До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Все, що потрібно знати про зв'язок між раком молочних залоз та грудними імплантатами

Наприкінці 2022 року FDA (Управління з контролю за продуктами та ліками США) опублікувало звіт, в якому стверджується, що грудні імплантати можуть бути пов'язані з двома типами раку. Це не означає, що варто панікувати або взагалі відмовлятися від операції: ризики дуже низькі, але є інформація, про яку варто знати. У Всесвітній день боротьби проти раку, який відзначається щороку 4 лютого, Vogue зібрав думки експертів, які будуть корисні тим, хто планує встановити грудні імплантати або вже їх має.

Schiaparelli Haute Couture Jewellery Collection SS 2021

Що таке BIA-ALCL і SCC

Існує два типи раку, пов'язаних з грудними імплантатами: анапластична великоклітинна лімфома (BIA-ALCL) — різновид раку імунної системи, а також плоскоклітинна карцинома (SCC), що є різновидом раку шкіри.

Реклама

Важливо відзначити, що грудні імплантати не призводять до первинного раку молочної залози (рак, який виникає в грудях, а не в інших частинах тіла), і який є найпоширенішою формою. За словами Девіда Андерсона, доктора медичних наук, онколога-хірурга в Мамологічному центрі при Інституті раку Нью-Йорка, первинний рак молочної залози не відрізняється у пацієнток з грудними імплантатами та без них.

Дослідження показують, що імплантати не збільшують ризик раку грудей, і такі пацієнтки все одно можуть пройти адекватний скринінг.

Лікарі стверджують, що рак, пов'язаний зі збільшенням грудей, трапляється дуже рідко. За даними FDA про додаткові види раку у пацієнток з грудними імплантатами, станом на вересень 2022 року було зареєстровано менш ніж 20 випадків плоскоклітинної карциноми та менш ніж 30 випадків різних лімфом.

Гладкі чи текстуровані?

Найбезпечнішими вважаються гладкі силіконові імплантати. Девід Шейфер, пластичний хірург і засновник Shafer Clinic в Нью-Йорку, каже, що існує зв'язок раку лише з текстурованими імплантатами (із зовнішньою поверхнею, виготовленою з силікону, яка має шорсткий, схожий на наждачний папір, вигляд). Хані Сбітані, лікарка з відділення пластичної та реконструктивної хірургії в Mount Sinai Health System в Нью-Йорку, пояснює, що текстуровані імплантати пропонуються з наміром знизити швидкість утворення рубцевої тканини навколо імплантатів, оскільки вони прикріплюються до тканин навколо них. Але, на її думку, взаємодія цієї текстурованої поверхні з тілом людини може викликати запалення і призвести до BIA-ALCL.

Онколог Андерсон додає, що хронічне запалення розглядається як потенційний фактор, оскільки воно відіграє певну роль у розвитку інших типів лімфом (наприклад, MALT-лімфомі шлунку). Інші сфери, які, за його словами, вивчаються, містять бактеріальні біоплівки, які можуть покривати грудні імплантати, та оцінку генетики пацієнтів, щоб з'ясувати, чи роблять певні гени пацієнтів більш вразливими перед BIA-ALCL або SCC. Але усі ці теорії ще потребують досліджень.

Головний симптом накопичення рідини

Незалежно від того, збільшували ви груди чи ні, симптоми, які вказують на те, що у вас може бути рак молочної залози, майже однакові — ущільнення в грудях, ямочки на шкірі, зміна контуру або розміру грудей, а також виділення з сосків. Для тих, хто встановив грудні імплантати і повністю відновився, поява нового болю, набряк, лихоманка, втрата ваги та задишка мають бути дзвіночком звернутися до лікаря.

Пацієнти повинні дотримуватися стандартних рекомендацій щодо скринінгу раку молочної залози, які включають регулярні самообстеження та огляд у лікаря. FDA рекомендує починати скринінг через п'ять років після імплантації, а онколог Андерсон рекомендує проводити МРТ-контроль кожні два-три роки. І він, і професорка Сбітані кажуть, що накопичення рідини в молочній залозі є додатковою ознакою, пов'язаною з BIA-ALCL. Це може виглядати як раптове або спонтанне набрякання грудей і відбуватися навіть через роки після встановлення імплантату. І якщо ви відчули, що імплантат може збирати рідину, лікарі рекомендують негайно звернутися за консультацією до пластичного хірурга.

Варіанти лікування

Лікар Андерсон каже, що BIA-ALCL лікується хірургічним шляхом. Як тільки діагноз встановлено, імплантат разом із капсулою та будь-якими залишковими масами слід видалити хірургічним шляхом. Він додає, що більшість таких випадків локалізовані та не мають ознак поширення на інші частини тіла, що робить хірургічне втручання єдиним необхідним методом лікування. Якщо ж пухлина розростається, то, за його словами, лікування може охоплювати хіміо- та променеву терапію.

Щодо лікування SCC, то воно передбачає поєднання хірургічного втручання, хіміотерапії та опромінення, оскільки ці типи раку зазвичай є агресивнішими.

Збільшувати чи ні?

Лікар Андерсон підкреслює, що обізнаність експертів стосовно того, як виникають BIA-ALCL і SCC у жінок з грудними імплантатами, обмежене, і що дослідження, спрямовані на отримання більш точних відповідей, досі тривають. Він додає, що тим, хто розглядає імплантацію як частину лікування раку грудей або вже має імплантати, не варто боятися операції зі збільшення грудей, але варто обговорити всі ризики зі своїм хірургом. Зараз існує чимало типів імплантатів, які повністю безпечні, схвалені FDA і не пов'язані з BIA-ALCL або SCC.

Текст: Audrey Noble
За матеріалами allure.com

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.