Червона Рута: нова колекція JUL, присвячена міфічній квітці

Український бренд JUL представляє спільну колекцію з Ukrainian Folks в якій демонструє, який вигляд могла б мати легендарна міфічна квітка, оспівана Володимиром Івасюком.

"Червону Руту" з перших акордів впізнає кожен українець. Вперше "Червона рута" була виконана у вересні 1970 року на Театральній площі в Чернівцях в прямому ефірі телепередачі "Камертон гарного настрою" тоді ще 21-річним студентом медичного університету Володимиром Івасюком та співачкою Оленою Кузнєцовою. Після "Червону Руту" виконали Назарій Яремчук та Василь Зінкевич "ВІА Смерічка", і вона стає всесоюзним хітом. За 52 роки з дня свого виходу вона стала неофіційним гімном української ідентичності настільки — так, що навіть часто сприймається за народну. У 2021 році до 50-річчя композиції бренд JUL вперше випустив колекцію-присвяту "Червоній Руті". Тоді під час роботи над сукнями команда бренду познайомилась із сестрою композитора Оксаною Івасюк та заручилась її підтримкою. Цьогоріч в колаборації з етнографічним візуальним щоденником Ukrainian Folks виходить повноцінна колекція, присвячена українській пісні про кохання.

Основним елементом колекції стала власне червона рута. Інтерпретувати своє бачення міфічної квітки JUL x Ukrainian Folks довірили художниці Олександрі Плавінській (ASSHA), яка зобразила символ кохання у виразному багряно-червоному кольорі на пелюстках, в поєднанні з насиченим жовтим і чорним відтінками.

Головна візуальна деталь стала основою вкороченого жакета, мідіспідниці, жилету і напівпрозорого лонгсліва, що легко комбінуються між собою. Окрім авторського принта, всередині речей на тканих бирках написані рядки з пісні — "Ти у мене єдина, тільки ти, повір". Особливу увагу JUL x Ukrainian Folks приділили сукням. Акцентуючи на деталях і лаконічних формах, бренд розробив декілька варіацій різної довжини. Біла сукня прямого силуету має стриманий вигляд завдяки подовженим елементам, а молочна сукня-комбінація, оздоблена мереживом, втілює грайливий та мрійливий настрій пісні. Альтернативною складовою колекції стала футболка з яскраво-червоним написом "Червона Рута", який розробив дизайнер Антон Синиця.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.