Що редакція Vogue UA читає, дивиться і слухає під час карантину

У великому матеріалі редакція Vogue UA, яка зараз перебуває на карантині, як і понад мільярд жителів планети, розповідає докладно і чесно про улюблені книги, музику, кіно і подкасти, які допомагають нам розвиватися і відволікатися від тривожних новин.

Сергій Ковальов, арт-директор

Під час роботи слухаю саундтреки до весняних показів від Frederic Sanchez і Michel Gaubert. У цьому сезоні вони особливо красиві й несамовиті. Коли відпочиваю – улюблені класичні альбоми David Bowie, Brian Eno, Taking Heads і The Smiths. З нових альбомів сподобався Heaven to a tortured mind американського музиканта Yves Tumor. На мій погляд, у хлопця велике майбутнє.

Що стосується кіно, то зараз переглядаємо з дівчиною все фільми, що отримали "Оскар" в номінації "Кращий фільм", починаючи з 1930-х, у хронологічному порядку. Дуже цікаво спостерігати, як змінювався світ і кінематограф як його відображення. У планах також подивитися кіно з добірки IMDB – "1001 фільм, що потрібно побачити, поки ви не померли".

Дар’я Слободяник, редактор відділу культури

У сенсі споживання інформації на карантині моє життя мало змінилася: так само читаю кілька книжок одночасно, слухаю улюблені подкасти; тепер, правда, стала дивитися більше серіалів і – нарешті, я мріяла знайти на це час так давно! – онлайн-трансляції оперних постановок і класичних концертів. Тільки почала читати книгу "Мистецтво суперництва" англійського арт-критика, володаря Пулітцерівської премії Себастьяна Смі – пару тижнів тому вона вийшла у видавництві Arthuss, яке я люблю і поважаю. Вона про чотири пари художників, їхню непросту дружбу і суперництво – Дега і Мане, Пікассо і Матісса, Полоке і де Куннінге, Фройд і Бекона. Дізналася, наприклад, що Дега якось написав портрет Мане і його дружини, а Мане потім порізав його – не сподобалося, мабуть. Книга – чистий детектив!

Паралельно читаю книгу українського журналіста і письменника, видавця The Village Україна Марка Лівіна "Сторітелінг для очей, вух и серця". Я дуже люблю журналістику і вічно в пошуку секретів – а раптом я щось упустила про професію і прийоми сторітеллінга... Книга легка і написана на основі власного досвіду Марка. Це завжди цінно. З такою ж метою – відточити мову – взялася за "Піквікський клуб" Діккенса. Саме цей роман не читала. Великий письменник, велика література.

Пару раз на тиждень, в основному на вихідних, слухаю онлайн-трансляції опер і симфонічних концертів, про які ми пишемо на Vogue.ua. У квітні я планувала побувати в Паризькій опері на прем'єрі Дон Жуана в постановці Іво ван Хове, але вирішила не засмучуватися через те, що зараз не можу поїхати, – замість цього подивилася "Лебедине озеро" в постановці Паризької опери. І це – чисте, бездоганне мистецтво.

На вихідних слухатиму Лондонський симфонічний оркестр – не полінуйтеся, зайдіть на сайт. Якраз днями послухала їх великий концерт – грали твори Стравінського для балетів. Це неймовірно, що ми зараз маємо безкоштовний доступ до кращих записів геніїв сучасної музики. Із сучасного – почала знову слухати Джеймса Блейка: після його двох зворушливих лайв в інстаграм я знову зрозуміла, що ця музика створена для тривожних часів; і також слухаю Макса Ріхтера – мінімалізм виліковує).

У сенсі подкастів вірна свом улюбленцям. Це найпопулярніший у світі подкаст "Серіал" – трилер про вбивства, блискуче розказаний журналісткою Сарою Кеніг. "Книжковий базар" на Медузі, кращий подкаст про книги російською мовою. Його автори – перекладач і в минулому журналіст Allure Анастейша Завозова (до слова, саме вона переклала на російську мову роман Донни Тартт "Щиглик") і літературний критик "Медузи" Галина Юзефович. І подкасти на Арзамасі: зараз слухаю відеолекції "Як читати улюблені книги по-новому" і "Введення в гендерні дослідження".

