UA

Журнал VOGUE

Подписаться
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

5 культових фільмів Стенлі Кубрика, вартих перегляду

26 июля 2022

Стенлі Кубрик, який народився 26 липня 1928 року, заслужено вважається одним з найкращих режисерів в історії кіно. Його фільми займають свою власну нішу в кінематографічній бібліотеці, вирізняючись візуальним і тематичним новаторством.

Стэнли Кубрик на съемках фильма «Заводной апельсин», 1971
Стенлі Кубрик на зйомках фільму «Механічний апельсин», 1971

Кубрик був неймовірно скрупульозним кінематографістом. Одержимого естетикою своїх постановок Кубрика назвати перфекціоністом було б применшенням. Але у будь-якому випадку, незалежно від того, яким тортурам він піддавав свою знімальну команду, факт залишається фактом: це допомогло Кубрику створити одні з найкращих фільмів в історії кіно. В епоху масового кіновиробництва, коли загальний естетичний підхід у кіно майже відсутній, дивитися картини Кубрика — справжня насолода.

«Доктор Стрейнджлав, або Як я перестав боятися і полюбив бомбу», 1964
Кадр из фильма «Доктор Стрейнджлав, или Как я перестал бояться и полюбил бомбу», 1964
Кадр з фільму «Доктор Стрейнджлав, або Як я перестав боятися і полюбив бомбу», 1964
 

Лише Кубрик міг узяти тему ядерної загрози і використати її в одній із найсмішніших комедій. Стрічка «Доктор Стрейнджлав» знущається над параноїдальною істерією, що охопила світ під час холодної війни, і привертає увагу до невмілих лідерів, які мали зиск з ситуації. За цей фільм Кубрик отримав три номінації на премію «Оскар», в тому числі, в категорії за кращий фільм.

«Космічна одіссея 2001 року», 1968
Кадр из фильма «Космическая одиссея 2001 года», 1968

Кадр з фільму «Космічна одіссея 2001 року», 1968


 

Епопея Стенлі Кубрика 1968 року і через більш ніж півстоліття після дебюту залишається кінематографічним шедевром. Фільм, який задав тон науково-фантастичному і космічному кіно, що створювалося в наступні роки. Кубрик працював з автором наукової фантастики Артуром Кларком над історією, що оповідає про подорожі на Юпітер для дослідження дивного інопланетного моноліту, який, можливо, впливає на еволюцію людини.

«Механічний апельсин», 1971
Кадр з фільму «Механічний апельсин», 1971

Навіть сам Ентоні Берджес, автор однойменного роману, побоювався виходу фільму, коли дізнався, що його екранізує Стенлі Кубрик. Жорстокі сцени, еротика, сексуальне насильство — режисер адаптував роман у найкращих традиціях свого легендарного стилю. Стрічка вийшла і справді не для людей зі слабкими нервами, а в 1970-х роках її сприйняли і взагалі як аморальну. Попри успіх картини, Кубрик був змушений відкликати свій фільм з британських кінотеатрів, бо у Великобританії заявили, що стрічка «надихнула» злочинців на низку зґвалтувань і вбивств у стилі головного героя.

«Баррі Ліндон», 1975
Кадр из фильма «Барри Линдон», 1975
Кадр з фільму «Баррі Ліндон», 1975

Розчарований необхідністю залишити свій проект «Наполеон», Стенлі Кубрик вирішив втілити в життя іншу, не таку амбітну, але все ж велику мрію: Баррі Ліндона. Він давно мріяв зняти фільм, повністю освітлений свічками. Амбітне завдання, але Кубрику вдалося з ним упоратися і наповнити фільм красивими кадрами в природному світлі. Такі кадри прославили цей історичний фільм, що розповідає про соціальне сходження молодого ірландського інтригана в англійському суспільстві XVIII століття. Цікаво й те, що Кубрик використовував документальний підхід під час зйомок стрічки, знімаючи на «натурі» і використовуючи справжні костюми тієї епохи.

«З широко заплющеними очима», 1999
Кадр из фильма «С широко закрытыми глазами», 1999
Кадр з фільму «З широко заплющеними очима», 1999

Останній фільм Стенлі Кубрика, в якому Ніколь Кідман і Том Круз зіграли проблемне подружжя. Стрічка «З широко заплющеними очима» оповідає про історію доктора Білла Хартфорда, який починає прискорений курс з усіх питань сексу, коли його дружина зізнається в альтернативних сексуальних фантазіях. Ця еротична містерія, як і всі інші фільми Кубрика, настільки стильна, що від екрану неможливо відірватися.

кино ·

Еще в разделе CINEMA

Популярное