Що представили українські бренди під час Тижня моди в Копенгагені

Тиждень моди в Копенгагені завершився. Свої шоу в рамках офіційного розкладу показав 31 бренд, ще десяток – представили колекції під час презентацій. Українські дизайнери також активно освоюють цей перспективний майданчик. Розповідаємо, що показали наші бренди цього разу в столиці Данії.

TG Botanical

Цього сезону, після серйозного відбору комітету сталого розвитку CPHFW, TG Botanical зробили свій перший показ у рамках офіційного розкладу Копенгагенського Тижня моди. Основою колекції весна-літо 2024 є вироби, хаотично прошиті еластичною ниткою; такі одиниці, за словами дизайнерки, нагадують поверхню Землі та метал, який руйнує ерозія, а зістарений ефект надає органічності кожному виробу. Цього сезону Тетяна Чумак використовує сертифікований батист, бавовну, шовк, органічну кропиву та льон для спідниць, штанів-карго, сміливих топів та суконь. Вперше бренд представляє в колекції аксесуари, виготовлені зі старовинних полотен з кропиви, знайдених в місцевих майстрів.

Di Stavnitser

Український бренд жіночого одягу для своєї колекції весна-літо 2024 надихався естетикою японського художника Такаші Курібаясі, відомого своїм дослідженням просторових об’єктів і дуальності людського сприйняття. Di Stavnitser дали друге життя вінтажним шовковим краваткам, перетворивши їх на акцентні коміри, кант для кишень і розрізів, а pre-loved прикраси додали шарму піджакам і спідницям. У колекції представлений багатий вибір тканин, серед яких льон, бавовна, шовк і тафта. Деякі матеріали піддали трудомісткий техніці ручного вимивання, що створює унікальний "м’ятий" ефект, який випромінює розслаблену елегантність.

VIKTORANISIMOV

Дизайнер Віктор Анісімов досліджує необмежені можливості уніформи в колекції весна-літо 2024 для свого однойменного бренду. Військові відсилки неминучі в цій колекції, адже український народ перебуває у стані війни, і для Віктора це контекст, який неможливо ігнорувати. Колекція складається з переосмислених варіантів уніформи, таких як робочі халати, комбінезони і різноманітна військова форма та її елементи. Дизайнер використав сертифіковані тканини зі зістареним ефектом, таким чином рефлексуючи про шкоду, заподіяну Україні, але водночас реконтекстуалізуючи їх, аби дати їм нове життя в мирному світі. Органічні та повторно перероблені вовна, трикотаж, бавовна й різні технологічні матеріали, пов’язані з уніформою, використовуються тут, щоб нагадати нам про її походження, але надати їй іншого "цивільного" контексту.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.