Світ має знати: як Україна захищає свої пам’ятки архітектури

Вже другий місяць Україна захищає власну свободу та незалежність від російських загарбників, які з однаковою байдужістю руйнують як військові об’єкти, так і цивільні, включно з будинками мирних мешканців та пам’ятками архітектури. Багато останніх вже розбомблені, наприклад у Харкові, тому в інших містах роблять усе, щоб їх зберегти майбутнім поколінням. Одесити ще першого тижня військових дій обклали мішками з піском пам’ятник Дюку Рішельє в самому центрі міста. Їм знадобилося 1200 мішків, щоб захистити майже 200-річний монумент. Цим же шляхом пішла влада Харкова, щоб зберегти пам’ятник Тарасові Шевченку. Тут масштаби ще більші – близько 15 тисяч мішків потрібно, щоб 16-метровий монумент було закрито повністю.

"Ми обстоюємо право на своє майбутнє та зберігаємо свою історію й культуру. Київські пам’ятки укріплюють та захищають", – написав у соцмережах Віталій Кличко, мер Києва. По всьому місту нині активно захищають різні культурні об’єкти – від монументальних пам’ятників княгині Ользі й Володимиру Великому до менших, наприклад пам’ятника Данте Аліг’єрі на вулиці Трьохсвятительській. Львів, який можна назвати українським музеєм просто неба, також давно опікується збереженням нашої культурної спадщини.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.