RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Любий друг: що потрібно знати про дизайнера Альбера Ельбаза

12 червня 2019

Якщо ви добре знаєтеся на моді, то, мабуть, вже знаєте, хто такий Альбер Ельбаз. Одного разу Сьюзі Менкес назвала цього мароккансько-ізраїльського дизайнера «улюбленцем кожної жінки» і була права, адже в індустрії його вважають генієм і майже живою легендою. Він зробив собі ім'я прагненням «змусити жінок літати», за що його удостоїли безлічі нагород. Але головна перемога Ельбаза – відродження французького модного Дому Lanvin, де він працював креативним директором аж 14 років.

Альбер Ельбаз у студії Yves Saint Laurent 1999 року

Сім'я Ельбаза родом з Марокко. Він народився в Касабланці 1961 року, але виріс в ізраїльському містечку поблизу Тель-Авіва, де і почав вивчати моду. Після закінчення Шенкарського коледжу інженерії, дизайну і мистецтв він переїхав до Нью-Йорка. «Я працював в компанії, що займалася пошиттям суконь для матерів наречених за 150 доларів, якось так», – розповідав Альбер. Через два роки після переїзду в США його представили Дон Мелло, жінці, відомій тим, що «подарувала» Тома Форда Gucci. Вона припустила, що талановитий молодий дизайнер Ельбаз хотів би працювати з Джеффрі Біном. У результаті Альбер став правою рукою Біна і працював разом з легендою американської моди не менше семи років. «Це було дивовижне місце роботи і найкраща школа, – сказав якось дизайнер. – Я залишався там, бо був щасливий працювати в цьому напрямку, адже у Джеффрі було своє бачення моди, він обожнював дизайн і просто був чудовою людиною».

Альбер Ельбаз та Ів Сен-Лоран 1999 року

Однак до середини 1990-х настав час рухатися далі. Ельбаз переїхав до Парижа після того, як Гі Ларош запросив його на роботу. Потім сам Ів Сен-Лоран особисто вибрав Ельбаза дизайнером колекції жіночого одягу Yves Saint Laurent Rive Gauche. Ельбаз протримався в цьому модному Будинку два сезони. Після того, як 1999 року Gucci Group придбали бренд і Том Форд очолив всі креативні процеси у компанії, Альбер був змушений покинути посаду.

Як і всі, Ельбаз гірко переживав відхід з YSL. Протягом року дизайнер подорожував світом, аби дослухатися до себе та визначити, чи хоче він залишитися в моді чи краще змінити професію і вступити до медичного коледжу. Однак зрозумів, що бути дизайнером – його покликання. Коли повертався до Франції, Ельбаз погодився стати креативним директором Lanvin: «Це мало трапитися. Я був такий щасливий, бо думав, що вже ніколи не зможу знайти себе».

Вихід Альбера Ельбаза на шоу Lanvin весна-літо 2016

З моменту призначення в Lanvin 2001 року Ельбаз перетворив старий французький дім, заснований 1889 року, в одну з перлин модної індустрії. Кейт Мосс і Лінда Євангеліста з'являлися в Lanvin ледь не щодня, а Тільда ​​Свінтон і Наталі Портман не раз довіряли дизайнерові створення вбрання для червоних доріжок. І справді, про його успіх говорили всі. «Я щасливо одружений з Будинком Lanvin, – говорив дизайнер. – А коли ти в щасливому шлюбі, то навіщо шукати іншого партнера?».

Дизайнеру довелося розлучитися з Lanvin 2015 року. Його звільнення здивувало всіх. Навіть колишній міністр культури Франції, Жак Ланг, заявив, що його «дуже засмучує і дратує, що обрізали крила такому винятковому таланту», до того ж міністр назвав Ельбаза «одним з національних скарбів». Як пояснює сам Ельбаз, його звільнення – «рішення мажоритарного акціонера компанії», що вказує на тайванську підприємницю Шоу-Лан Вонг (Сяо-Лань Ван), з якою у дизайнера була взаємна неприязнь.

Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото
Фото

Незважаючи на драматичний фінал, саме ці 14 років в Lanvin стали епохою розквіту Ельбаза, коли проявилися головні характерні риси його дизайнів: рюші, мерехтіння, блиск, драпірування. Він удосконалював традиційні і багаторівневі рюші, оживив оборку, надав їй сучасного вигляду, додав нерівні краї і перемістив з нижньої частини вбрання на плечі. Чи то сукня з лелітками, чи твід зі стразами, слабкість Ельбаза – все, що сяє. Він часто нашаровує і драпірує складні матеріали у своїх роботах, при цьому прагне зробити так, щоб власник почувався комфортно. Любов дизайнера до драпірування також простежується в його знакових бантах.

Альбер Ельбаз

Хоч Ельбаз уже кілька років не фігурує на модній арені, він все одно є однією з найбільш шанованих осіб в сучасній моді. Його прекрасно сконструйований одяг – предмет обожнювання жінок як у модній індустрії, так і за її межами. Поки дизайнер подорожує і, ймовірно, вичікує пропозиції, від якої буде неможливо відмовитися, нам залишається тільки сподіватися, що незабаром вона все ж надійде.

дизайнер · Yves Saint Laurent · Lanvin · Ив Сен-Лоран ·

Ще в розділі Персона

Популярне