До #VogueUAconference залишилось

Джанні Версаче про моду, сім'ю та самого себе

02 грудня 2017

2 грудня з дня народження одного з найвідоміших італійських дизайнерів Джанні Версаче виповнюється 71 рік. Його ім'я стало синонімом моди вісімдесятих і саме йому світ зобов'язаний появою феномену супермоделей. Vogue.ua перечитує одну з найвідоміших біографій дизайнера "Міф Versace", написану журналісткою Міні Кастель, і згадує, що Джанні Версаче казав про сім'ю, модну індустрію та самого себе.

Джанни Версаче
Про себе

"Я - кравець. Коли я приїхав з Реджо-ді-Калабрія в Мілан, мені довелося забути все, чого я навчився у матері, тому що тут все було іншим - і навколишнє середовище, і швейні технології".

"У сімдесяті роки я випустив на волю свій непокірний дух, я намагався знайти спосіб, як поєднати між собою абсолютно різні форми і матеріали так, як цього досі ніхто ніколи не робив. У цей час в моїй моді вперше з'являються контрасти, пізніше це стане ключем до всіх моїх колекцій ".

"Чому Мілан не любить мене? Я стільки працюю, я намагаюся зробити жінок ще більш красивими і жіночними, а в пресі ніякого ентузіазму".

Брук Шилдс в рекламной кампании Versace, 1980

"Я пам'ятаю, як на початку моєї кар'єри я був сповнений ентузіазму і мені здавалося, що можливо все: ламати звичні схеми, використовувати різні види крою, немислимі матеріали, змішувати все підряд".

"Я рішуче на боці коротких спідниць - це молодо, динамічно, вільно і сучасно. Не треба ходити далеко: погляньте, що відбувається нинішньою зимою. У минулому сезоні лише 30% моїх італійських клієнтів (торговців) прийняли мою пропозицію. Решта не були настільки сміливими , зате тепер вони змушені вкорочувати спідниці, адже цього вимагають жінки ".

Рекламная кампания Versace, 1994

"Ми, італійці, народ неспокійний. Ми виробляємо найпрекрасніші тканини в світі і не хочемо зупинятися на досягнутому".

"Мені подобається бути в контакті з рок-музикантами, вони несуть в собі енергію часу, якою заряджають і тебе. Я переконаний, що на творчість дизайнера може мати величезний позитивний вплив наелектризованість музики Спрінгстіна або ніжність музики Стінга".

"Вульгарний? Можливо, я просто сміливий. А сміливі зазвичай досягають відмінних результатів".

Джанни Версаче и модели за кулисами шоу Versace Couture 1992

Про Versace та модну індустрію

"Мені смішно, коли інші модельєри кажуть, що модельєр - це не кравець. Мені здається, все зовсім навпаки: справжній художник той, хто все створює власними руками".

"Коли прийшов час вибирати символ, я згадав один античний міф: хто полюбить Медузу, тому вже немає порятунку. Так чому б не припустити, що якщо Версаче завоює когось, то йому вже не буде шляху назад?".

"Чому штани? Тому що вони більш сучасні, вони більше підходять до 1980-х років. Я вдягаю їх на всіх, навіть під спідниці жіночих моделей".

"Жінка, яку одягаю я, красива і спокуслива. Я обожнюю жінок. Одяг Армані, навпаки, створює менш яскравий тип жінки, дещо приглушеного стилю. Те, що зазвичай називають" шик ". Я зі свого боку тут ніякого" шику "не бачу ".

Кристи Тарлингтон в рекламной кампании Versace

"Малюючи ту чи іншу сукню, ніколи не забувайте про те, що її будуть носити, її будуть одягати, вона повинна бути корисною - поєднання користі і краси неможливо розділити".

"Ми всі прекрасно розуміємо, що заради цього блиску паєток доводиться жертвувати багато чим".

"Ідея створення Atelier Versace народилася з прагнення до свободи. Крім того, мене веде азарт, бажання спрямувати зусилля в нове русло. Це буде лабораторія ідей, місце, відкрите також і для нових технологічних досліджень".

"Досить називати мою моду сексуальною. Я не відмовляюся від декоративного періоду своєї творчості, від етапу "необароко", але я перегорнув сторінку. Моя творчість істинно італійська в своїй основі, вона виростає з яскравості фарб і народного мистецтва. Але в моді завжди треба йти вперед, треба не боятися експериментувати ".

"Більшість модельєрів живе у вежі зі слонової кістки. Я ж, навпаки, зі свого спостережного пункту уважно стежу за тим, що робиться в світі. Я намагаюся вжитися в роль сучасної жінки. Я працюю і постійно перебуваю в потоці, який то підіймає, то опускає мене ".

"Мода виживе, тільки якщо вона буде прагнути вийти за межі реальності. З усіх моїх суконь найкраще продаються найнезвичайніші, ті, про які говорили, що їх не можна носити".

Рекламная кампания Gianni Versace, 1987
Про сім'ю

"Я багато разів розповідав про далекі епізоди свого дитинства, які сьогодні можуть здатися вигаданими та нереальними. Пам'ятаю надзвичайно елегантне чорне оксамитове плаття, моя мати приміряла його на одну зі своїх клієнток, сеньйору Іпполито. Кожен рух матері і зараз у мене перед очима . Я бачу, як жінка змінюється під її руками немов за помахом чарівної палички ".

Джанни Версаче в детстве

"Він був моєю жертвою, - розповідав Джанні про брата Санто. - Я крутив ним як хотів, забирав його кишенькові гроші, я знав, що тато дасть йому ще".

"Після смерті матері батько виглядав загубленим, покинутим, постарілим на сто років. Ми довго не могли налагодити стосунки. Наше примирення відбулося в церкві. Ми стояли обнявшись і мовчали. У всіх на очах були сльози. Повернулося наше минуле життя, повернулася мама, повернувся Південь, його сонце і його біль. Потім ми рушили додому. Це був день, наповнений ніжністю ".

"Мені пощастило, у мене чудова сім'я. Буває, ми відчайдушно сперечаємося, але це завжди в інтересах справи, яку ми робимо. І ми дуже любимо збиратися всі разом. Що б там не було".

Семья Версаче, 1976

Читайте також:

Что Аззедин Алайя сделал для мира моды

Супермодели и не только: лучшие рекламные кампании Versace 1980-90х

Versace ·

Ще в розділі Персона

Популярне