До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Як пройшов Франкфуртський книжковий ярмарок

З 18 до 22 жовтня тривав Франкфуртський книжковий ярмарок, учасницею якого стала і Україна. Понад 40 видавництв та розмови про українську книжкову індустрію під час війни розповідаємо, як пройшла подія.

Про ярмарок у цифрах

Реклама

Франкфуртський ярмарок, який цьогоріч святкував свій 75-й ювілей, — один із найпопулярніших книжкових фестивалів світу та головний майданчик зустрічей для представників індустрії. Цього року ярмарок відвідали понад 215 000 осіб: 105 000 представників книжкової індустрії зі 130 країн та 110 000 читачів.

На найважливішій у світі книжковій події Україну спільним національним стендом та окремими стендами в різних секціях ярмарку представили Український інститут книги, Goethe-Institut в Україні, Мистецький Арсенал та Український інститут. Цьогоріч Україна брала участь у ФКЯ зі слоганом "Крихкість існування" (Fragility of existence). Фокусом дискусій стала, зокрема, тема "Екологія та війна".

Організатором роботи українського національного стенду в павільйоні став Український інститут книги.

Про український національний стенд

Цього року у Франкфурті Україна представила понад 500 книг від 43 видавництв. Для України фізична участь у таких міжнародних заходах дуже важлива, адже таким чином ми маємо можливість "продовжувати говорити про те, що росія щодня знищує нашу культуру, нашу ідентичність", зазначає Олена Одинока, заступниця директорки з питань міжнародної співпраці Українського інституту книги.

Участь у національному стенді взяла і редакція українського Vogue. У Франкфурті можна було ознайомитися з нашими періодичними та художніми виданнями: весняним випуском Vogue Ukraine Edition "Шлях незламних", літнім друкованим числом, а також художньою збіркою "Сучасна українська проза та поезія", яку ми презентувала влітку в межах Книжкового Арсеналу, та колекційним виданням "9 1/2 років Vogue в Україні". Для нашої команди участь у національному стенді у Франкфурті — важлива можливість представити Україну мовою креативу та унікального візуального стилю.

Хто з письменників взяв участь у Франкфуртському ярмарку

На сцені українського стенду у Франкфурті щодня відбувалися дискусії, в межах яких українські письменники, інтелектуали та журналісти говорили про книжковий ринок під час війни, українську культуру, а також про війну та покарання російських злочинів.

Ірина Цілик, Олександр Михед, Єкатерина Міхаліцина
Ірина Цілик, Олександр Михед, Єкатерина Міхаліцина

Говорили, зокрема, про війну, пам’ять і межі колективного розуміння, про те, як радянська модернізація стерла історію й отруїла світ, про нові сторінки в українському книжковому дизайні, про зміни в українському книжковому ринку під час війни. А також про те, як катастрофи, до яких причетні люди, впливають на сучасну українську історію й літературу, про письменників на війні та про вплив російської пропаганди й силу сторітелінгу.

Цьогоріч у дискусіях взяли участь Оксана Забужко, Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Володимир Єрмоленко, Олександр Михед, Павло Казарін, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Мар’яна Савка, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші письменники й поети.

Катерина Калитко
Катерина Калитко

"Цьогоріч на Франкфурті ми говорили про крихкість буття, свободи та про крихкість творців, — каже співкураторка українського стенду Софія Челяк. І крихкість стала метафорою, яка втілилась рефреном виступів українських та іноземних колег. В інтерв'ю українські журналісти запитували в мене, чому ми як фокус обрали саме крихкість. Справа в тому, що ми розуміли: так буде легше пояснити нашу силу. І нам це вдалося, зокрема, завдяки партнерству з Goethe-Institut в Україні, Українським інститутом, Мистецьким Арсеналом, Франкфуртським книжковим ярмарком".

Софія Челяк
Софія Челяк

Робота українського стенду стала можливою завдяки підтримці Міністерства культури та медіа Німеччини, а також Міністерства культури та інформаційної політики України, Посольства ФРН в Україні, Посольства України в Німеччині і Генерального консульства України у Франкфурті.

Фото: Акім Карпач

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.