Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 фотогенічних місць Барселони, де ви могли ще не побувати

01 серпня 2021

Іспанія нарешті відкрилася для українців, тому останній літній місяць або вже оксамитовий сезон радимо провести саме тут. Зачекалася на туристів і улюблена всіма Барселона, яка готова заново вражати, дивувати і радувати. Для тих, хто ще до пандемії встиг вивчити Готичний квартал, прогулятися уздовж Рамбли і зробити селфі на тлі Sagrada Família, фотограф Роман Ланський на наше прохання зібрав п'ять маловідомих, але при цьому дуже фотогенічних, пам'яток величної Барселони. Не забудьте включити їх у свій маршрут.

Шпиталь Сан-Пау
Poble Espanyol

Poble Espanyol або Іспанське село розкинулося неподалік Фуентес-де Монжуїк і є практично містом у місті. Тут можна не лише познайомитися з різноманітними іспанськими ремеслами, характерними для різних регіонів країни, а й зануритися у світ мистецтва.

Poble Espanyol

В одній з місцевих будівель розташований Музей Фран Даерел, в якому знаходяться роботи провідних діячів іспанського сучасного мистецтва — Пікассо, Міро, Далі, а спеціальні звукові та візуальні ефекти допомагають легко уявити себе учасником найвідоміших народних гулянь, популярних в Іспанії — від легендарної Томатіни у Валенсії до людських веж "кастельс", поширених у Каталонії.

Poble Espanyol

Poble Espanyol

Окремий бонус Poble Espanyol — панорамний вид, який звідси відкривається на всю Барселону. Обов'язково дійдіть до бельведера Романського монастиря і просто насолодіться моментом.

Храм Святого Серця

Мисливці за ефектними панорамними видами обов'язково повинні включити у свій маршрут відвідування гори Тібідадо, що є найвищою точкою Барселони. Тут розташувався і Храм Святого Серця, який складається з двох церков, з'єднаних в один архітектурний ансамбль.

Храм Святого Серця

Його прикметна риса — сміливе змішання найрізноманітніших стилістик — від неоготичної до неовізантійської, що ще раз підтверджує статус Барселони як столиці сучасного модернізму. До слова, будівництво Храму Святого Серця тривало майже 60 років і завершилося вже після смерті його автора Енріка Саньє.

Храм Святого Серця

По сусідству з Храмом знаходиться парк розваг, якому понад сто років. Тут досі ще працюють старовинні, але такі атмосферні і фотогенічні каруселі.

Храм Святого Серця
Шпиталь Сан-Пау

Разом з палацом каталонської музики, шпиталь Сан-Пау становить об'єкт спадщини ЮНЕСКО, який отримав музейний статус лише 12 років тому. До 2009 року тут функціонувала повноцінна лікарня, в коридорах якої можна було просто знімати фільми.

Шпиталь Сан-Пау

Шпиталь Сан-Пау

Сан-Пау — один із найяскравіших зразків горезвісного барселонського модернізму. Його побудував на початку ХХ століття архітектор Луїс Доменек-і-Мунтанер, який об'їхав безліч країн і відвідав близько 100 шпиталів, щоб побудувати водночас красивий і функціональний об'єкт. Цікаво, що кераміка, яка викликає захват у відвідувачів Сан-Пау, була вимушеним заходом — її вибрали насамперед через практичність, щоб уникнути поширення різноманітних інфекцій, адже лікували тут переважно бідне населення міста.

Шпиталь Сан-Пау

Шпиталь Сан-Пау

Обсерваторія Фабра

На північному заході Барселони знаходиться обсерваторія Фабра, яку було відкрито ще у 1904 році. Вона займає четверту сходинку в переліку найстаріших обсерваторій, що діють до сьогодні, але приваблює туристів з усього світу не лише цим. До жовтня тут діє послуга Dinner with Stars — гості обсерваторії можуть замовити вечерю на терасі, з якої відкривається чудовий вид на місто, а потім поглянути на зірки через телескоп 1903 року.

Обсерваторія Фабра
Будинок Вісенс

При згадці імені Антоні Гауді в пам'яті миттєво спливають такі барселонські пам'ятки, як Саграда Фамілія, Палац Гуель або Будинок Міла, але на вулиці Каролінас, 22-24, є ще одна важлива в портфоліо архітектора будівля — Будинок Вісенс, що став першим великим проєктом іспанця.

Будинок Вісенса

Гауді, який побудував цей будинок практично водночас з отриманням диплома архітектора, вже тоді продемонстрував широту свого таланту і фантазії. Вважається, що саме Будинок Вісенс став першою будівлею в стилі каталонського модернізму, але при цьому він помітно відрізняється від наступних робіт Гауді. Тут він ще не бавиться так сміливо з формою і вигнутими лініями, але при цьому із задоволенням експериментує з декором і візуальними рішеннями.

Будинок Вісенса

Будинок Вісенса

Будинок прикрашено керамічною плиткою із зображеннями живої природи — від чорнобривців на керамічній плитці до гілок черешні, що прикрашають стелі. Розглядати хочеться кожен куточок цього неймовірного місця.

Будинок Вісенса

Будинок Вісенса

Фото: Roma Lansky

путешествия ·

Ще в розділі DESTINATION

Популярне