КУПИТИ КВИТКИ

Культурний маршрут: головні фільми, виставки та музичні альбоми осені 2024

Редакція vogue.ua обирає нові фільми, виставки та музичні альбоми, на які варто звернути увагу восени.

"Субстанція"

Реклама.

Ви колись хотіли стати кращою та молодшою версією себе? У героїні фільму "Субстанція" французької режисерки Коралі Фаргіт — зіркової телеведучої Елізабет Спаркл у виконанні Демі Мур — це бажання перетворюється на обсесію. Коли в лікарні, куди вона потрапляє після невеликої дорожньої аварії, їй пропонують таємничу рідину, яка поверне молодість, — вона миттєво погоджується. Стрічка швидко перетворюється на іронічний бодигорор: завдяки ін’єкціям препарату з назви "Субстанція" з тіла Елізабет виходить юна жінка, зіграна Маргарет Квеллі. Дві героїні починають жорстоку боротьбу за місце під сонцем.

У прокаті з 10 жовтня

"Колір граната"

Восени в українських кінотеатрах покажуть відреставровану версію фільму-притчі Сергія Параджанова "Колір граната" 1969 року. Завдяки унікальним візуальним образам та алегоричності стрічка про історію життя вірменського поета Саят-Нови, яка перед прем’єрою пережила кілька кіл цензури та перемонтування, вийшла за межі кінематографа і стала натхненням для багатьох митців — зокрема співачок Мадонни і Леді Гаги та музиканта Ніколаса Джаара.

Реставрацію фільму провів Кінофонд Мартіна Скорсезе спільно з кіноархівом Cineteca di Bologna.

"Колір граната", в кінотеатрах з 5 жовтня

Виставка "Тендітна краса: фотографії з колекції сера Елтона Джона та Девіда Ферніша"

Музикант Елтон Джон та його чоловік, продюсер Девід Ферніш, — завзяті фотоколекціонери. У приватній збірці, що утворилася за 30 років, налічується 7 тисяч робіт, за якими можна вивчати історію фотографії двох останніх століть.

300 із цих робіт можна побачити на виставці "Тендітна краса" у Музеї Вікторії й Альберта в Лондоні. Серед авторів — і класики (Роберт Меплторп, Нен Ґолдін, Сінді Шерман та Діана Арбус), і нові імена, зокрема 29-річний ньюйорківець Тайлер Мітчелл, який у 2018 році сфотографував Бейонсе для історичної вересневої обкладинки американського Vogue. Виставка містить п’ять тематичних розділів: мода, документальна фотографія, зірки, чоловіче тіло й американська фотографія. Червоною ниткою крізь весь проєкт проходить тема висвітлення руху за громадянські права 1960-х й активізму за поширення інформації про захворювання на СНІД у 1980-х.

"Тендітна краса: фотографії з колекції сера Елтона Джона та Девіда Ферніша", до 5 січня 2025 року, Музей Вікторії й Альберта

Виставка "Маскарад, макіяж та Ензор"

Спираючись на тезу бельгійського художника Джеймса Ензора про те, що людині притаманна любов до маскараду та перевтілення, Музей Моди в Антверпені присвячує велику осінню виставку дослідженню історії макіяжу. Її герої — майстри мейкапу. Серед них креативний директор з макіяжу Dior Пітер Філліпс та бельгійська візажистка, багаторічна колега Мартіна Маржели Інґе Гроньярд, яка працювала з ним над 40 колекціями впродовж 20 років, а також митці й дизайнери, що досліджують красу та показують зв'язок між гримом та самоідентифікацією — від фотографа Паоло Роверсі та майстрині метаморфоз художниці Сінді Шерман до дизайнерів Крістіана Лакруа та Вальтера ван Бейрендонка.

"Маскарад, макіяж та Ензор", з 9 вересня до 2 лютого 2025 року, Музей Моди, Антверпен

"Кола Сільваші"

"В екзистенціальній одинокості людини у світі мистецтво залишається єдиною можливістю встановити гармонію", — говорить один із найважливіших вітчизняних митців Тиберій Сільваші. Ретроспектива в Українському Домі показує доробок художника, який стояв біля витоків сучасного мистецтва в Україні: інсталяції, фотографії, живопис, колажі. Виставка також ілюструє вплив майстра на наступні покоління: на п’яти поверхах музею представлені роботи понад 80 авторів — від скульптур Нікіти Кадана до інсталяції Каті Бучацької. Виставка ініційована Українським музеєм сучасного мистецтва / UMCA.

"Кола Сільваші", з 13 вересня до 27 жовтня, Національний центр "Український Дім"

Альбом Cutouts, гурт The Smile

Британські музиканти Том Йорк, Джонні Грінвуд і Том Скіннер, які під час пандемії 2020 року об’єдналися в сайд-проєкт The Smile, випускають другий альбом за рік. Платівку Cutouts записали за участі Лондонського сучасного оркестру. На обкладинці — живописна робота Тома Йорка.

4 жовтня

Альбом In Waves, Jamie xx

Англійський музикант Jamie xx працював над новим студійним альбомом In The Waves чотири роки. У процесі артист слухав старі платівки своїх батьків – у треках можна почути, наприклад, оцифровані фрагменти пісні Альмети Латімор Oh My Love 1975 року. Звідси й настрій альбому — меланхолійний і водночас експресивний.

Фотокнига "Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90"

Фотокнига "Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90" документує зникоме явище – мозаїчні панно в публічному просторі: на зупинках громадського транспорту чи фасадах будівль. Фотограф Євген Нікіфоров та історикиня Поліна Байцим цим проєктом актуалізують дискусію про українську культурну спадщину радянських часів, її консервацію та дослідження.

Фотокнига "Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90", Євген Нікіфоров, Поліна Байцим; видавництво ist Publishing

Артбук Living the War

Куратор Володимир Кадигроб зібрав вісім історій дітей віком від 10 до 18 років – про їхній досвід проживання війни. Камера фотографів Саші Маслова, Сергія Моргунова, Михайла Палінчака, Назара Фурика, Романа Пилипея та Романа Пашковського фіксує нову дитячу реальність, у якій співіснують евакуація з прифронтових зон, поранення, втрата дому — і водночас надія.

Артбук Living the War, видавництво Method Publishing

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.