На Венеційському кінофестивалі покажуть фільм "Тіні забутих предків"

В офіційній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю, Venice Classics, цього року покажуть культовий український фільм "Тіні забутих предків" (1965) Сергія Параджанова. У Венеції демонструватимуть реставровану версію, яку було зроблено 2012 року. Ініціатори показу — кінокритик Андрій Алферов, який у 2016 році разом з Павлом Гудімовим був куратором масштабної виставки "Тіні забутих предків", та Довженко-центр.

"Тіні забутих предків" ніколи не мали свого фестивалю класу "А", — пише Андрій Алферов у фейсбуці. — Мар-дель Плато, Салоніки та навіть римський — це все фестивалі не для новаторського шедевра Параджанова, який міг претендувати на Канни чи Берлін з Мострою. Але радянські реалії та ексцентричний характер творця позбавили фільм такого шансу. Нарешті історичну помилку виправлено".

Нагадаємо, фільм "Тіні забутих предків", що вийшов на екрани в 1965 році, є екранізацією однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Драма про неймовірне кохання Марічки та Івана, яким не судилося бути разом, розгортається в Карпатах, на Гуцульщині.

Фільм, що є одним із символів дисидентського руху, після своєї прем’єри в 60-ті здобув світову славу та був показаний на фестивалях у Венеції, Локарно, Барселоні, Нью-Йорку та Лондоні. Стрічку відреставрували й оцифрували в Національному центрі Олександра Довженка. Cьогодні "Тіні забутих предків" очолюють список найкращих українських фільмів усіх часів за версією кінокритиків.

Фото: Довженко-центр

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.