До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Культура читання: як Salon Reading переосмислюють домашній гардероб

Українська стилістка, інфлюенсерка та засновниця освітньої онлайн-платформи Маргарита Мурадова презентує дебютну колекцію власного бренду Salon Reading, що знайомить з концепцією reading-to-wear та відроджує культуру салонів XVII-XVIII століть.

Реклама

"Святі симпозіуми, де ідеї, подібно до вишуканого вина, мали можливість дихати, розцвітати і викликати почуття", — так Маргарита Мурадова описує французькі клуби "обраних однодумців", що стояли в авангарді формування епохи Просвітництва, та запрошує всіх зануритися у кожну складову культури читання.

Через Salon Reading дизайнерка втілює ці культурні коди за допомогою переосмисленого домашнього гардероба. Повертаючись до силуетів безкомпромісних трикотажних піжам у смужку, бренд досліджує абсолютний естетичний комфорт. Концепція салонів XVII-XVIII століть обернулася на сьогоденні суботні ранки, де з друзями-однодумцями хочеться ділити перші ковтки кави, шовкове сонячне світло та романтично-інтелектуальні роздуми. Розташовуючи контрастні мереживні вставки на монохромних сатинових комплектах, бренд додає ноти грайливості силуетам. Напівпрозорі ремінісценції сорочок та блискучі варіації на важкі вельветові халати — це свіжий погляд на традиційне домашнє вбрання.

Найбільшим натхненням для Маргарити Мурадової стала Маркіза де Ламбер — французька письменниця та салоньєрка. Мадам де Ламбер є взірцем сутності літературних салонів: виступаючи за емансипацію жінок, вона, як і більшість тогочасних аристократок, була "сірим кардиналом" інтелектуальних товариств. Сучасниці Маркізи використовували літературні салони як засіб отримання інформації та фактично виступали кураторками інтелектуальної майстерності. Омаж боротьбі патріархальних капризів і феміністичних настроїв XVII-XVIII століть від Salon Reading — в наявності унісекс-позицій та широкій розмірній сітці.

Перша колекція Salon Reading Printemps 2024 не тільки знайомить із мрією Маргарити Мурадової про відновлення високої культури читання — вона також стає прологом у світ осучасненого уявлення про домашню красу.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.