Історія круїзних показів Christian Dior

25 травня 2018

25 травня нову круїзну колекцію покаже Марія Грація Кьюрі, креативний директор Christian Dior. Минулого року вона вирушила в каліфорнійську пустелю, а цього разу залишилася у Франції – шоу Dior Resort 2019 пройде у великій стайні маєтку Шантійї. Vogue.ua розповідає як у бренда зародилася традиція створення круїзних колекцій.

Крістіан Діор – людина, яка вміла насолоджуватися життям і хотіла, щоб цього навчилися інші. Всього через рік після відкриття модного Будинку, він запустив колекцію Resort and Spring. Спочатку вона була призначеною для американок, які звикли взимку відпочивати на теплих островах. Моделі мсьє Діор тоді називав відповідноя: Bahamas, Honolulu, Palm Springs, а їх головною особливістю було легке складання у валізу.

Фото: www.dior.com/diormag

Уже 1952 року дизайнер писав у своєму "Словнику моди": "Якщо Ви багато подорожуєте, вам потрібні компактні вбрання з легких тканин, що не мнуться". Зараз це звучить абсолютно природно і зрозуміло, а тоді було по-справжньому революційним.

Традицію проведення круїзних шоу відродив 1990-го року Джанфранко Ферре, а продовжив уже Джон Гальяно – 2006-го він влаштував яскраве шоу в Нью-Йорку, після чого круїзні колекції знову стали обов'язковою частиною модного розкладу Christian Dior.

Christian Dior Resort 2007

Останні роки шоу стають все більш масштабними і відбуваються в найнезвичніших місцях. Наприклад, в травні 2015-го місцем показу круїзної колекції обрали віллу Palais Bulle – оригінальний скульптурний будинок, в якому справжнє зливається з минулим. Потім шанувальників Christian Dior запросили в резиденцію герцогів Мальборо, недалеко від Оксфорда, де в 1954 і 1958 роках були представлені лінії H і Courbe.

Christian Dior Resort 2016

Для Christian Dior круїзна колекція – це не лише привід провести показ в новому незвичайному місці, а й розповісти про свої традиції або маловідомі факти з історії. 2017-го, наприклад, шоу бренду відбулося в каліфорнійській пустелі, але і тут був зв'язок між теперішнім і минулим. Таким чином, Марія Грація Кьюрі хотіла вшанувати лінії Крістіана Діора Ovale.

Дженніфер Лоуренс в рекламній кампанії Christian Dior Resort 2018

Цього року місце також обране не просто так – маєток Шантійї важливий в історії модного Дому, адже саме його Крістіан Діор називав яскравим символом французького мистецтва жити. 1947 року він представив сукню Chantilly, а через 10 років подарував цю ж назву вже іншому образу, чим підкреслив своє захоплення цим кінним палацом, зведеним архітектором Жаном Обером для Людовика IV Бурбона, сьомого принца Конде.

Маєток Шантійї

Christian Dior · Resort 2019 ·

Ще в розділі Бренд

Популярне