До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Культурна дипломатія: в Лугано відбудеться благодійний аукціон на підтримку України

24 листопада в швейцарському місті Лугано відбудеться благодійний аукціон, який представить роботи восьми українських художниць і художників.

Аукціон пройде за підтримки благодійних фондів Amicizia dei Popoli та Kozytskyi Charity Foundation, які опікуються гуманітарною підтримкою України, а кошти будуть спрямовані на розвиток молодого мистецтва нашої країни. Усі роботи, представлені на аукціоні, створені в межах резиденції, що тривала в Лугано під час днів культури Україна–Швейцарія.

Реклама

Учасниці резиденції: Наташа Брічук, Римма Виноградова, Ірина Максимова,  Інна Харчук, Анна Верещака, Міра Бачкур та ініціаторка резиденції Діна Воронова
Учасниці резиденції: Наташа Брічук, Римма Виноградова, Ірина Максимова, Інна Харчук, Анна Верещака, Міра Бачкур та ініціаторка резиденції Діна Воронова

Учасниками резиденції стали вісім українських молодих авторів: Римма Виноградова, Ніна Мурашкіна, Інна Харчук, Міра Бачкур, Наташа Брічук, Анна Верещака, Ірина Максимова, Вадим Панченко. Рефлексуючи щодо того, яким є життя українців та українок під час війни, учасники резиденції працювали переважно з медіумом живопису. Молода художниця з Рівного Наташа Брічук висловлюється на перетині двох стилів: експресіонізму, що виник як передчуття Другої світової війни, та українського артбрюту, що його лише почала перевідкривати культурна спільнота. Художниця уявляє сюжети поза реаліями війни.

Наталія Бричук
Наталія Бричук

Ніна Мурашкіна, натомість, працює з темою війни з 2014 року. У фокусі її творчості — жінка, яка бореться за свої права. Головними предметами дослідження художниці є філософія сексуальності та персональна драма.

Ніна Мурашкіна
Ніна Мурашкіна

До теми жіночого тіла, вагітності і взаємин у живописі також звертається Римма Виноградова — молода мисткиня з Полтави. У її картинах поєднуються роздуми щодо ролі жінки під час нинішньої війни та історичний наратив, підкріплений посиланнями на український кінематограф ХХ сторіччя та картини художників-модерністів, зокрема Івана Максимовича.

Робота Римми Виноградової
Робота Римми Виноградової

"Ми пропонуємо мистецтво як універсальну мову для міжнародного діалогу, — коментує організаторка резиденції Діна Воронова, виконавча директорка Kyiv Art Week. — Молодим художницям і художникам потрібні обмін досвідом та альтернативна освіта. Вони потребують нових майданчиків для висловлювань — це допомагає долати виклики на батьківщині. Під час резиденції член керівної ради Мішель Мартініоні організував нам знайомство з академією мистецтв CSIA в Лугано; резиденти відвідали спеціальні тури у Fondazione Braglia Лугано та Graphischen Sammlung ETH Zürich. У планах — виставкова колаборація зі швейцарським університетом Санкт-Галлена."

Мішель Мартініоні член Керівної ради CSIA
Мішель Мартініоні член Керівної ради CSIA

Благодійний аукціон відбудеться 24 листопада в Swiss Diamond Hotel в Лугано. Це другий український проект, організований за участі Діни Воронової у Швейцарії, адже колаборація Kyiv Art Week та Zurich Art Weekend цього літа стала стартовою точкою для низки ініціатив. Тож організаторка сподівається що благодійний аукціон зможе посприяти не лише підтримці українських художників і художниць вдома, а й майбутній презентації їх творів у Швейцарії.

Автор – Інна Харчук
Автор – Інна Харчук
Анна Верещака
Анна Верещака
Міра Бачкур
Міра Бачкур
Автор – Вадим Панченко
Автор – Вадим Панченко
Ірина Максимова
Ірина Максимова

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.