Як підготувати тіло до літа: поради зіркових тренерів
Зіркові тренери Гарлі Пастернак, Оскар Сміт і Вілл Торрес розповіли Олені Пономаренко, як отримати тіло мрії.
Якщо знаменитість дзвонить і в паніці кричить у трубку: "Залишилося два тижні до "Оскара", мені доведеться сяяти в сукні розміру XS!", – я відповідаю: "Чому ви досі на телефоні? Хутко до мене", – розповідає Оскар Сміт, господар O-Diesel Studio в нью-йоркському Трайбеку. Найчастіше завдання здійсненне: підтягнутися і скинути 2-4 кг у проблемних зонах (стегна, живіт, сідниці, обличчя). "Цього можна досягти кардіо-навантаженнями і строгою дієтою, – пояснює Оскар. – Одне без іншого не спрацює".
Засновник студії Willspace Вілл Торрес, модний нью-йоркський тренер, серед клієнток якого була Джулія Рестуан-Ройтфельд, прописує зіркам жорсткий тренувальний графік. П'ять днів на тиждень вони чергують навантаження: тренування на витривалість і на спалювання калорій (наприклад, кікбоксинг) і починають харчуватися здоровою органічною їжею – таку в Нью-Йорку доставляє сервіс Food Matters NYC.
Лос-Анджелеський тренер Гарлі Пастернак, який займається з Майлі Сайрус, Мілою Йовович і Наталі Портман, Кетрін Гейгл і Алішею Кіс, садить клієнтів на свою знамениту дієту Body Reset, розроблену спеціально для таких випадків. "Це особливий план харчування, – пояснює він, – який допомагає схуднути, без мук голоду, і без відмов від смачної їжі". Він такий: перші п'ять днів – три смузі (наприклад, шпинат, груша, виноград, авокадо; малина, лохина, апельсин і насіння льону; сирий мигдаль, яблуко, кориця, заморожений банан і мигдальне молоко) і два перекуси – наприклад, овочі з хумусом або розжарений нут. У наступні п'ять днів один смузі треба замінити повноцінною стравою (нежирне м'ясо або риба і овочі), а з 11-го по 15-й день меню має такий вигляд: смузі, два перекуси і дві звичайні страви. "Звичайне блюдо" – це порція білка (розміром з долоню), сирі овочі (без обмежень), жменя клітковини (фруктів, злаків чи бобових) і трохи корисних жирів – наприклад, шматочок авокадо заввишки великого пальця.
Вілл Торрес розповідає, що витратив багато часу даремно, коли розробляв плани харчування, яких клієнти ніколи не дотримувалися. Тому тепер він просто радить їм виключити з раціону цукор, алкоголь, вуглеводи, молочне і продукти, що пройшли обробку (злакові суміші, гранолу), випивати 2-3 л води на день, неодмінно снідати (наприклад, яйця в якості основного блюда і ягоди на десерт), а на обід і вечерю є білок і багаті водою овочі – огірок, перець, редиска, селера, цукіні, спаржа. І додає: "Треба звикати до легкого почуття голоду".
"Якщо говорити про те, який вид активності особливо вдалий, щоб стати стрункою, то ніщо не зрівняється з ходінням", – вважає Гарлі Пастернак. Він дає своїм клієнтам фітнес-трекер і ставить мету: 14-15 тисяч кроків на день. "Люди ходять мало, – каже він, – в основному через спеку, яка в Лос-Анджелесі триває більшу частину року. Це головна причина ожиріння". В Україні ситуація не набагато краща: кілька місяців року погода не сприяє прогулянкам: то холоднеча, то ожеледиця, то дощ і вітер. Але якщо рухатися з моменту пробудження до нічного сну, то можна досягти успіху. Вілл Торрес теж вірить у користь ходьби: "Одна клієнтка ходила до нас пішки 45 хвилин, потім годину займалася в залі (кікбоксинг або силові тренування), а потім пішки ж поверталася додому – і так три рази в тиждень. В результаті схудла на 27 кг". Однак до того ж тренер радить енерговитратні тренування з елементами гімнастики і силові – зі штангою. Оскар Сміт свято вірить у користь бігу: розігрів – півтора кілометра, потім власне біг – кілометрів п'ять з прискореннями. Активні ігри на зразок баскетболу, футболу, тенісу теж підходять, головне – не бігати протягом години в своє задоволення, а в повну силу "відпахати" цілий матч.
Клієнтам, які хочуть зробити живіт плоским, Вілл Торрес радить вправи, очевидні на перший погляд. "Всім відома планка, – пояснює він, – але ж віджимання – це ні що інше, як планка в русі. Тому ми просимо клієнтів починати вправу саме з неї: тоді м'язи живота і сідниць добре скорочуються, і в роботу включаються м'язи-стабілізатори. Якщо цього не зробити, то тіло "падатиме" при кожному згинанні рук, а це означає, що воно працює не на повну силу". Крім цього, Торрес радить гімнастичні вправи – наприклад, горизонтальний вис і стійку на руках.
Оскар Сміт вірить в особливу силу "олдскульних" вправ: "Підйоми ніг, зворотні скручування, підйоми тулуба – їм немає рівних. Головний секрет – кожного разу збільшувати кількість повторень на 5-10". "Якщо поверх м'язів живота лежить шар жиру, – застерігає Гарлі Пастернак, – ні одна вправа в світі не зробить його невидимим. Просто треба більше ходити і правильно харчуватися". Але якщо м'язи треба зміцнити, він радить прості вправи: ту ж планку або "супермен" (коли, лежачи на животі, треба піднімати і опускати руки і ноги). Торрес говорить, що існують особливі трюки, які дозволяють швидко повернутися в форму. Один з них – засипати не пізніше 22:00. "Час, коли ви засинаєте, набагато важливіший, ніж тривалість сну. Крім того, чим пізніше ви лягаєте, тим голоднішою ви будете наступного дня, а отже, контролювати апетит буде складніше. Іншими словами, чим пізніше лягли, тим більше з'їли". Ще один корисний прийом – робити, наприклад, розтяжку, поки йде улюблений серіал. Гарлі Пастернак дає клієнтам пораду "розвантажити" своє життя – тоді в ньому залишиться час і місце для стрункості. "Паркуйте машину трохи далі від звичного місця, замість ліфта користуйтеся сходами, а коли вирушуєте в кав'ярню на зустріч з другом, не ловіть таксі, а кличте його і йдіть туди пішки", – радить він. Оскар Сміт, втім, не вірить в хитрощі. Він вважає, що єдина хитрість, яка допоможе швидко стати стрункою, – завзятість. "Жодні віджимання в офісі "на швидку руку" не приведуть вас до бажаної форми. Все, що потрібно, – виділити для тренувань спеціальний час і слідувати плану неухильно. Так можна прийти в форму – і, що важливо, в ній залишатися".
[GALLERY id= 159775;]
Більше порад зіркових тренерів – в Instagram-сторінці @vogueua_beauty.