Зірка народилася: 100 років від дня народження Ріти Гейворт

17 жовтня 2018

17 жовтня 1918 року в Брукліні народилася Маргарита Кармен Канзіно, саме так спочатку звучало ім'я актриси і танцівниці Ріти Гейворт. Знаменита Джильда вийшла заміж у 18 років і втекла з чоловіком Едді Джадсоном з рідного дому.

Ріта Гейворт, 1941 рік

Саме Едді створив з Маргарити Канзіно Риту Гейворт і за кілька місяців прибрав сліди латиноамериканської зовнішності за допомогою косметичних процедур, в тому числі і болісного електролізу і невеликої пластичної операції, а також змусив змінити колір волосся на вогненно рудий. Сама Ріта згадувала, що виходила заміж по любові, а от її чоловік одружився на об'єкті інвестицій. Так чи інакше, але "косметичний ремонт" Ріти Джадсон провів блискуче. І, хоча сімейне життя з Едді на вдалось (після розлучення вона була змушена навіть закласти свої прикраси, щоб заплатити відступні), світ отримав свою Джильду, яка танцем і рухом однієї ріки, коли знімала рукавичку, змушувала вмирати від бажання мільйони чоловіків по всьому світу.

Ріта Гейворт, 1945 рік

Ріта Гейворт за життя потрапила в список ста найбільших зірок кіно за версією Американського інституту кіномистецтва. Вона стала першою голлівудською актрисою, що отримала титул принцеси, її третім чоловіком став східний принц Алі Хан (всього шлюбів у Ріти було п'ять, у тому числі вона була дружиною режисера Орсона Уеллса). І, незважаючи на список з більш ніж шістдесяти ролей, актрису ніколи не висували на «Оскара». Всього раз вона була номінована на «Золотий глобус» і отримала премію «Спадщина національного екрану». Американська Ліга діячів мистецтв визнала її губи найпрекраснішими в світі. Довгий час актриса була обличчям Max Factor  рекламувала їх перші доступні для всіх помади натуральних відтінків.

Ріта Гейворт, 1945 рік

За часів розквіту своєї кар'єри Ріта Гейворт була музою Жана-Луї знаменитого голлівудського дизайнера і художника по костюмах, а їх першою спільною роботою став фільм «Сьогодні ввечері і щовечора», в якому Гейворт зіграла артистку відомого лондонського мюзик-холу, який навіть у час війни не скасував жодного виступу. На момент зйомок Ріта була в особливому стані і Жан-Луї вміло приховував за допомогою драпірування змінену фігуру актриси.

На костюми для фільму "Гільда" кіностудія Columbia Pictures виділила $ 60 000, на них то і розвернувся Жана-Луї і створив легендарну чорну сукню без бретелей, в якій актриса виконувала танець, повільно знімаючи довгу рукавичку. Після "Гільди" фотографії Гейворт розліталися зі швидкістю світла. До речі, в повісті Стівена Кінга "Втеча з Шоушенка" ув'язнений, що зважився на втечу, прикриває дірку в стіні плакатом з її зображенням. 1953 року групою голлівудських дизайнерів заснована премія нагорода, яку вручає Гільдія костюмерів. З 1999 року ця нагорода включає також і статуетку "Гільда" Ріта Гейворт в чорній, атласній сукні.

Ріта Гейворт, 1945 рік

Пекуча циганка в "Кармен" і холодна блондинка в "Леді з Шанхаю", в житті Ріта воліла прості речі на зразок вузьких брюк з високою талією, простих светрів, взуття на плоскій підошві, прямих спідниць довжини до коліна з широким поясом, пальт з оксамитового велюру з акцентом на талії, комірів-горжеток, оксамитових беретів, плоских клатчів і рукавичок до ліктя. Проживши складне і багатобарвне життя, їй вдалося стати справжнім символом кінематографа 1940-х років.

Ріта Гейворт, кадр із фільму "Кармен", 1948 рік

Актор і режисер Орсон Уеллс і Ріта Гейворт в коридорі з дзеркал, кадр з фільму "Леді з Шанхаю», 1947 рік

Ріта Гейворт, кадр з фільму "Леді з Шанхаю», 1947 рік

Ріта Гейворт, 1950 рік

Ріта Гейворт, кадр з фільму "Приятель Джої", 1957 рік

Рита Хейворт ·

Ще в розділі Персона

Популярне