Ірина Володько, менеджер відділу реклами

Під час карантину виникло бажання перечитати щось знайоме і затишне – вирішила, що сюрпризів зараз і так достатньо. Спочатку думала взятися за "Анну Кареніну" (читала на перших курсах університету, і стало цікаво, як за цей час у мене змінилося сприйняття цієї історії). Але на минулих вихідних переглянула фільм 1962 року "Лоуренс Аравійський", і плани різко змінилися: шалено захотілося перечитати улюбленого "Англійського пацієнта". Зараз проводжу з ним свої ранки (через карантин з'явилася зайва година перед роботою) і вечори. Ніжно люблю цю історію і отримую задоволення від краси тексту: пів книги в позначках улюблених цитат і описів. У найближчих планах прочитати "Інтернат" Жадана, який вже пару років лежить на полиці – надихнулася свіжим Vogue MAN і великим інтерв'ю Сергія для Vogue.

Слухаю подкасти. Останнім часом – одна з улюблених розваг під час готування їжі та прибирання, допомагає побути в собі й відволікає. Слухаю практично всі, що випускає "Медуза" і студія "Або Або" + кілька незалежних подкастів. Саме зараз подобаються подкасти про психотерапію і психологію: "Добре, що ви це сказали" (аудіозаписи реальних сеансів в кабінеті у психотерапевта) і проект Urban Space Radio "хтознаяк" (зараз спеціальний карантиннийсезон про те, як впоратися з усім спектром поточних емоцій і станів – дуже прикладний). Такі проекти мотивують глибше пізнавати себе і близьких, рефлексувати і подужати тривогу. У найближчих планах – послухати проект Ксенії Шнайдер "Нелегка промисловість".

Дивилася 4 сезон серіалу "Це ми" – це теж з улюбленого і затишного, щоб відволіктися і ні про що не думати. Я так перейнялася цією історією, що іноді відчуваю себе мало не частиною цієї сім'ї. Зараз дивлюся "Всюди тліють пожежі", і мені дуже цікаво, попри те, що в кінці минулого року я прочитала книгу-першоджерело. Цікаво порівнювати героїв, які мені уявлялися під час читання, з екранними персонажами. В цілому, і книги, і подкасти, і серіали щодня допомагають відволікатися. Головне – поставити телефон у беззвучний режим і не реагувати на спливаючі оповіщення.

Віолетта Федорова, шеф-редактор vogue.ua

Моїм справжнім порятунком на карантині став Netflix. Я нарешті подивилася останній сезон серіалу "Гострі козирки" і вперше я робила це на мові оригіналу – слухати Кілліана Мерфі без перекладу окреме задоволення. Також моя любов до перегляду різних кулінарних шоу (сама готувати не дуже люблю і вмію) знайшла віддушину. Серед фаворитів Million Pound Menu і Ugly Delicious. Ну, і не можна не згадати про хіт "Неортодоксальна" – серіал настільки торкнув мене, що я зараз по максимуму читаю і дізнаюся більше про життя хасидів.

Під час прибирання на одній з полиць знайшла "Закони Паркінсона", які колись не подужала в університеті. Зараз, коли життєвий досвід трохи більший, ця книга викликає куди більше інтересу – британський соціолог і філософ Сиріл Паркінсон в сатиричній манері описує всю суть бюрократичної державної системи. Мені здається, що її потрібно прочитати всім, хто хоче зрозуміти, як працює державна машина.

Наталія Тюленева, дизайнер

Слухаю багато музики: Lofi радіо, Детройтський хаус і трансляції у фейсбуці діджея Ніни Кравіц. Також подкасти Ксенії Шнайдер "Нелегка промисловість", відеоподкасти Segozavtra. У короткі проміжки між роботою подивилася нові серіали Little Fires Everywhere і Unorthodox. Читаю роман "Нескінченна штука" Девіда Уоллеса. Книга дуже складна, на початку хочеться її відкласти, але чим далі просуваєшся – тим сильніше затягує.

