UA

Журнал VOGUE

Подписаться
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

Все, що треба знати про допомогу тваринам під час війни

12 марта 2022

Ми відповідальні за тих, кого приручили. Під час війни страждають не лише люди, а й тварини. У цьому матеріалі vogue.ua зібрав усю потрібну інформацію про те, як піклуватися про домашніх улюбленців у важкі часи. 

Як піклуватися про домашніх улюбленців у період війни

— Знайдіть безпечне місце, де зможуть перебувати ваші домашні тварини. 

— Подбайте про те, щоб на ваших тваринах завжди були таблички з ідентифікаційним номером і щоб кожний контейнер для перенесення тварини мав етикетку з контактною інформацією.

— Стежте за тим, щоб тварина пила воду. Пропонуйте їй час від часу миску з водою. 

— Не панікуйте, намагайтеся зберігати спокій, оскільки тварини відчувають людський стан і можуть почати теж переживати.

— Майте з собою улюблені іграшки та смаколики своєї тварини. 

Евакуація з тваринами

Якщо ви вирішили евакуюватися й покинути дім, беріть тварин із собою. Якщо ви не можете взяти улюбленців із собою — здайте до притулку або віддайте знайомим, які погодяться прихистити їх. Обов’язково підготуйте тваринам запас їжі й води хоча б на кілька днів. У жодному разі не кидайте улюбленців зачиненими в домівках — так ви не залишаєте їм шансу на порятунок.

Тривожна валіза для тварини:

 • запас корму й води;
 • документи;
 • мисочки для годування та води;
 • пакет з наповнювачем для туалету;
 • лежанка та теплий плед;
 • шлейки, повідець або переноска;
 • улюблені іграшки.

Документи для перетину кордону з твариною:

 • ветеринарний паспорт міжнародного зразка;
 • у паспорті мають бути позначки про всі потрібні щеплення;
 • мікрочип, введений під час вакцинації проти сказу;
 • аналіз на антитіла до сказу, зроблений не раніше, ніж за три місяці до перетину;
 • довідка #1-ВЕТ, яку видають у державній клініці за 3 доби до виїзду.

Як краще евакуюватися з тваринами: 

— Подбайте про міцні переноски. Постеліть у них пелюшки (можна використовувати як спеціальні для тварин, так і  призначені для немовлят). 

— Візьміть усі документи на тварину. Обов’язково зазначте контакти господаря на жетончику чи міцно приклеєні до нашийника або підписані на ньому.

— Не годуйте тварин перед подорожжю, щоб їх не захитувало та не додавало стресу. Води до подорожі також варто давати мінімально.

— Переноски зафіксуйте ременем безпеки, щоб їх не підкидало в дорозі, або міцно закріпіть. Не перевозьте тварин на руках.

— Тваринкам, яких захитує, можна давати людські ліки проти нудоти в пропорції для їхньої ваги.

— Пам’ятайте: знервовані тваринки часто втікають під час переїздів. Випускати їх треба лише в зачинених приміщеннях, на повідці чи в спеціальній портупеї. 

Як перебувати з тваринами в укритті

До перебування в укритті з улюбленцями також треба готуватися. Щоб тварині, господарям і людям навколо було комфортно, варто:

 • запастися кормом і водою, мати миски; 
 • взяти переноску для тварин; 
 • наклеїти на нашийник папірець з вашими контактами, підготувати жетон з потрібною інформацією; 
 • підготувати ветеринарний паспорт; 
 • взяти аптечку для тварин і гігієнічні засоби, якщо в них є потреба.

У разі, якщо треба швидко покинути оселю, тримайте тварину перед очима, щоб не гаяти часу на її пошуки. Під час перебування в укритті, гладьте та розмовляйте з твариною. Ваш голос заспокоює домашніх улюбленців. Щоб мінімізувати стрес тварини, візьміть в укриття її улюблені іграшки.

Як вивезти тварину за кордон

Зважаючи на війну в Україні, деякі країни спростили умови в’їзду для українців та їхніх тварин і скасували більшість бюрократичних формальностей. Докладну інформацію можна дізнатися на сайтах кожної держави — ПольщіУгорщиниСловаччини та інших.

Було створено онлайн-карту з міжнародними локаціями, де українські біженці з тваринами зможуть знайти прихисток, віддати тварин на передержання й отримати допомогу. Наприклад, в Німеччині організації Berliner Tiertafel та Humane Society International надають допомогу біженцям з України, які втекли зі своїми домашніми тваринами. Ви можете безплатно отримати корм та консультацію ветеринара.

В Україні запустили чат для підтримки власників тварин. Там можна отримати онлайн-консультацію ветеринара, знайти відкриті зоомагазини, інформацію про переїзд, житло та укриття й зробити запит на консультацію з будь-якого приводу. Зокрема, в чаті діляться особистим досвідом власники тварин, які виїхали з ними за кордон.  

Відстежувати поточну ситуацію та умови перетину кордонів і перебування з тваринами в різних країнах можна тут — https://www.peta.org.uk/action/ukraine/.

Ветеринарна допомога тваринам

Ветеринарна клініка Zooлюкс надає онлайн-консультації, під час яких можна отримати пораду спеціаліста. Школа Pets & People запустила сервіс безплатної консультації з корекції поведінки тварини. Він актуальний тільки для критичних ситуацій, пов’язаних з воєнними діями. Щоб отримати консультацію, треба заповнити анкету для собак або для котів. У Telegram-каналі Veterinary Help також надають віддалену ветеринарну допомогу. А за цим посиланням зібрали основні рекомендації щодо турботи про тварин під час війни. 

Як бути корисним, якщо у вас немає тварин

— Допомагати організаціям, волонтерам чи притулкам коштами. Усі клопоти, пов’язані з організацією допомоги, на себе бере організація UAnimals.

— Стати волонтером і допомагати перевозити тварин, знаходити їм прихисток, надавати запаси корму та медикаментів тощо. 

— Якщо ви представляєте притулок, у якому можна розмістити тварин – заповніть цю форму.

Організації, які допомгаюать тваринам

Одеський зоопарк може приймати до себе певну кількість домашних тварин, як-от:

 • плазуни;
 • папуги та інші декоративні птахи, хижі птахи та сови;
 • кролики, хом’яки, щури, морські свинки;
 • тхорі, куниці, єноти;
 • можливо, інші тварини за попередньою домовленістю, однак, не котів і собак. 

Якщо ви хочете віддати тварину до зоопарку, бажано, щоб в улюбленця була його клітка та невеликий запас корму. Щоб залишити тварину, попередьте заклад за номером телефону +380 68 140 45 39.

UAnimals — на порталах цієї організації захисту тварин можна знайти корисну інформаційно, наприклад, як можна допомогти покинутим домашнім улюбленцям. Також організація збирає кошти на допомогу тваринам України. 

Dogs Adopt Kyiv — організація з порятунку собак у Києві, яка наразі допомагає у поширенні повідомлень про допомогу тваринам. Dogs Adopt Kyiv також рятують тварин, яких господарі покинули в домівках. 

Домівка врятованих тварин — львівський притулок раніше спеціалізувався на допомозі диким тваринам. Однак тепер організація створила штаб допомоги тваринам переселенців. Притулку потрібна фінансова допомога, а також переноски, корми для котів і собак, лотоки. Також охочих запрошують стати кураторами тварин або взяти їх на передержання.

#STANDWITHUKRAINE ·

Еще в разделе LIFE

Популярное