До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Євробачення-2024: хто стоїть за створенням прикрас для виступу alyona alyona і Jerry Heil

11 травня в шведському Мальме відбувся фінал пісенного конкурсу "Євробачення-2024", на якому українські виконавиці alyona alyona і Jerry Heil посіли третє місце. Окрім пісні та постановки, увагу глядачів прикували образи артисток, у яких важливе місце надано прикрасам. Їх розробила ювелірна дизайнерка Катя Тутєрова, засновниця бренду Sfurato. Розповідаємо про цю співпрацю докладніше.

Виступ alyona alyona і Jerry Heil на "Євробаченні – 2024"
Виступ alyona alyona і Jerry Heil на "Євробаченні – 2024"

Реклама

"Сфумато" — живописна техніка помʼякшення контурів фігур та предметів, яку розробив ще Леонардо да Вінчі, дала поштовх для створення ювелірного бренду Sfurato. Дизайнерці Каті Тутєровій здавна подобалось мистецтво та "сфумато", але одного разу вона написала назву техніки з помилкою — так і народилась назва її майбутнього бренду. У рамках Sfurato дівчина створює прикраси за допомогою паяльника — брутальні та з характером. Займається цим 15 місяців — але її оздоби вже побували на сцені Євробачення-2024: їх одягнули представниці від України alyona alyona & Jerry Heil. Стилістка та дизайнерка образів Маргарита Шекель коментує: команді було важливо співпрацювати і з молодими, і з вже більш відомими брендами — аби репрезентація на великій сцені мала вигляд збалансованої.

"Я була знайома з Джері Хейл задовго до Євробачення, знала, що їй подобаються мої вироби, — розповідає Катерина. — Для мене це дійсно важливо, щоб був контакт між людиною та прикрасами. Я завжди мріяла про Євробачення — щороку спостерігала за конкурсом. Це була моя важлива амбіція". Шлях до здійснення мрії Тутєрова здійснювала крізь проби та помилки, численну кількість навчань та роботу в блекаути. В день, коли вона вперше зустрілась зі стилістом Jerry Heil заради обговорення вигляду прикрас для номеру, Київ потужно обстрілювали росіяни — попри все, одразу вдалось накреслити план роботи. "Головна причина, чому звернулися саме до мене — я на 100% підходжу. Металеві аксесуари, особистий впізнаваний стиль, мій експериментальний підхід до дизайнів — все зійшлось".

Спеціально для alyona alyona & Jerry Heil Катя створила плече-обладунок, моносережку, браслет та меч. На виготовлення усіх прикрас майстриня витратила майже чотири тижні: десять днів створювала оздобу-обладунок, на все інше пішло сім днів. Кожна з них має свою потужну символіку: номер співачок, за постановку якого відповідала режисерка Таню Муіньо, просякнутий метафорами.

Перший символ — моно-сережка з оком. "Око стало символом рядків пісні, в яких йдеться про те, що за нами слідують предки: спостерігають з інших світів", — пояснює стилістка Маргарита Шекель. Основним натхнення для створення образу Jerry Heil є іконічні зображення святих. Один з найвагоміших образів — захисник Києва Архангел Михаїл. Він зображений з обладунком та щитом, на якому є око. "Ми хотіли показати війну символікою і невербальною комунікацією", — додає Маргарита.

Процес створення прикрас
Процес створення прикрас

Водночас прямим натяком на зброю є меч, що вкотре нагадує про необхідність зброї для України — своє втілення він знайшов у прикрасі для alyona alyona. Маргарита Шекель ділиться: домовитись з організаторами щодо використання меча навіть у якості символа було дуже важко. "Організатори довго перевіряли з чого виготовлений меч. В нас були 2-3 дублікати, зроблені з пластику — вони мали вигляд іграшкових і були не такими ефективними як Катин. Як тільки вдалось домовитись, на фінальній репетиції ми зрозуміли: оператори з запізненням перемикаються на Альону, тому процес з витягуванням меча не транслюється. Режисерська команда знову і знову зверталась до організаторів про важливість включення цього епізоду. На фіналі все спрацювало". Браслет з вирізом хреста, який прикрашає Jerry Heil, відсилає до обладунків. Такий ж характер має плече з фіанітами, над яким Sfurato працювала найдовше. Воно не ввійшло у фінальний образ, але Jerry Heil одягає річ на вечірки: оздоба прекрасно сяє під софітами.

"Я до останнього не вірила, що це все відбудеться, що все ж таки мої вироби опиняться в кадрі на прямій трансляції Євробачення, — емоційно розповідає Катя. — У мене була параноя, що щось зламається або відвалиться, що щось не підійде чи вироби не доїдуть. Список емоцій, які я переживала, складно описати — коли я дивилась трансляцію, мала відчуття, немов сама опинилась на сцені".

Вихід дівчат у прикрасах її рук на сцену Євробачення Катя сприймає як важливий поворот у житті. "Зараз розумію, чому ця співпраця все ж відбулась — я постійно мріяла про сцену, яскраві образи. Бо справді: для чого робити металеву сумку? Це аксесуар для особливих гучних подій, де потрібні естетичні надлишки, де треба бути "екстра". Мій бренд — це абсолютне "екстра". І коли це справді знадобилось, воно віднайшло місце, де може себе якнайкраще показати". Надалі дизайнерка обіцяє експериментувати з модою та межами — межами можливого. Аби жити з красою й робити її органічним елементом повсякдення.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.