Марта Бертман, фоторедактор

Читаю "Таємні види на гору Фудзі" Пелевіна. Постмодернізм про вічні питання цінностей і щастя. У книзі є все, чим вирізняється Пєлєвін: постіронія, сатира, що плавно переходить в сюр. І трішечки мізогінії. Тільки почала читати "Прекрасний новий світ" Хакслі. Хоч книга-антиутопія і була написана в 1932 році, не можу не помітити разючого подібності з тим, що відбувається в світі зараз. Так і недочитаний мною "трендовий" філософський научпоп Ніколаса Талеба "Чорний лебідь" (тимчасово відкладений до кращих часів). Книга про тіньову сторону нашого мислення і про наші помилки в аналізі навколишнього світу. Про те, що ми ніколи не зможемо передбачити "чорного лебедя", – так автор називає непередбачувані ситуації, які повністю змінюють хід подій.

Що стосується музики, я завжди створюю плейлисти за настроєм. Саме той, що допомагає справлятися з тривогою, назвала "the genius of solitude". У стані, коли треба побути наодинці з собою і своїми думками, – цей плейлист найкращі ліки. Окремо можу виділити альбоми Макса Ріхтера "The blue notebooks" і "Sleep" та останній альбом Кирила Ріхтера "Chronos".

Слухаю подкаст Sustainability: Understanding Luxury Fashion in a Changing World, безкоштовний курс від UAL: London college of fashion за підтримки Kering. Дуже інформативний курс про індустрію моди сьогодні і надмірне споживання. І Gender Representation in the Media від University of Strathclyde – курс буде цікавий для всіх, хто хоче мати можливість більш критично ставитися до засобів масової інформації, або для тих, хто прагне більше дізнатися про гендерну нерівність та інші гострі питання. Нещодавно відкрила для себе платформу Masterclass, де зібрані найбільш значущі інсайдери зі світу моди, кіно, музики, кулінарії тощо. Слухаю подкаст чарівної Діани фон Фюрстенберг про те, як створити свій бренд з нуля і відрізнятися на ринку.

Дивлюся High Fidelity, новий серіал із Зої Кравіц в головній ролі. За мотивами роману Ніка Хорнбі "Фанатик". Підкуповує гранична щирість і чесність – атмосферний серіал про поп-культуру, любов до музики і пошуки себе. Подивилася фільм "Холодна війна" Павликовського – естетичне задоволення. У паузи, так уміло витримані режисером, помічаєш, що майже не дихаєш. Музична мелодрама про післявоєнний час, на тлі якого розгортається історія неможливої любові. Переглядала "Лобстер" Йоргоса Лантімоса. Але, здавалося, дивилася вперше. Якщо хтось ще не бачив, на карантині самий час. Плюс подивилася документальний фільм Райнера Хольцемера про Мартіна Марджела.

Оксана Белоусова, літературний редактор

Карантин планетарного масштабу буквально змушує дивитися на світ по-новому. Тому я вирішила перечитати книгу Юваля Ноя Харари "Sapiens: Коротка історія людства" і, дійсно, на цей раз змогла багато чого побачити під іншим кутом. Автор, двічі лауреат премії Polonsky Prize, пояснює, хто ми такі, чому ми саме такі, що робить нас щасливими і що чекає людину в майбутньому. У світлі коронавірусного виклику людству і вимушеного сидіння вдома – ці питання виходять далеко за рамки філософії, відкривають нам екзистенційні істини, допомагаючи робити історичні відкриття прямо на дивані, вчитися розуміти себе і людей в цілому.

Мої кіносмаки теж піддалися глобальному карантинному впливу: в захваті від постапокаліптичного серіалу "Остання людина на Землі" (The Last Man on Earth). Та й як я могла не захопитися, адже сюжет – як на замовлення: головний герой, який вижив після пандемії невідомого вірусу, що знищив людство, шукає уцілілих братів по розуму. Незважаючи на таку, м'яко кажучи, невтішну передісторію, серіал дуже веселий і цілком життєстверджуючий.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.