До VOGUE UKRAINE LEADERS 2024 залишилось:
КУПИТИ КВИТКИ

#WorldBeeDay: зірки, митці та бренди допомагають захистити бджіл

20 травня за ініціативою ООН у світі відзначається міжнародний день бджіл. За дописи з тегами #GuerlainForBees та #WorldBeeDay Guerlain перераховує по 20 євро на програму захисту бджіл.

Ми вже звично іронізуємо над національною рисою українців – збирати кошти, якщо "наші в біді". Тепловізори, розвантаження, бронежилети, шоломи, БПЛА, позашляховик на передову, аптечки, що завгодно, – ми всі донатимо в міру сил. Але сьогодні нам донатити не треба – принаймні на захист бджіл. Це робить Guerlain, найстаріший косметичний бренд у світі, який у партнерстві з UNESCO опікується "бджолиними" програмами.

Реклама

Вже другий рік поспіль Guerlain організовує масштабну глобальну ініціативу із захисту бджіл. Мета – за три дні зібрати 1 мільйон євро на підтримку програми збереження бджіл. 20 євро компанія перераховує за кожен репост візуалу, що його розробив Томаш Лібертіні, разом із гештегами #GuerlainForBees та #WorldBeeDay.

Цей малюнок може здаватися звичайним, та про Томаша треба дещо знати. Словацький скульптор і художник Томаш Лібертіні живе в Нідерландах і створює статуї за допомогою живих бджіл.

@tomaslibertiny

Він виготовляє тривимірний металевий каркас і дає бджолам змогу розміщувати на ньому стільники. Це дуже довга й копітка праця: комахи місяцями вибудовують стільники навколо металевих лозин. "Архітектура, запозичена в природи", – каже Томаш.

За репост скетчу Томаша з тегами # GuerlainForBees і #WorldBeeDay Guerlain перерахує по 20 євро на програму захисту бджіл

Нагадаємо, від бджіл залежать біологічне розмаїття та продовольча безпека. Бджоли запилюють плодові й кавові дерева, бавовняні та лляні поля тощо. У 2019-му Guerlain з UNESCO оголосили про довгострокове партнерство, мета якого — захистити бджіл, популяція яких знижується щороку на 30%. Пестициди — головна причина катастрофічної смертності бджіл.

Бджоли — символ Guerlain уже 168 років. У 2011 році бренд запропонував підтримку Асоціації із захисту бретонських чорних бджіл на острові Уессан. У 2015-му встановив партнерство з Французькою апідологічною обсерваторією, у 2017-му — запустив Bee University, щорічну конференцію з участю апідологів, урядових організацій, активістів. У 2020-му стартувала програма тренінгів для бджолярів у партнерстві з ЮНЕСКО. Завдання — збільшити на мільярд чисельність бджіл у біосферних заповідниках до 2024 року.

У межах цього партнерства започаткована програма Women For Bees, спрямована на те, щоб забезпечити жінкам соціальну й економічну незалежність. 50 жінок отримають підтримку у створенні власних бджільницьких господарств. Guerlain планує зібрати до одного мільйона євро на розвиток програми Guerlain For Bees Conservation Program.

Минулого року до міжнародного Дня бджіл 20 травня посланниця і муза Guerlain Анджеліна Джолі дала інтерв’ю National Geographic, де розповіла про об’єднання зусиль з Guerlain і ЮНЕСКО в межах програми Women For Bees. Прагнучи показати красу й важливість бджіл для довкілля, фотограф і бджоляр Ден Вінтерс зробив знімки Джолі, привертаючи увагу до бджіл і бджолярів у всьому світі.

Фото: @danwintersphoto

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.