7 найцікавіших виставок цієї осені, які варто побачити

Масштабна ретроспектива, присвячена Габріель Шанель, у Лондоні; велика виставка Марселя Дюшана у Венеції та українське мистецтво воєнного часу у Берліні — серед найочікуваніших проєктів, які варто побачити цієї осені.

"Габріель Шанель. Модний маніфест"

З 16 вересня, Музей Вікторії і Альберта, Лондон

Габріель Шанель, 1937 рік. Фото: Roger Schall/Condé Nast/Shutterstock
Габріель Шанель, 1937 рік. Фото: Roger Schall/Condé Nast/Shutterstock

Перша британська виставка, яка прослідковує весь шлях Габріель Шанель: від створення дому Chanel і до останньої колекції кутюр'є, а також включає аналіз її спадщини, яка і через 50 років по смерті Шанель продовжує впливати на те, як одягаються сучасні жінки. Серед експонатів — блуза Marinière, cтворена Габріель Шанель 1916 року; легендарний костюм з твіду 1964 року та одні з перших брючних костюмів Chanel 1937–1938 років створення.

"Марина Абрамович"

З 23 вересня, Королівська академія мистецтв, Лондон

Four Crosses: The Evil (positive), 2019; © Marina Abramović
Four Crosses: The Evil (positive), 2019; © Marina Abramović

Масштабна виставка культової мисткині Марини Абрамович презентує ключові моменти її кар’єри через скульптуру, відео, інсталяцію та перформанс. Фактично виставка складається з двох частин: перша — архівна, адже всесвітньовідомі роботи Абрамович, як The Artist is Present, наприклад, будуть представлені за допомогою архівних кадрів, фото та відео. Друга частина — перформанси у просторі та часі, які здійснюватимуть учні Марини Абрамович, що навчалися її перформативному методу. Зокрема, послідовники мисткині повторюватимуть її перформанси Imponderabilia, Nude with Skeleton, Luminosity та The House with the Ocean View. Під час роботи виставки будуть показані різні реперформанси, тож жодне відвідування не буде однаковим.

"Жінки на повстанні"

З 8 листопада, Tate Britain, Лондон

Унікальна виставка досліджує творчість понад 100 жінок-художниць, які працювали у Великій Британії з 1970 до 1990 року — і фактично феміністичний рух цього періоду. Через відео, фотографію, живопис та перформанс виставка вивчає британський жіночий визвольний рух, боротьбу за правові зміни, що стосуються жінок, материнський та сімейний досвід, боротьбу проти расизму та епідемію СНІДу.

"Марсель Дюшан та спокуса копії"

З 14 жовтня, Колекція Пеггі Гуггенхайм, Венеція

Марсель Дюшан в таунхаусі Пеггі Гуггенхайм, Нью-Йорк, серпень 1942 р.
Марсель Дюшан в таунхаусі Пеггі Гуггенхайм, Нью-Йорк, серпень 1942 р.

Перша виставка в музеї Пеггі Гуггенхайм, присвячена виключно Дюшану, одному з найвпливовіших художників ХХ століття та давньому другу Пеггі Гугенхайм. Виставка охоплює приблизно шістдесят творів Дюшана, датованих 1911–1968 роками. Серед них культові предмети з постійної колекції Пеггі Гуггенхайм, як-от "Оголена" (ескіз), "Сумний молодий чоловік у поїзді" (1911) та "Коробка в валізі" (1935).

"Айріс Ван Герпен. Формуючи почуття"

З 29 листопада, Музей декоративного мистецтва, Париж

Завдання ретроспективної виставки голландської дизайнерки та художниці Айріс Ван Герпен — занурити глядача у всесвіт мисткині. Відбувається це через моду, сучасне мистецтво, дизайн і науку — однаково важливі для неї сфери, в яких працює Ван Герпен.

Виставка досліджує місце тіла в просторі, його зв’язок з одягом та навколишнім середовищем, а також його майбутнє у світі, що швидко змінюється. Власне, задля цього сто суконь Ван Герпен представлені в експозиції у прямому діалозі з творами мистецтва, інсталяціями відео, фотографіями та навіть науковими роботами.

"Ван Гог в Овер-сюр-Уаз: останні місяці"

З 3 жовтня, Музей д'Орсе, Париж

Вінсент Ван Гог
Champ de blé aux corbeaux, juillet 1890
Музей Ван Гога, Амстердам
Вінсент Ван Гог Champ de blé aux corbeaux, juillet 1890 Музей Ван Гога, Амстердам

Перша виставка, присвячена роботам Вінсента Ван Гога, що були створені протягом останніх двох місяців його життя в Овер-сюр-Уазі. Ван Гог прибув до Овер-сюр-Уаза у травні 1890 року і помер там 29 липня. Незважаючи на те що художник провів у Овері трохи більше двох місяців, вони стали його мистецьким оновленням після кризи. За цей час Ван Гог створив 74 картини, зокрема знакові роботи: "Портрет доктора Поля Гаше", "Церква в Овері" та "Пшеничне поле з воронами". На виставці в Парижі покажуть 40 живописних полотен та 20 малюнків.

"Поза часом. Сучасне українське мистецтво воєнного часу"

До 17 березня 2023, музей Боде, Берлін

"Янгол ЗСУ", Матвій Вайсберг, 2022
"Янгол ЗСУ", Матвій Вайсберг, 2022

Музей Боде в Берліні запросив десять українських митців, аби вони вступили у діалог з вибраними творами мистецтва з колекції музею (артефакти, датовані III–XVIII століттями) — аби поговорити про ті проблеми, з якими стикається європейське суспільство у XXI столітті. У виставці взяли участь українські митці Сергій Друзяка, Олег Грищенко, Аліса Ложкіна, Сергій Литвинов, Сергій Радкевич, Олексій Ревіка, Костянтин Синицький, Марина Соломенникова, Алла Сорочан, Матвій Вайсберг, які міркують про війну, соціальні конфлікти, кризу віри тощо.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.