В український прокат виходить фільм-розслідування "Євродонбас"

21 вересня в український прокат виходить фільм, який має на меті розвінчати міфи про "збудований радянським союзом" Донбас. Його автори — донеччанин Корній Грицюк, режисер документального фільму "Поїзд "Київ — Війна"", та продюсерка Анна Паленчук, яка працювала над стрічками "Маріуполіс" Мантаса Кведаравічюса та "Номери" Олега Сенцова й Ахтема Сеітаблаєва.

Маріуполь
Маріуполь

Донбас знають як індустріальний регіон, розповідають автори фільму. Радянська влада роками приписувала собі заслуги у розвитку місцевої промисловості. Але розквіт регіону розпочався задовго до приходу більшовиків, а засновниками місцевої індустрії були німці, бельгійці, британці, французи та американці. Фільм-розслідування "Євродонбас" фокусується на тому, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейського світу.

На фото – Лисичанський госпіталь
На фото – Лисичанський госпіталь

У фільмі показано іноземну спадщину Маріуполя, Лисичанська, Дружківки, селища Нью-Йорк, які, на жаль, вже неможливо побачити такими, як у фільмі, бо незабаром після фільмування майже всі відзняті об'єкти європейської спадщини були знищені російськими військами. Під час роботи над фільмом команда віднайшла маловідомі архівні матеріали XIX століття, які показують побут європейців на Донбасі.

Прем'єра стрічки відбулася на Міжнародному кінофестивалі Kharkiv MeetDocs.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.