Разом чи нарізно: 5 нон-фікшн книг про взаємини
Що таке любов? Як спілкуватися з дітьми? І як збудувати щасливі взаємини, коли здається, що це неможливо? Vogue.ua зібрав 5 нон-фікшн книг, які допоможуть зрозуміти себе трохи краще.
За романтичними стосунками можна натхненно спостерігати в кіно та зачитуватися пристрасними й ніжними діалогами у книгах. Але насправді найчастіше нам доводиться мріяти про інструкцію — як побудувати кохання? Як його зберегти? І що це за таке почуття? Засновниця емоційно-фокусованої терапії Сью Джонсон написала книгу, в якій пояснила, як формується почуття кохання та чому буває страшно чи здається безглуздим боротися за стосунки.
Ця книга — своєрідний посібник для батьків. Психотерапевтка Філіпа Перрі відповідає в книзі на запитання, які турбують матерів і батьків. Її відповіді обіцяють допомогти прийняти й зрозуміти почуття дитини, а також побудувати здоровий фундамент взаємин на майбутнє.
Ще одна книга Сью Джонсон, в якій авторка якраз випробовувала емоційно-фокусовану терапію на парах. Так, наукове дослідження кохання можна почати з цієї книги, щоб стати ближчим до визначення, що ж таке любов, у чому її сила і як вибудовувати діалог і свою поведінку, щоб досягти щастя у взаєминах. Реальний досвід семи пар допомагає наблизитися до відповіді.
Існує припущення, що чим краще ви відчуваєте, знаєте і приймаєте себе, тим більш довірливі й близькі стосунки можете створити. Ілсе Санд, датська психотерапевтка і письменниця, є високочутливою людиною. У своїй книзі вона докладно розповідає, чим підвищена чутливість відрізняється від чутливості "звичайної" і пояснює, як обернути цю особливість собі на користь.
Відома у всьому світі психотерапевтка Єва-Марія Цурхорст радить не тікати зі стосунків, коли здається, що вони стали натягнутими, а звернути увагу на свої очікування й поговорити про них із партнером. Коли чесність і довіра вважаються головними цінностями здорових стосунків, уміння чути себе й заявляти про свої бажання – необхідна навичка для щасливого життя із самим собою.