У найближчі три місяці ми побачимо кілька екранізацій прекрасних літературних текстів. Від "Вечірка в Гелловін" Агати Крісті до культової "Дюни" Френка Герберта — наш список сподобається як кіноманам, так і книголюбам.
"Привиди у Венеції"
В основі стрічки "Привиди у Венеції" режисера Кеннета Брана, справжнього майстра з екранізації Агати Крісті — роман "Вечірка в Гелловін" 1968 року. Це не найвідоміший роман легендарної письменниці, який свого часу критики називали "таким, що трохи розчаровує", втім, час фільм показав, що "Вечірка в Гелловін" — чудовий, інтригуючий роман. Розслідування в ньому Еркюль Пуаро веде не сам, а разом зі своєю напарницею, кмітливою та дотепною письменницею Аріадною Олівер. Разом вони беруть участь у спірітичному сеансі, під час якого скоюється вбивство.
Працюючи над екранізацією книги, Кеннет Брана переніс місце дії з Англії у Венецію, а самі події розгортаються у моторошній, готичній Венеції після Другої світової війни... Окремий бонус майбутньої екранізації — блискучий акторський ансамбль: сам Кеннет Брана, зірка серіалу "Вбиваючи Єву" Мішель Йо, Тіна Фей, Джеймі Дорнан. Фільм продовжує дві попередні екранізації Агати Крісті, здійснені Кеннетом Брана: "Вбивство у Східному експресі" (2017) та "Смерть на Нилі" (2022).
15 вересня
"Дюна 2"
Cкладний, багатошаровий роман "Дюна" — справа життя Френка Герберта. Журналіст, письменник, в минулому військовий, що служив у В'єтнамі, Герберт завжди був принциповим — і писав тільки про те, що йому цікаво. "Дюна" була опублікована 1965 року, цьому передувало пять років плідної роботи та досліджень, які розпочалися з репортерських поїздок Герберта в Орегону, де він писав про те, які саме рослини висаджує в пустелі Міністерство сільськогосподарських справ США, аби запобігти піщаним дюнам. Саме ця поїздка викликала в нього інтерес до пустель. Пропонуючи роман видавцям, Френк Герберт отримав понад 20 відмов, але зрештою видав цю фантастичну історію про вигадану пустелю Арракіс, де видобувається унікальна речовина меланж, та про молодого герцога Пола Атрейдіса, який має змінити всесвіт та врятувати Дюну.
Екранізація "Дюни", обсяг якої сягає шести частин, стала справою життя для режисера Дені Вільнева. Цієї осені на нас очікує друга частина фільму з Тімоті Шаламе у ролі Полта Атрейдіса. Основою сценарію стала друга половина роману, а в центрі фільму цього разу буде кохана Пола Атрейдіса — мешканка пустелі Чані у виконанні Зендаї.
3 листопада
"Уроки хімії"
У 2022 році письменниця Бонні Гармус змусила говорити про себе весь літературний світ: копірайтерка та креативна директорка, вона усе життя мріяла написати роман, проте відкладала ці мрії — і насмілилася зробити це в 65 років. У 2022-му її дебютна книжка "Уроки хімії" увійшла до двадцятки найкращих книг 2022 року за версією Amazon, а також стала найкращим дебютним романом серед читачів Goodreads. Права на видання роману продано в 34 країни.
У центрі роману — Елізабет, геніальна вен-хімік, яка живе у середині ХХ століття та змушена відмовитися від блискучої кар'єри заради шлюбу та материнства. Але коли її чоловік гине, Елізабет знаходить в собі сили розпочати нове життя — і стає зіркою кулінарного шоу, використовуючи власні знання хімії. За екранізацію цієї захопливої історії відповідає Apple +, а в головній ролі — Брі Ларсон.
13 жовтня
"Голодні ігри: Балада про змій і співочих птахів"
"Голодні ігри" — цикл популярних романів авторки фантастичних романів для молоді Сьюзен Коллінз, тільки перший тираж яких сягав двох мільйонів. Не дивно, що всі чотири книжки одразу стали привабливим матеріалом для екранізації, адже "Голодні ігри" офіційно очолюють рейтинг найбільш продаваних книжок в Штатах.
Перша екранізація 2012 року зібрала не тільки зірковий акторський склад (Дженнфіер Лоуренс, Вуді Гарельсон, Ліам Гемсворт, Ленні Кравіц, Елізабет Бенкс), але й космічні збори — з бюджетом у 78 мільйонів фільм заробив у прокаті 686 млн доларів. Цього року нас очікує екранізація книжки "Голодні ігри: Балада про змій і співочих птахів" — приквела, події в якому відбуваються за 64 роки до того, що ми побачили у "Голодних іграх". Роман розповідає історію підлітка Коріолана Сноу, майбутнього президента Панема, який стає наставником дівчини з Дістрикта-12 на X Голодних іграх.
"Все те незриме світло"
У 2014 році масштабний історичний епос "Все те незриме світло" принесло його автору Ентоні Дорру одну з найважливіших нагород для літераторів — Пулітцерівську премію. Так само оцінили роман і читачі, адже "Все те незриме світло" два роки очолював рейтинг бестселерів The New York Times. Щільний, об'ємний, проникливий текст розповідає про життя двох підлітків у розпал Другої світової війни: сліпої француженки Марі-Лор і німецького хлопця Вернера Пфенніга, змушеного приєднатися до нацистського режиму.
Над екранізацією цієї потенційної вигідної для телеекрану історії працює Netflix, сценарій на основі роману Ентоні Дорра написав Стівен Найт, який працював над серіалом "Гострі картузи" і ще низкою потужних проєктів. В режисерському кріслі — Шон Леві, яки подарував нам шоу Netflix "Дивні дива", а ключові ролі дісталися Марку Руфалло та Г'ю Лорі.