До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Український фільм "Мирні люди" здобув відзнаку Берлінале

74-й Берлінський кінофестиваль оголосив своїх переможців. Українська документальна стрічка "Мирні люди" режисерки Оксани Карпович здобула особливу відзнаку Берлінале приз Екуменічного журі. Ця премія відзначає стрічки за їхню потужну соціальну, гуманістичну або релігійну проблематику.

Реклама

"Мирні люди" Оксани Карпович документальний фільм, побудований на телефонних розмовах російських солдат та їхніх родин, перехоплених впродовж 2022 року українськими спецслужбами. Ідея стрічки з'явилася навесні 2022 року, коли Оксана Карпович працювала на передовій як продюсерка міжнародного каналу AlJazeera. Візуальним фоном для перехоплених розмов окупантів у фільмі стали кадри зруйнованих українських міст і селищ. Робота над стрічкою тривала два роки, знята вона у копродукції Франції та України. Його проюсерки Дар'я Басель та Ольга Бесхмельніцина.

"Мирні люди"

"Я дуже хочу, щоб цей фільм побачила світова спільнота, і насамперед росіяни, зазначила режисерка Оксана Карпович. Ми зробили їм велику послугу, створивши портрет, який вони б про себе нізащо не зробили. Моя мета з цим фільмом доволі проста коли злочинці вже сидітимуть за ґратами, а це неодмінно станеться, я хочу, щоб кожне їхнє слово, кожен лінгвістичний зворот залишався в історії. Це яскравий текст для вивчення фашизації суспільства і дегуманізації окремої людини".

Головну нагороду Берлінале здобув документальний фільм "Дагомея" франко-сенегальської режисерки Маті Діоп. Стрічка розповідає про долю історичних артефактів, які були вкрадені французькими колоніальними військами в 1892 в африканському королівстві Дагомея (сьогодні сучасна республіка Бенін). Гран-прі Берлінського фестивалю здобув фільм "Портрет мандрівника" режисера Хон Сан-Ху.

Маті Діоп та Люпіта Ніонго, членкиня журі Берлінале

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.