RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Вибрано новий музичний символ країни з нагоди 30-річчя Незалежності України

16 серпня 2021

19 серпня відбудеться концерт-фінал всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра» від Благодійного фонду Марії Дідковської «Відкрита музика міста», де Національний симфонічний оркестр зіграє три найкращі твори, а лауреати отримають свої нагороди.

Фото: Дар’я Шрамко

На мальовничій локації Національного музею історії України на гостей заходу чекає історична для української класичної музики подія — прем’єра сучасної концертної увертюри, яка стане альтернативою легендарному твору Миколи Лисенка з опери «Тарас Бульба» 1890 року. З нагоди Дня Незалежності Національний симфонічний оркестр зіграє твори трійки лауреатів конкурсу, зокрема й переможну увертюру. До того ж цього вечора прозвучить музика українських і світових композиторів, а також виступить видатна Національна капела «ДУМКА». Всього на одній сцені зберуться понад 140 виконавців.

Фото: Дар’я Шрамко

Всеукраїнський композиторський конкурс «Українська концертна увертюра», ініційований Благодійним фондом Марії Дідковської «Відкрита музика міста», стартував наприкінці 2020-го за підтримки юридичної фірми ASTERS і світського порталу JetSetter.ua. Його головна мета — розкрити музичний потенціал країни та створити сучасну увертюру, яку можна буде використовувати під час усіх урочистих офіційних заходів. Композитори отримали унікальну можливість показати свій талант і долучитися до створення нової музичної історії. Заявки на участь у конкурсі подали понад 40 авторів, проте на оцінку журі потрапили тільки 35 увертюр.

За результатами конкурсу лауреатами стали: Олександр Шимко (третє місце), Володимир Рунчак (друге місце) та Богдан Кривопуст (перше місце). Саме їхні роботи прозвучать під час святкового концерту.

Фото: Дар’я Шрамко

Роботи конкурсантів оцінювало поважне журі, до складу якого ввійшли найавторитетніші музиканти країни на чолі з видатним композитором Євгеном Станковичем. Важливо зазначити, що жоден з членів журі навіть не здогадувався, чию увертюру він оцінював, адже всі партитури були анонімними й позначені лише порядковими номерами. За прозору механіку конкурсу відповідала юридична фірма ASTERS, що забезпечувала юридичну підтримку на кожному етапі, а також надала призовий фонд.

Про подробиці конкурсу можна дізнатися на сайті openmusic.city.

музыканты ·

Ще в розділі Музика

Популярне