До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Що треба знати про гепатит А

Вже другий тиждень в Україні фіксують зростання захворюваності на гепатит А. Спалах розпочався на Вінничині, і вже були зафіксовані нові випадки у кількох регіонах. "Випадки гепатиту А фіксуються на території України щороку в різних областях. Гепатит А має сезонність та зазвичай проявляється в холодну пору року. Наприклад, у 2022 році було зафіксовано 281 випадок. Здебільшого випадки не мають спільного епідеміологічного звʼязку, тобто одного спільного джерела інфікування, як зараз", — розповідає головний санітарний лікар країни Ігор Кузін. Розповідаємо, що треба знати про гепатит А, який ще називають хворобою "брудних рук".

Реклама

Що таке гепатит А

Гепатит А, ще відомий як хвороба Боткіна, — це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А. Найчастіше він передається через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Найкращий спосіб захиститися — вакцінація, а у людей, які вже перехворіли, формується пожиттєвий імунітет. За оцінками ВООЗ, у 2016 році від гепатиту А у світі померло 7134 людини, це 0,5% смертності від вірусних гепатитів.

Симптоми

Найпоширенішими ознаками є підвищена температура, нудота, відсутність апетиту, слабкість, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця (пожовтіння шкіри і білків очей). При цьому лікарі зауважують, що в інфікованих не завжди спостерігаються всі симптоми. Дуже часто гепатит А проявляється з неспецифічних ознак, а звертатися до спеціалістів люди починають тільки з появою жовтяниці. Інкубаційний період гепатиту А становить 14—28 днів. Діти переносять захворювання більш легко, а в дорослих можуть бути ускладнення.

Лікування

Якщо відсутній тяжкий перебіг інфекції та немає печінкової недостатності, то госпіталізація необов’язкова. Здебільшого лікують проявлені симптоми. Також лікарі рекомендують пити багато води, дотримуватися домашнього режиму, обмежити вживання ліків, які мають вплив на печінку. Якщо в домі є хворий, то його можна не ізолювати — всім членам родини потрібно ретельно мити руки, особливо після туалету і перед їжею.

Як уникнути зараження на гепатит А

Щоб уникнути зараження, треба дотримуватися основних правил гігієни: ретельно мити руки після туалету та перед контактом з їжею, вживати чисту питну воду, не купувати продукти на стихійних ринках, уникати сумнівних водойм, вакцинуватися, якщо в дитинстві ви не отримали імунітету внаслідок зустрічі з вірусом.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.