RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Грузинські дизайнери про свої нові колекції і прогрес

15 травня 2019

Тиск завжди породжує опір. Від сезону до сезону на Mercedes-Benz Tbilisi Fashion Week за допомогою нових колекцій можна відчути настрій післявоєнної Грузії. Спеціально для vogue.ua Яніна Білоус поговорила з дизайнерами про стрімкий розвиток грузинської fashion-індустрії, яка залишається унікальною, при цьому не піддаючись на провокації масового споживання.

Situatonist осінь-зима 2019/2020
Anouki

Що ви хочете розповісти світу і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Наша колекція – це нова і важлива глава для бренду. З моменту дебюту минуло п'ять років, і нам потрібні була свіжа енергія і запал, які ми спробували передати. Після минулого показу в листопаді 2018 року ми обирали тканини для майбутньої колекції. Наприкінці дня подивилися на дошку з матеріалами – вибране мало дивний вигляд й було набагато темнішим, ніж зазвичай. Панував чорний, багато чорного. Ті, хто стежить за брендом, не очікували від нас такого. Але раптом ми відчули, що перебуваємо на правильному шляху, і почали експериментувати з тканинами. Форми цього разу також зазнали змін, стали зухвалішими і рішучішими. Незважаючи на це, ми зберегли звичні для нашого ДНК відтінки – рожевий, блакитний і жовтий у дуже жіночних формах. Разом з тим ми використовували кристали, але вони мали інтимний вигляд і не впадали в око. Нам хочеться, щоб у наших колекціях жінки могли знайти і речі на кожен день, і сексуальну вечірню сукню.

Anouki осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

Грузинська fashion-індустрія справді дивовижно зростає останні кілька років. У нашої нації завжди було відчуття смаку, і ми намагаємося транслювати це, щоб зробити Грузію сучасною і ще бажанішою для відвідування. Через брак матеріалів і ресурсів ми покладаємося лише на себе, і це допомагає створювати щось унікальне. На мій погляд, у колекціях грузинських брендів є щось автентичне і приватне, ви можете відчути внутрішній світ дизайнера і зрозуміти хід його думок.

У чому сенс моди сьогодні?

Це позачасове – допомогти людям виразити себе!

George Keburia

Що ви хочете розповісти світу і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Моя колекція – про першу закоханість юних дівчат, про те, як вони переживають різні стадії свого життя – від тинейджерства до зрілості. Але жінки в моїх образах більше не закохані, вони у стані after-that-great-love feeling. Мені здається, що ця колекція дуже сексуальна, але при цьому стримана. Мені цікаво почути думку своїх клієнток.

George Keburia осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

Грузинська мода довго не мала можливості показати себе світові. Останнім часом за підтримки Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi ми отримали платформу для демонстрації нашої творчості. Можливо, цього сезону, після довгого мовчання, ми більше мотивовані продемонструвати якомога більшій аудиторії, на що ми здатні.

У чому сенс моди сьогодні?

Сенс моди – у самовираженні. Зараз індустрія розвивається занадто швидко, і для мене важливо у цих перегонах не втратити індивідуальності. Я сподіваюся, що, незважаючи на тенденції, тут є дизайнери, не схиблені на комерційній складовій, а готові запропонувати аудиторії по-справжньому цікаві речі.

Situationist

Що ви хочете розповісти світу і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Наша колекція досліджує зв'язок між модою, архітектурою і суспільством в епоху постмодерну. Вона натхненна естетикою архітектурних форм, яку тут часто називають «архітектурною катастрофою Тбілісі». У 90-х роках багато жителів, які в часи радянської влади не мали уявлення про приватну власність, прагнули поліпшити умови життя і змінили своє житло відповідно до потреб. Неформальні втручання: прибудови та металеві гаражі у громадських місцях – відштовхнули місто від принципів планування. Останні кілька місяців ми провели, спостерігаючи за різними архітектурними спорудами у передмістях Тбілісі. З одного боку, ми прагнемо зрозуміти, як ці екстравагантні архітектурні форми можна відобразити в модній індустрії, з іншого – нам важливо передати через похмуру атмосферу колекції брак громадських площ і зелених зон, а також вплив цього архітектурного нападу на повсякденне життя містян.

Situatonist осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

Я думаю, що нестача необхідного обладнання, матеріалів та кваліфікованої робочої сили у деяких країнах Східної Європи змусила дизайнерів нестандартно мислити і вчитися підтримувати високу якість доступними ресурсами. Наше суспільство було закрите, інформація з «серцевини» моди не доходила до нас, тому ми відстали від тих стандартів. Однак у Східній Європі є багато талановитих, творчих людей зі своїм унікальним почуття стилю. Я думаю, що про Україну можна сказати так само.

