Три рецепти затишних осінніх пирогів
"Осінь – ідеальний час для затишних чаювань з ароматними пирогами, – каже Олена Сагун, авторка блогу www.editorsandbeauty.com. – Тільки уявіть запахи і смаки шоколаду, прянощів, інжиру, яблук, гарбуза – вони точно зігріють душу, поліпшать настрій і прикрасять навіть дуже похмурий день".
Шоколадний кекс з інжиром і ягодами
Складники (для прямокутної форми 26х12 см)
– 100 г м'якого вершкового масла
– 50 г рафінованої олії
– 120 г цукру
– 3 яйця
– 150 г чорного шоколаду з вмістом какао від 56%
– 100-120 г борошна
– 1 ч. л. розпушувача
– 1 ч. л. меленої кориці
– дрібка солі
Начинка
– 3-4 великі інжири чи щось інше. Наприклад, 200 г слив, 150 г чорної смородини, чорниці або вишень без кісточок
Прикраса
150 г цукрової пудри
2-3 ст. л. лимонного соку
інжир і ягоди
Приготування
Розтопити шоколад, трохи остудити. В окрему миску покласти м'яке вершкове масло, налити соняшникову олію, насипати цукор і збити все це до кремової консистенції. Додати яйця, ще раз збити, тоді додати шоколаду і знову збити масу міксером. Насипати дві третини від загальної кількості борошна, розпушувач, дрібку солі, корицю, збити і подивитися на консистенцію. Якщо тісто рідке, додати борошна, що залишилося. Тісто має нагатувати добре збиті вершки.
Помити і промокнути серветкою інжир, нарізати його на дрібні шматочки. Акуратно вмішати їх у тісто ложкою або силіконовою лопаткою. Якщо використовуєте сливи, їх теж слід промити, обсушити і нарізати. Тісто викласти у змащену маслом і посипану борошном форму. Випікати при температурі 170-180 градусів. Приблизний час випікання – 45-50 хвилин, але це може різнитися залежно від духовки. Готовність кексу перевірити зубочисткою – вона має виходити з тіста сухою.
Готовий кекс вийняти з духовки, повністю остудити, перекласти на таріль. Для глазурі насипати цукрову пудру в миску, потроху додавати в неї лимонний сік і перемішувати ложкою до отримання бажаної консистенції. Полити кекс глазур'ю, прикрасити шматочками інжиру і ягодами.
Цільнозерновий яблучний пиріг
Складники (на круглу форму діаметром 24 см)
– 125 г цільнозернового борошна
– 1/2 чайної ложки меленого кардамону (хто не любить кардамон, можна замінити на 1 ч. л. кориці)
– 1 ч. л. розпушувача
– дрібка солі
– 150 г цукру
– 2 яйця кімнатної температури
– 3 ст. л. коньяку або рому
– 1 ч. л. ванільного цукру
– 75 мл кефіру кімнатної температури
– 120 г розтопленого вершкового масла
– 3 великі яблука
– цукрова пудра для прикраси
Приготування
Масло, кефір, яйця і алкоголь збити вінчиком до однорідності. Додати звичайний і ванільний цукор, знову збити. Тоді додати решту сухих складників, ще раз збити. Почистити два яблука, витягнути серцевини, нарізати яблука кубиками і додати до тіста. Вилити тісто в змащену маслом і посипану борошном форму. Третє яблуко можна не очищати від шкірки. З нього потрібно вирізати серцевину і нарізати часточками завтовшки близько 1 см. Часточки викласти зверху на тісто, посипати столовою ложкою цукру і поставити пиріг у розігріту до 175 градусів духовку на 45-50 хвилин.
Готовий пиріг вийняти з духовки, дати йому повністю охолонути. Пиріг виходить доволі вологим. Якщо любите пишнішу і сухуватішу консистенцію, використовуйте міксер замість вінчика.
Цільнозернова галета з гарбузом
Складники (на 1 галету діаметром 25 см)
– 250 г цільнозернового борошна
– 70 г рафінованої соняшникової олії
– 100 г теплої води
– дрібка солі
– 1 ч. л. розпушувача
– 2 ст. л. цукру
– 1 ч. л. ванільного цукру
– 250-300 г очищеного сирого гарбуза
– жменя будь-яких заморожених ягід
– мелена кориця і цукор для прикрашання
Приготування
Насипати борошно і розпушувач у велику миску, додати теплої води, масла, солі, дві ложки цукру і все змішати – спочатку ложкою, потім хвилину помісити тісто руками. Обгорнути тісто харчовою плівкою і залишити на 10-15 хвилин. Розігріти духовку до 180 градусів і нарізати гарбуз тонкими скибочками.
Розкачати тісто на корж діаметром близько 30 см. Розкласти на тісто гарбуз, на відстані 4-5 см від країв. Додати ягоди. Загорнути краї тіста, посипати галети цукром і корицею, поставити в духовку. Випікати до м'якості гарбуза. Готовність перевірити, проткнувши скибочку гарбуза зубочисткою або ножем. Якщо краї тіста почнуть сильно темніти, а гарбуз не буде готовий – накрити галету фольгою і допікати.
Готові галети дістати з духовки. Можна їсти як теплими, так і холодними. Особливо смачно з кулькою морозива або ложкою грецького йогурту з медом.