Щоденні вправи, які допоможуть розвинути стресостійкість

Переживання та адаптація після кризових та травматичних подій завжди несуть за собою стрес. Онлайн-платформа "Розкажи мені" зібрала прості вправи на щодень, які допоможуть розвинути стресостійкість у складні часи. Vogue.ua розповідає про найнеобхідніші з них.

Дихання

Особливої уваги треба надати диханню. Вправу, яку повторюють 2–3 рази, треба починати з видиху й не зосереджуватися на вдиху. Також можна зробити видих, потім вдих на 3–4 секунди, затримати дихання ненадовго й відтак знову видихнути. Цю вправу теж варто повторити 2–3 рази.

Тіло

Основний принцип роботи з тілом – розслаблення через напругу. Окрім цього, після кожної вправи треба відстежувати, як змінюються тілесні відчуття. Можна зробити кілька вправ, що допоможуть скинути напруження.

  • Палицю, ремінь чи шарф натягніть до максимальної напруги, потім киньте це на підлогу та спостерігайте, як руки почнуть підійматися самі.
  • Обійміть себе й почніть стискатися до центру, напружуючи все тіло: обличчя, плечі, руки, грудну клітку, живіт, таз, ноги. Треба, щоби все тіло було напружене до максимуму. З видихом – відпустить.
  • Наступний крок – розтягування: витягніть руки по діагоналі з ногами, як "зірка", і максимально тягніться за пальцями рук, маківкою, куприком і ногами. Розтягуватися треба аж до напруги.
  • Відведіть щелепу та будьте в такому стані близько хвилини. Окремі частини тіла мають розслабитися.
Орієнтування в просторі

Щоб допомогти своїй нервовій системі зібрати інформацію та знизити рівень тривоги, треба зосередити увагу на всіх сторонах у просторі: що вас оточує, чи є стіни, полиці, підлога, вікно, чи дерева, земля, небо тощо?

Особливу увагу зверніть на те, що оточує вас з обох боків і, наприклад, знайдіть та назвіть 5 великих предметів.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.