння однієї прикраси GUNIAProject займає до 8 годин ручної роботи. А один фартух з бісеру та 10 плетених патернів створюється протягом 2–3 днів.

Над виготовленням нової колекції GUNIAProject працюють понад 40 майстрів. Львів, Київ, Ірпінь, Запоріжжя, Одеса, Кіровоградська область — вироби створюються по всій країні, а також українськими майстринями за кордоном.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.