У чому сенс моди сьогодні?

Мода зараз повинна бути ближчою до інших видів мистецтв і давати можливість виразити себе, до того ж бути стійкою, а не просто масовим виробництвом.

Tamuna Ingorokva

Що ви хотіли розповісти світові і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Колекція відображає красу і разом з тим силу сучасної жіночності, але робить це у досить стриманий спосіб: простими матеріалами і силуетами одяг здатний висловити індивідуальність. Нова колекція Ingorokva – про простоту на кожному життєвому етапі, яку ми постаралися передати через чіткість і лаконічність крою.

Tamuna Ingorokva осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

Через одяг ми порушуємо важливі соціальні теми. На прикладі нашого бренду: колекція натхненна жінками-новаторками Баугаузу, забутими і викресленими з історії, але чий вплив і досі відчутний у мистецтві. Навіть зараз, через 100 років після заснування Баугаузу, жінки залишаються для суспільства «другою статтю».

У чому сенс fashion-індустрії сьогодні?

Мода – це пристрасть, яку повинен мати кожен!

Dalood Tbilisi

Що ви хочете розповісти світу і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Ні для кого не є таємницею, що Dalood – компанія, яка 99% речей виготовляє для жінок. Це наша щоденна рутина, і одна з головних цінностей бренду – підтримувати один одного. Я (Мака Квіциані – прим.ред.) як креативний директор бренду намагаюся дотримуватися обраних спочатку цінностей і надихати своїх клієнтів від сезону до сезону.

Dalood осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

Грузія – це післявоєнна і в минулому частково окупована країна. У кожного грузинського дизайнера є емоційна, унікальна і цікава історія, гідна розповіді, або ж почуття, яке він хоче висловити за допомогою своєї творчості. Тут кажуть: "Що тебе не вбиває, робить тебе сильнішим", і я абсолютно вірю в те, що будь-хто здатен вижити, що досвід лише робить тебе сильнішим і креативнішим, твій шлях після нього стане цікавішим і просунутішим, а набуті цінності багато важитимуть для наступних поколінь. Я вважаю, що саме тому Демна Гвасалія став таким значущим для світу моди. І в цілому, грузинські дизайнери цікаві світові – тому що ми дійсно можемо запропонувати щось унікальне.

У чому сенс моди сьогодні?

Для мене сенс індустрії завжди залишається тим самим – допомагати людям почуватися краще, впевненіше і безпечніше. Мода, як і інші види мистецтва, – один зі способів терапії і самовираження, але з невеликим бонусом – ти в цьому живеш.

Aleksandre Akhalkatsishvili

Що ви хочете розповісти світу і своїм клієнтам за допомогою нової колекції?

Своєю колекцією я хотів би показати чуттєві аспекти простору, візуальну привабливість геометричних форм і ліній. Магнетичні кольори у поєднанні з природною порожнечею – як промінь раю, що розслабляє. Ще я б хотів сказати своїм клієнтам, що їм час позбутися непотрібних речей. Люди стали заручниками масової культури споживання. Я думаю, зараз всі в пошуку оази спокою, з меншою кількістю деталей, які ведуть до постійного візуального перевантаження.

Aleksandre Akhalkatsishvili осінь-зима 2019/2020

Як ви гадаєте, що головне у грузинській моді і чому її вважають однією з найбільш концептуальних та інноваційних?

У грузинської моди є потреба в досягненні чогось великого і глобальні амбіції. Дизайнери намагаються працювати ретельніше, робити колекції без втрати сенсу і ДНК. Я думаю, вони використовують час з розумом, а делегування і дисципліна надають прогресу швидкості. Люди відчувають пристрасть до життя, відкритості та впевненості. У багатьох дизайнерів за плечима замість елітного університету – незвичайний досвід, який допомагає їм мислити цілісніше. Проблема, з якою зіткнувся я, – нестача виробничих ресурсів, що іноді призводить до затримок і неефективності.

У чому сенс моди сьогодні?

Мода є відображенням життя, потреб, часу і нашого відчуття самих себе. Це дуже особисте. Я не люблю, коли моду сприймають лише як тренд. Це реальність. І хороший спосіб знайти щось особливе, що ви втратили.

Ще в розділі Бренд

Популярне